Uždaryti

Augalų pažinimas. Vantų rišimas. Vanojimas įvairiomis vantomis.

Data: 2021-07-08, 16:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vantų rišimas, žoliavimas - pagrindiniai pirtininkų vasaros darbai. Kviečiame pabūti gamtoje, susipažinti su medžiais ir žolynais, pasimokyti rišti vantas, išbandyti jas pirtyje.

Augalų seminaro akimirka. Pirtis.lt.
Lievtuviškos pirties akademijos studentai!

Tai vienas iš vasaros seminarų, skirtų tiems, kas nori pagilinti savo supratimą apie augalų naudojimą pirtyje, atrasti naujų idėjų, išmokti plačiau, įdomiau, kūrybingiau naudoti augalus, patobulinti ir praplėsti vanojimo įgūdžius. Mūsų tikslas -  neformaliai ir gyvai įvesdinti Jus į turtingą augalų naudojimo lietuviškoje pirtyje tradiciją ir praturtinti jūsų pirties procedūras sąmoningu augalų naudojimu. Šis seminaras - „Augalai pirtyje“ mokymų ciklo dalis, skirta pažinčiai su botaninėmis ir fizinėmis augalų savybėmis ir jų profesionaliam naudojimui pirtyje.


Seminare išmoksite rišti savo vantas!

Seminaro turinys

 • Ekskursija po sodybos aplinką, medžių, žolių pažinimas. Augalų rinkimo taisyklės. Mokomės pažinti augalus jų natūraliose augimvietėse.
 • Augalų skynimas vantoms. Vantų žaliavos ruošimas, patarimai.
 • Įvairūs vantų rišimo būdai. Vantų konservavimas ir laikymas. Dalijamės patirtimi.
 • Skirtingų formų ir dydžių vantų panaudojimas pirties procedūrose - vėdavimui, vanojimui, kvėpinimui.
 • Vantos kaitriam ir švelniam vanojimui, trynimui; kosmetinės, aromatinės, kompresinės vantos; pojūčių tyrinėjimas - pirties praktika gurmaniškoje pirtyje

Ypatingą dėmesį seminare skirsime sąmoningam ir išradingam skirtingų vantų kūrybiškam panaudojimui tradicinei pirties procedūrai „paskaninti“ ir paefektyvinti.

Seminaras įvyks bet kokiu oru, todėl dalyvių prašome pasirūpinti atitinkama apranga bei turėti sekatorių arba aštrų peiliuką, kurių prireiks rišant vantas.

Liepos mėnesį planuojame ir paskutinį šio modulio seminarą (teoriją ir praktiką), skirtą augalų mitologijai ir kūno ritualams su augalais, tačiau tiksli data ir vieta dar nėra numatyta. Kadangi šiame seminare galės dalyvaiti tik praėję ankstesniu Augalų modulio seminarus (tiek teoriją, tiek praktiką), laiką ir vietą greičiausiai parinksime atsižvelgdami į galimą grupės dydį bei regioną, kuris būtų visiems patogiausias.  

Temos

 • Augalų pažinimas

  Reali pažintis su augalais - ekskursija į gamtą, kurios metu mokomasi rasti ir atpažinti pirtyje naudojamus ar priešingai - vengtinus augalus, mokomasi juos atskirti, taisyklingai ir nežalojant gamtos rinkti.    Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Augalų pažinimas“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

 • Vanojimas įvairiomis vantomis

  Edukacinės pirties tema, kurioje:

  • išbandomas vanojimas skirtingų augalų vantomis;
  • susipažįstama su netradiciniais vanojimo scenarijais bei energetinėmis vantų savybėmis.

  Žvilgsnis į seminarą  Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Vanojimas įvairiomis vantomis“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.
 • Vantų rišimas

  Praktinė tema, į kurią įeina:

  • Šakų skynimas.
  • Vantų rišimo būdai.
  • Vantų džiovinimas, šaldymas, sūdymas.
  • Vantos kokybės kriterijai.
  • Vantų parengimas darbui. 

  Vaizdai iš vantų praktikos  Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Vantų rišimas“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

Kas dėsto

birutė

Birutė Masiliauskienė - pirtininkė, pirties procedūrų meistrė, augalų žinovė.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“