Uždaryti

Sauna Aid programa

Jūs esate čia: Namai » Kultūra » Sauna Aid programa

Sauna Aid logo

Pasaulinė pagalbos pirtims akimirka

 Tarptautinė pirčių asociacija (ISA) kviečia privačių pirčių savininkus visame pasaulyje surengti pirties vakarėlį ir rinkti aukas „Sauna Aid“ paramai.

Lietuviškos pirties akademija ir Pirtis.lt kviečia paremti Sauna Aid - PAREMTI ir REGISTRUOTIS ČIA. Kiekvienas rėmėjas gaus asmeninį padėkos pažymėjimą.


2023 m. kovo 11 d., šeštadienį įvyko renginiai, skirti Sauna Aid progtramai paremti:

2023-05-30
Dalyviai: 9/∞
Gobalios Sauna Aid programos rėmimas
2023-03-11
Dalyviai: 1/2
Prisijunk prie Medlijo pirties mėgėjų, išbandyk gerą garą, paremk Sauna Aid
2023-03-12
Dalyviai: 3/6
Girelės k. 1, Jūžintų sen, Rokiškio r.
2023-03-11
Dalyviai: 2/6
Kražiškiai, Mažeikių raj.
Kviečiame gerai praleisti laiką pirtyje ir prisidėti prie Tarptautinės saunos asociacijos akcijos rinkti aukas Sauna Aid paramai.


Sauna Aid

"Sauna Aid" - tai ISA remiama kelių šalių iniciatyva, kuria siekiama suteikti kilnojamąsias pirtis ir pagalbines paslaugas žmonėms, susidūrusiems su stichinėmis ir žmogaus sukeltomis nelaimėmis. Šiuo metu "Sauna Aid" daugiausia dėmesio skiria pagalbai ukrainiečiams. Viešosios pirtys ir (arba) saunos taip pat raginamos prisidėti pajamomis ir (arba) tiesioginėmis svečių aukomis "Sauna Aid".


Mikkel Aaland. Sauna Aid programos aktyvistas, ISA garbės narys
Mikkel Aaland. Sauna Aid programos aktyvistas, ISA garbės narys

„Labai norėčiau, kad turėtume daugiau išteklių padėti Turkijos ir Sirijos žemės drebėjimo aukoms. Tikėkimės, kad ateityje, turėdami pakankamai lėšų, galėsime būti veiksmingesni. „Sauna Aid“ sėkmė iš tiesų priklauso nuo bendrų pastangų, todėl ji yra tokia ypatinga. Kaip sakoma afrikietiškame posakyje: „Jei nori eiti greitai, eik vienas. Jei nori nueiti toli, eik kartu.“ Nors norėtume pasiekti daugiau ir eiti greičiau, "Sauna Aid" yra įsipareigojusi siekti ilgalaikių tikslų ir žinome, kad juos galime pasiekti tik dirbdami kartu.“
Mikkel Aaland.

Birutė Masiliauskienė
Birutė Masiliauskienė, profesionali pirtininkė, tarptautinė dėstytoja

„Ši programa skirta padėti žmonėms, kurie ką tik susidūrė su ekstremaliomis situacijomis, nelaimėmis ar dideliais praradimais, tokiais kaip karas, gamtinės ar techninės katastrofos arba traumuojančios asmeninės situacijos. Pirties meistrai, teikiantys pagalbą pagal "Sauna Aid" programą, yra specialiai apmokyti dirbti su žmonėmis, neseniai patyrusiais traumuojančią patirtį.  Ši programa skirta kaip greita pagalba kritinėje situacijoje, geriausia kai ji suteikiama per kelis mėnesius.“
Birutė Masiliauskienė

SaunaAid palapinė
Suomijoje pagaminta Sauna Aid palapinė-pirtis

Pixxla konteinerinė pirtis
Pixxla konteinerinė pirtis

Pirtis pristatyta į Charkivą
Pirtis pristatyta į Charkivą

Birutė Masiliauskienė Saulėjos pirtyje veda SaunaAid programą
Birutė Masiliauskienė Saulėjos pirtyje veda SaunaAid programą

Surinktos lėšos bus skirtos šioms "Sauna Aid" iniciatyvoms:

  • nupirkti ir pristatyti 10 paruoštų palapinių saunų vietos Ukrainos pareigūnams, taip pat parengti standartus ir brėžinius Ukrainos palapinių saunų gamybos pramonei.
  • Plėsti Lietuviškos pirties akademijos pradėtą edukacinę pirties mokymo programą.
  • prižiūrėti 5 paruoštų naudoti pirčių, pastatytų standartiniuose jūriniuose konteineriuose, statybą ir pristatymą, taip pat bendradarbiauti su vietos Ukrainos pramonės atstovais gaminant savas pirtis.

Sauna Aid pasiekimai

Praėjo metai nuo tada, kai ISA pradėjo teikti pagalbą pirtims, ir per šį trumpą laiką pasiekėme labai daug! Pradėję nuo nulio, greitai subūrėme stiprią komandą iš kelių šalių, kuri reguliariai susitikinėjo internetu. Bendradarbiaudami sutarėme dėl pavadinimo, logotipo ir sukūrėme interneto svetainę su aukojimo funkcija. Sėkmingai veikėme socialinėje žiniasklaidoje, sukūrėme ir įgyvendinome traumų mokymo programą vonios prižiūrėtojams.

Lietuva

Lietuvoje Sauna Aid iniciatyvą parėmė Lietuviskos pirties akademija. Pasiūlėme edukacinę pirties programą pirtininkams, dirbantiems su didžiulę psichloginę traumą patyrusiais žmonėmis. Surengėme net keletą pirties seansų perkeltiems Ukrainos gyventojams.

Sauna Aid labdaringa pirtis Lietuvoje

Labai džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie SaunaAid iniciatyvos surengdami pirties vakarą. Įkvepiantis jausmas, kad tą dieną vykstantis “pirties vakarėlis” vienija viso pasaulio pirties mylėtojus ir pirtininkus renkant aukas kilniam tikslui. Tądien gamta pasitiko mus nesustojamu snygiu ir sunkiai pravažiuojamais keliais, tačiau buvimas pirtyje leido atsipalaiduoti ir pasidžiaugti ramybe. Dėkojame pirties vakaro svečiams Gražinai ir Kęstučiui, prisijungusiems prie mūsų organizuoto pirties vakaro.

Aušra Petrošienė ir Simas Drimba

Suomija

Suomijoje Sauna Aid komanda prižiūrėjo pramoninės palapinės pirties sukūrimą, kuri buvo išsiųsta į Charkivą rytų Ukrainoje, ir pristatė paruoštą naudoti konteinerinę pirtį į Ukrainos pasienį.

JAV ir Didžioji Britanija

Surengėme keletą sėkmingų lėšų rinkimo renginių Europoje ir JAV, įskaitant didelį renginį pačiame Londono centre, kuris sulaukė daug teigiamų atsiliepimų spaudoje.

Sauna Aid Ukrainoje

Sauna Aid taip pat bendradarbiauja su komanda Charkive, padėdama jiems sukurti vietinius pirčių paslaugų pajėgumus. Be to, kreipėmės į humanitarines nevyriausybines organizacijas ir gavome Norvegijos organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Norvegijos skyriaus ketinimų raštą dėl bendradarbiavimo su „Sauna Aid“.

Pastaba: Pirtis, arba laznia/bania, kaip ją vadina ukrainiečiai, yra svarbi kasdienio gyvenimo dalis, užtikrinanti higieną, streso mažinimą, socializaciją, psichologinį komfortą ir socialinį identitetą. Ji nelaikoma prabanga ir nėra susijusi tik su švara. Ukrainoje, kaip ir kituose pasaulio kraštuose, banja yra socialinis įvykis, kuris suvienija jaunus ir senus, turtingus ir vargšus, skatina taiką ir bendrą žmogiškumo jausmą. Ukrainiečiai vadina bania savo "antrąja motina".

"Ukrainoje Per Rusijos inicijuotą karą, kuriam dabar trūksta mėnesio iki metų, sunaikinta apie 40 proc. šalies energetikos infrastruktūros, o maždaug šeši milijonai žmonių yra priversti palikti savo namus Ukrainos teritorijoje. "
Eurobserver, 2023 m. sausio 30 d.

Apie Tarptautinę saunoa asociaciją (ISA)

Tarptautinė pirčių asociacija (ISA) yra pelno nesiekianti asociacija, vienijanti daugiau kaip 20 nacionalinių pirčių draugijų. ISA buvo įkurta 1958 m. Jos tikslas - viešinti pirtį ir skatinti jos naudojimą pasauliniu mastu, telkiant pirties veiklos šalininkus įvairiose šalyse, taip pat skatinant pirties istorijos, sociologijos ir medicininės naudos mokslinius tyrimus.

Dalyvaujančios organizacijos

Lietuviškos pirties akademija, Didžiosios Britanijos pirties draugija, Suomijos pirties draugija, Lenkijos pirties draugija, Vokietijos pirties asociacija, Japonijos pirties ir SPA asociacija, Norvegijos pirties draugija, Danijos pirties draugija, Suomijos ambasada Lenkijoje, Šiaurės Amerikos pirties draugija, Švedijos pirties akademija, Naujosios Zelandijos pirties draugija, Australijos prakaitavimo asociacija, Suomijos institutas Berlyne, Austrijos pirties draugija ir Čekijos pirties asociacija.

Nuorodas į atskiras dalyvaujančias organizacijas rasite čia: https://saunainternational.net/members/.

Parenta pagal  Sauna Aid programos pranešimą spaudai (2023 vasario 8 d)

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“