Uždaryti
Birutė Masiliauskienė

Birutė Masiliauskienė

Kaunas
tel.: 8 689 56969
Elektroninis paštas
http://www.laumiupirtis.lt

Trumpai apie

Profesionali pirtininkė su daugiau nei 8 metų patirtimi, dėstytoja. Greta klasikinių grupinių ir individualių pirties procedūrų veda edukacines, meditacines, progines pirtis, mergvakarius, šventines pirtis. Ypač daug dirba su moterimis - organizuoja ir veda "laumių pirtis", grožio procedūras moterims. Savo darbe derina augalų pažinimą, liaudies medicinos išmanymą, psichoterapinių, meditacinių, bioenergetinių technikų žinias ir gyvą intuiciją bei ilgametę kūrybinio darbo patirtį. 

 

[galerija random="58" qty="3"]

Patirtis

Pirtininkystės mokslai
Pirtininkystės paslapčių sėmiausi Lietuviškos pirties akademijoje - 2011 m. pavasarį baigiau Pirties meistriškumo kursus, išlaikiusi egzaminą, įgijau pirtininko profesionalo kvalifikaciją. 
Augalai
Augalais ir natūraliąja medicina domiuosi labai seniai, tiek, kiek save pamenu. Besimokydama ketvirtoje klasėje jau dalyvavau vaistažolininkų olimpiadoje pas legendinę E. Šimkūnaitę. Vėliau pradėjau kolekcionuoti ir pati auginti įdomesnius augalus, todėl paprastai pirtyje visada stengiuosi nustebinti, parodyti ką nors naujo, netikėto. 
Kūryba
Dirbdama pirtyje, stengiuosi panaudoti ne tik tiesiogiai pirtininkystės žinias, tačiau ir visą sukauptą įvairių sričių patirtį. Prieš imdamasi pirtininkystės, daugiau nei 15 metų dirbau kūrybinį darbą (dirbau vaikiškuose žurnaluose, esu išleidusi daugiau nei 100 knygų vaikams ir suaugusiems), todėl kūrybinis, improvizacinis elementas pirtyje man nepaprastai svarbus. Kiekviena pirtis - tai istorija, pasaka su laiminga pasaka, stebuklo erdvė. 
Meditacija
Į pirtį atvedė daugiau nei 8 metų domėjimasis įvairiomis meditacinėmis bei terapinėmis technikomis. Daugelis jų nesunkiai pritaikomos ir pirtyje, padeda giliau atsipalaiduoti, patirti buvimo čia ir dabar džiaugsmą, geriau pajusti save. Tai paprasta ir universalu, nesusieta su jokiomis pasaulėžiūromis, todėl priimtina visiems.
Papildomi metodai
Greta filologijos magistro studijų VDU bei pirties mokslų LPA yra tekę mokytis ir kitų metodų, kurie taip pat kartais praverčia pirtyje.
Esu baigusi šiuos mokymus:
* Šeimos konsteliacijos (sisteminio išdėstymo) terapeutų mokymai;* Švelniosios bioenergetikos mokymai;* "Drugelio prisilietimo" masažas;* Giluminis skausmo gydymo masažas;
* Kūno psichoterapijos pagrindai;
* Darbas su intuicija ir intuityviaisiais žmogaus gebėjimais;
* Indiško galvos masažo mokymai;
* Reiki (II pakopa);
* Darbas su subtiliaisiais energetiniais kūnais (aura, čakromis ir pan.);
* Energetinis-relaksacinis masažas;
* Emocinių traumų gydymas;
* „Moters išmintis“ (mokymai moterims).

Renginių archyvas

Rimas 2013-12-16 18:42:03
Birutė moka ne tik pirtinti, bet apie viską gražiai papasakoti... todėl jos vedamos pirtys ir malonios ir įdomios.

Inga 2012-02-08 01:43:51
Tikraja pirti pazinau Birutes deka. Moteru pirtys, kurias ji veda, yra kazkas stebuklingo. Tikrai. Ta atmosfera, paslaptingumas, absoliuti pozityvi energija palieka uz slenkscio visas negandas. "Laumiu"pirtyse isleisit pasiganyt savo archajiskaja moters dvasia!

Laura 2011-10-21 10:34:24
Labai labai patiko moterų pirtis. Per tas kelias valandas visiškai pailsėjau ir pasikroviau puikios energijos. Ačiū Birutei ;)

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

Atsakymai į klausimus

Norėčiau užsiregistruoti į renginį, taciau paspaudus registraciją, mane perkelia į „Prisijungimo duomenys“ langą. Kaip man užsiregistruoti?

Pirties akademijos renginiai yra 3 rūšių:

  1. Mokomieji seminarai
  2. Klubinės pirtys su edukacine dalimi
  3. Atviri ir prieinami kiekvienam

Į seminarus (1-o tipo) pakvietimus gauna ir registruotis gali tik lankę žemesnio lygio seminarus studentai, nes tai rimtos studijos. Klubo pirtys (2-as tipas) skirtos Klubo nariams ir dar tiems, kas buvo bent pradiniame mūsų seminare „Sveikos pirties ABC“. Atviri renginiai VISADA yra „Sveikos pirties ABC“ ir kai kada kiti renginiai - pvz.: „Dūminė pirtis ir karštas vanojimas“.

Tokia tvarka gali pasirodyti per sudėtinga, tačiau taip yra dėl 2 pagrindinių priežasčių:

  1. Pirtis - dalykas pakankamai uždaras bei intymus ir mes siekiame, kad į renginius patektų jau bent truputį su pirtimi susipažinę žmonės.
  2. Taip užtikriname, kad Lietuviškos pirties akademijos išduotas pažymėjimas yra tvirtas ir solidus.

Jei negalite užsiregistruoti į norimą renginį dėl to, kad neturite „Sveikos pirties dėsnių“ įskaitos - patariu pildyti šios temos įgijimo eksternu prašymą. Jis greičiausiai bus patvirtintas ir jūs, sumokėjęs nedidelį mokestį (šiuo metu 8€) bei atsakęs į žinių patikrinimo anketos klausimus, gausite reikiamą temą ir galėsit eregistruotis. Eksternas yra skirtas tiems, kurie jau turi pirties žinias arba įsigijo jas kitur.

Atsakymas paskelbtas puslapyje Studijų moduliai
Visi žino, kad būnant saulės vonioje pasigamina vitaminas D. O ar infraraudonųjų spindulių pirtyje taip pat gali pasigaminti vitaminas D ar ne?

Vitaminas D gaminasi odą veikiant ultravioletiniams spinduliams. Infraraudonųjų spindulių pirtyje tikimybė pasigaminti vitamino D yra panašiai tokia pati kaip grilyje ar orkaitėje. T.y. praktiškai nulinė. Tad geriau jau tada nueikit į soliariumą arba išsikepkit kiaušinienės. :)

Atsakymas paskelbtas puslapyje Pirties poveikis
Po pirties traiškanoja akys. Tai „geras“ ar „blogas“ ženklas ir ką jis reiškia?

Akių traiškanojimas gali reikšti kelis dalykus. Pirma, kad pirtis buvo per karšta ir per sausa. Nors tuo atveju akys dažniau ne tiek traiškanoja, kiek jaučiamas sausumas, sudirginimas. Kitas variantas - pirtyje buvo dūmų, suodžių ar dulkių. Dar viena galimybė - akys taip sureagavo į kokią nors pirtyje naudotą priemonę ar buvo mechaniškai sudirgintos (pvz., ant veido uždėjus vantą). Tačiau labai dažnai akių traiškanojimas pirtyje (jei ji buvo ne per karšta, švelni) reiškia, jog tiesiog vyksta intensyvus detoksikacijos procesas. Su traiškanomis tiesiog pasišalina negyvos ląstelės, įvairūs teršalai, makiažo likučiai ir t.t. Taigi jei nėra kitų nerimą keliančių požymių (sausumo, sudirgimo, uždegimo, jei traiškanos nėra labai gausios ir lipnios etc.), šis ženklas yra geras ir reiškia tik tai, jog organizmas valosi, o akys puikiai atlieka savo natūralias funkcijas. 

Atsakymas paskelbtas puslapyje Karščio poveikis
Paveikta citrusu šnypščianti soda, tai efektinga atrakcija ar efektyvi priemonė odai?

Procedūra, manyčiau, visgi labiau efektinga nei efektyvi. Jautresniems žmonėms gali net šiek tiek sudirginti odą, reakcijos metu išsiskiria šiluma ir pasklinda plastiką primenantis kvapas. Kokios konkrečiai medžiagos išsiskiria šios procedūros metu, geriau atsakytų chemikai, nes citrusuose yra bent kelios medžiagos, galinčios sureaguoti su soda. Pasižaidimui kartais gal ir galima tai daryti, bet geresnis efektas bus šias priemones naudojant atskirai. 

Atsakymas paskelbtas puslapyje Odos valymas
Koks Jūsų manymu būtų geriausias temperatūros ir drėgmės santykis pirtyje sausai ir riebiai odai?

Jei pirties akcentas yra procedūros odai, rekomenduočiau drėgną ir nekarštą pirtį - kad ir koks būtų odos tipas. Temperatūra apie 50-60 laipsnių, o drėgmės tiek, kad jaustumėtės komfortiškai ir norėtųsi pirtyje pabūti ilgiau, kad oda giliai sušiltų, atmirktų, poros atsivertų. O jau tada riebiai ir sausai odai galima atlikti joms tinkamas procedūras.  

Atsakymas paskelbtas puslapyje Oda pirtyje
Kokios yra gudobelės panaudojimo pirtyje galimybės?

Lietuvoje savaime augančios gudobelių rūšys (o turbūt kaip tik jos turimos omenyje) yra dygliuotos, todėl vantų iš jų tikrai nelabai surišite - nebent dėl grožio, pirčiai papuošti šakelių galima prisiskinti rudenį, kai obuolėliai tampa gražiai raudoni.

Aromatu ypatingu augalas irgi nepasižymi, o kai kam (ypač žydėjimo metu) tas kvapas netgi nemalonus. Tiesa, kai kas teigia, esą gudobelės žiedų aromatas didina pasitikėjimą savimi ir padeda geriau pasipriešinti spaudimui bei agresijai. Bet su pirtim šie dalykai kaip ir sunkiai siejasi...

Vaisiai ir žiedai tinka arbatoms, stiprina širdį, valo kraują, taigi kaip pirties arbata galėtų visai tikti, tačiau padauginti jos turbūt irgi nereikėtų. 

Vaisiai valgomi, turi nemažai vitaminų, pasižymi šiek tiek sutraukiančiu poveikiu, tad galima bandyti jų šiek tiek įmaišyti į kosmetines kaukes. Tačiau obuolėliai mažučiai, su stambiom sėklom - žaidimo su jais daug, o ar tikrai tiek jau daug naudos, klausimas.

Gudobelės mediena kieta, tvirta - galima pritaikyti įvairiems dirbiniams. Gal kokių masažuoklių galima pasigaminti?

Taigi vienintelė sritis, kur pirty gudobelė tikrai tiktų, galėtų būti magija ir ritualai. Čia erdvės fantazijai daug. Augalas siejamas su Marsu ir Venera, jam priskiriamos savybės apvalyti, saugoti. Sakoma, kad ji išlaisvina širdį, padeda atleisti ir atsiverti meilei. Dar - tai laimingos vyro ir moters sąjungos, santuoką laiminantis augalas, nes pasižymi tiek vyriškomis, tiek moteriškomis savybėmis. Taigi galite bandyti gudobelę pritaikyti, pavyzdžiui, mergvakarių ar bernvakarių pirtyse, šeimos, meilės ritualuose. Tačiau net tuo atveju vantų iš jų neriškit - ieškokite kito panaudojimo būdo.

Žodžiu, puikus, nuostabus, fantastiškas augalas, bet... Ar tikrai visus puikius augalus būtina neštis į pirtį? 

Atsakymas paskelbtas puslapyje Medžiai
Norėčiau padovanoti vyrui kursus Kaip sužinoti kursų datą, nes jis daug keliauja.

Padovanokite vyrui "Sveikos pirties ABC" dovanų kuponą. Jis neturi konkrečios datos ir galioja vienerius metus. Datą vyras galės pasirinkti savarankiškai. Paprastai organizuojamas bent vienas (o dažniausiai du ar dar daugiau) ABC seminarų per mėnesį. Taigi prisitaikyti tinkamą datą nebus sudėtinga. 

Atsakymas paskelbtas puslapyje Pirties dovanų kuponai
Ar galima taikyti pirties kosmetines procedūras atsižvelgiant į mėnulio fazes? Jei taip, galbūt galite pakomentuoti?

Yra tokia idėja, kad Mėnuliui pilnėjant, geriau veikia maitinančios procedūros, o dylant - valančios. Tačiau tai yra tik vienas iš daugybės faktorių, į kuriuos galima atsižvelgti. Ir tikrai ne pats pirmasis. Parenkant kosmetinę pirties procedūrą iš pradžių įvertiname (ne būtinai tokia eilės tvarka):

1) metų laiką ir jo ypatybes (pvz., ankstyvą pavasarį daugelio žmonių oda greičiausiai bus papilkėjusi, pavargusi, jausis vitaminų stygius, o vasarą ko gero gali būti išsausėjusi nuo saulės ar pan.);

2) oro sąlygas (šalta, karšta, drėgna ir pan.);

3) individualias kliento odos ypatybes (ar oda normali, ar jau reikia kokių nors specialių priemonių, galbūt ji itin sausa arba itin riebi, spuoguota, išsausėjusi, senstanti ir t.t.).

Taigi Mėnulis geriausiu atveju yra tik ketvirtasis faktorius, kuris irgi gali turėti įtakos procedūros parinkimui.

Kitas dalykas, kad pirtis pačia savo esme yra labai kompleksinė procedūra, kurioje yra visko. Ir šioks toks vieno ar kito aspekto paakcentavimas greičiausiai bent jau žalos nepadarys. Pažiūrėti į Mėnulį ir procedūras daryti pagal jį kartais tiesiog... smagu! Nusiteikimas vienokio ar kitokio pobūdžio procedūrai - irgi didi jėga. Svarbiausia planuojant procedūrą nepakenkti ir nepadaryti grubių klaidų "fiziniame lygmenyje". Pvz., vien todėl, kad Mėnulis palankus valymuisi, tikrai nereikėtų daryti aktyvaus šveitimo plonai ir jautriai odai. Jei su tuo viskas gerai, derinimasis prie Mėnulio ritmo gali būti ir naudingas, ir malonus. Sėkmės!

Atsakymas paskelbtas puslapyje Namų SPA
Dauguma specialistų rekomenduoja vengti pirties procedūrų esant veido kuperozei. Ką Jūs tokiu atveju rekomenduotumėt?

Daugelis specialistų greičiausiai pirtį įsivaizduoja kaip karštą ir sausą iki 100-120 laipsnių įkaitintą "džiovyklą". Tokios pirties tikrai reikėtų vengti. Tačiau švelni, nekaršta pirtis pakenkti neturėtų, o gal net ir būtų naudinga, kadangi švelnios kontrastinės procedūros padeda stiprinti kraujagyslių sieneles. Svarbiausia - nedaryti nieko drastiško. O jei pirtyje daugiau garo, veidą vertėtų pasaugoti vėsia vanta. Jūsų atveju ko gero ypač tiktų susirišti "vėduoklę" iš kaštono lapų. 

Atsakymas paskelbtas puslapyje Oda pirtyje

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“