Uždaryti

Studijų moduliai

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Studijų moduliai

ATSARGIAI - tekstas šiuo metu yra tvarkomas. Galimi laikini netikslumai.

Šių kursų tikslas - patenkinti Jūsų norą sužinoti apie daugiau apie pačią seniausią sveikatingumo sistemą ir  - pirtį ir parodyti kaip ja  naudotis savo ir savo svečių naudai ir malonumui. Lietuviškos pirties akademija turi daugiau nei 10 metų specializuotų pirties mokymų patirtį. Mokymo planus tobuliname akrtu su dėstytojais. Per visą Akademijos gyvavimo laiką mokymų tvarka nuolat tobulėjo, pritaikant ją prie šiuolaikinio užimto ir dirbančio žmogaus reikalavimų. Pirtininkystės studijos - tai neformalus suaugusių profesinis mokymas, nukraiptas į labai senos ir garbingos pirtininko profesijos atgaivinimą.

Visos pirtininko profesionalo neformaliojo ugdymo programos apimtis - 190 akademinių valandų įvairių teorinių bei praktinių mokymų. Siekiant tiksliai apskaityti kursų lankymą, kuris studento patogumui gali būti vykti pagal individualų grafiką, mokymo valandos yra suskirstytos į studijų temas, kurios ir yra tos „plytelės“, iš kurių sudaryti visi LPA organizuojami mokomieji renginiai bei seminarai.  Štai pilnas studijų temų jų sąrašas. Temos studentui yra užskaitomos jei yra išpildytos paprastos dalyvavio sąlygos po to kai studentas užpildo žinių patikrinimo aketas, kurias jis randa savo veiklos zonoje.

Pirtininko studijų etapai ir kryptys arba kaip tampama pirtinku

Lietuviškos pirties akademija siekia patektinti visų smalsumą ir poreikius. Vienam pakanka suprasti „kaip teisingai kaitintis“, o kitas norės „viską atlikti pats“. Trečias planuoja teikti pirties paslaugas ir jam reikia ne tik žinių, bet ir atitinkamo pažymėjimo. Dar kitas nuo seno renka augalus ir jam maga juos taikyti savo pirtyje - norėtų žinoti daugaiu būtent apie augalų naudojimą pirtyje. Įvairius studentų poreikius ir lūkesčius atitika studijų etapai yra kryptys. Tai leidžia Jums pasirinkti norimą žinių lygį ir pakraipą.

Pirties gurmanas

Mėgstantiems pirtį ir norintiems suprasti, kaip maloniai, sveikai ir teisingai ja naudotis, pakaks dviejų užsiėmimų pirtyje - Sveikos pirties ABC  bei Pirtininkystės įvado. Sveikos pirties ABC išgirsite apie sveikos pirties pagrindus ir ją išbandysite, o Pirtininkystės įvade dėstytojo profesionalo prižiūrimi pabandysite paprasčiausias pirtes procedūras atlikti praktiškai. Be to, išmoksite vanotis patys save.

Sveikos pirties ABC


Tai galimybė susipažinti su sveikos pirties dėsniais ir puiki pramoga, proga įdomiai, turiningai ir maloniai praleisti vieną savaitgalio dieną. Išklausysite įdomų pasakojimą su prezentacija, ir galbūt pirmą kartą jūsų gyvenime išbandysime tikrą ir sveiką pirtį. Plačiau

Pirtininko ABC


Pirties vakaras, kurio metu išbandysite save pirtininko vaidmenyje, švelniai vanodami vantomis, trindami kūną kvapnaus medaus mišiniais. Po šios patirties jau žinosite ką daryti, jei pirtyje būsite paprašytas patrinti nugarą ar pavanoti. Plačiau

Po šių dviejų užsiėmimų ir atitinkamų anketų užpildymo turėsite trijų temų įskaitas - Sveikos pirties dėsnių, Savęs vanojimo ir Darbo su kūnu įvado. Galėsite vadintis pirties gurmanu ir sveikuoliu, o taip pat ... išmaniu pirties klientu, žinančiu, ko jis nori ir kuriam jau nebeužteks „tik pasikaitinti iki 100 laipsnių“. Jūs išmosite atskirti tikras tradicines ir sveikas pirties procedūras nuo pagyrūniško ir beprasmio kaitinimosi. Prireikus  sugebėsite garinės kaimynui nugarą medumi patepti ar maloniai šiltomis vantomis paglostyti. O svarbiausia  -  galėsite stoti į Pirties meistriškumo klubą ir naudotis klubo nario nuolaidomis bei specialiais pasiūlymais. Kelias į profesionalią pirtį jums jau plačiai atviras!

Šeimos pirtininkas

Dažnas turi nuosavą pirtį ir norėtų joje suburti šeimą sveikai išsimaudyti, išsiperti vantomis, paragauti kvapnaus garo. Tam reikia išmokti atlikti pačią paprasčiasią klasikinę pirties procedūrą, susidedančia iš:

 • vantų paruošimo
 • garo pylimo
 • savęs vanojimosi
 • atpalaiduojamojo vanojimo
 • kūno šveitimo natūraliomis priemonėmis
 • kūno tepimo medumi
 • sveiko maisto ir gėrimų

Ir kad žmona ar uošvė nenualptų, o vaikai neišsilakstytų - tai padartyti sveikai, neagresyviai, tausojančiai, jautriai. Jei iš aprašo atpažinote save - Pirtininko mėgėjo kursas - intesyvas kaip tik jums!

Pirtininko mėgėjo kursai skelbiami kartais nuo karto ir juos lanko ta pati grupė. Tačiau jūs galite reikalingas studijų temas „surinkti“ ir per ilgesnį laiką - lankydami atskirus seminarus. Visi jūsų lankyti seminarai ir užskaitytos temos bus kruopščiai išsaugoti jūsų asmeninėje „Pirties kursų sąskaitoje“, kurią matysite prisijungę prie Pirtis.lt. Ten pat ir registruositės į naujus seminarus bei renginius.

Pirtininkas profesionalas

Jei apsisprendėte tapti pirtininku - profesionalu arba itin domina viena  kuri pirties pusė - galite tęsti studijas pagal specializuotas pirties studijų kryptis. Kai kurioms jų turėsite parodyti, ko išmokote per pirtininko mėgėjo įskaitą.

Jei planuojate teikti paslaugas fizinės medicinos ir reabilitacijos, sveikatingumo paslaugas teikiančiose įstaigose, kaimo turizmo sodybose, pirtyse, turėsite surinkti visų krypčių temas bei gauti kiekvienos kryties įskaitą. 


Surinkus visas temas, gavus studjų krypčių įskaitas, laikomas egzaminas, kurio tikslas yra patikrinti būsimojo pirtininko teorines žinias bei praktinius įgūdžius.

Studijų moduliai ir jų įskaitos

Studijų krypties įskaita gaunama, įskaičius visas tos krypties temas ir užpildžius atitinkamas žinių patikrinimo anketas. Papildomi reikalavimai taikomi Darbo su kūnu krypties įskaitai, kur studento  įgūdžiai tikrinami praktiškai.  Studentai, laikantys darbo su kūnu įskaitą, kuria procesą, o dėstytojai tik stebi. Įskaitinėje pirtyje dalyvauja mažiausiai 2 dėstytojai. Įskaitai gauti reikalinga jų abiejų teigiama išvada apie studento darbą.

Baigiamasis vertinimas

Baigus šiuos mokymus ir atlikus privalomas praktikas, laikomas egzaminas. Sėkmingai išlaikiusiems egzaminą išduodamas kvalifikaciją patvirtinantis pažymėjimas. Plačiau apie baigiamąjį vertinimą.

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Nuo ko pradėti?

Pirmas žingsnis - tapti registruotu Pirtis.lt vartotoju. Tai labai paprasta: viršutiniame dešiniajame svetainės kampe rasite mygtuką  „Užeiti!“, jį paspaudę įveskite savo el. pašto adresą ir slaptažodį, o prisijungę nustatymų skyrelyje surašykite savo duomenis (vardas, pavardė ir t.t.).
Užsiregistravę jūs:

 • Gausite informaciją ir kvietimus į seminarus bei renginius, kuriuose galite dalyvauti;
 • Galėsite patys registruotis į seminarus;
 • Turėsite virtualią studijų knygelę, kurioje galėsite matyti, kur esate kviečiami dalyvauti, kur dalyvavote, kokių temų trūksta (žr. nustatymuose skyrelį  „Akademija“).

Kita galimybė - užpildyti pageidavimo dalyvauti  „Sveikos pirties ABC“ formą. Bet kokiu atveju - pradėti reikės nuo ABC.

Kur ir kaip vyksta seminarai?

Seminarai vyksta savaitgaliais arba vakarais. Paprastai viename seminare išdėstoma nuo 1 iki 4 temų, stengiamasi teoriją derinti su praktika. Jei yra numatyti praktiniai mokymai seminarai beveik visada vyksta tam tinkamose pirtyse (nors, pavyzdžiui, masažo kartais galima mokytis ir salėse, be pirties). Jei seminaro temos yra tik teorinės, jis organizuojamas salėje (dažniausiai Vilniuje, kartais Kaune, bet gali būti ir bet kurioje Lietuvos vietoje, kur susirenka pakankamo dydžio grupė). Teoriniai seminarai kartais organizuojami ir distanciškai, per internetą (webinarai).

Noriu mokytis tik vanojimo. Ar man būtinai reikalingas  „Sveikos pirties ABC“?

Taip.  Šis seminaras būtinas norintiems dalyvauti bet kuriame kitame seminare, taip pat ir vanojimo. Daugeliu atvejų būtinas ir  „Masažo ir vanojimo įvadas“. Kiti būtini seminarai išvardinti lentelėje, vanotojo kryptyje.

Ar būtina baigti visas profesionalo studijas? Kada turiu dėl to apsispręsti?

Mokotės dėl savęs - tiek, kiek Jums atrodo reikalinga. Galbūt pakaks ABC, o gal domėjimasis pirtimi taps profesija. Dažnai  „apetitas atsiranda bevalgant“, pradėjus norisi daugiau... Tiesa, būna ir priešingai. Baigti studijas galite tada, kai nutariate, jog jums jau pakanka, galima įgijus bazinį išsilavinimą (pvz. pirtininko mėgėjo) tiesiog kartkartėmis prisijungti prie vieno ar kito seminaro, į kurį esate kviečiami. Visgi kai baigiate I lygmens studijas norėtume žinoti, ar planuojate siekti profesionalo kvalifikacijos - grynai dėl organizacinių priežasčių, kad galėtume jums pasiūlyti reikalingus seminarus.

Kiek laiko trunka pirtininko studijos?

Fiksuotos studijų trukmės nėra, jų intensyvumą galite pasirinkti patys, pagal savo pageidavimus, šeimyninę ar finansinę padėtį. Pirtininko profesionalo (II lygmens) kvalifikacijai reikalingi teoriniai ir praktiniai mokymai paprastai trunka nuo pusmečio iki pusantrų metų. Šeimos pirtininko kvalifikacijai, priklausomai nuo krypties, reikalingus seminarus galima surinkti per kelis savaitgalius (2-6 savaitės), o jei organizuojami intensyvūs kursai - ir dar greičiau.

Ar taikomos kokios nors nuolaidos?

Taip. Nuolaidos paprastai nurodomos prie kiekvieno seminaro kainos. Jos taikomos:

 • LPA pirties meistriškumo klubo nariams (paprastai 10-15%);
 • Registruojantis iš karto į visą kurios nors I lygio studijų krypties kursą (pvz., visi pirtininko mėgėjo mokymai kainuos maždaug 100 Lt pigiau nei dalyvaujant atskiruose jų seminaruose ir mokant už kiekvieną atskirai);
 • Keliems tos pačios šeimos nariams, vienu metu studijuojantiems bet kuriose I lygio studijų programose.

Turiu pirtį. Ar gali mokymai vykti joje?

Jei pirtyje yra tam reikalingos sąlygos - taip. Be abejo, būtina suderinti organizacinius bei finansinius klausimus. Kreipkitės į LPA administraciją.

Mano vyrui labai patinka pirtis. Ar galėčiau jam padovanoti pirties kursus ?

 „Sveikos pirties ABC“ - gana dažna ir populiari dovana. Galite dovanoti abu  „nulinio lygio“ seminarus ( „Sveikos pirties ABC“ +  „Masaži ir vanojimo įvadas“). Dėl I ar II lygio mokymų, matyt, reikėtų pasitarti su Jūsų vyru - tam visgi reikia ir jo paties noro bei įsipareigojimo.

Norėčiau  suorganizuoti „Sveikos pirties ABC“ tik savo draugams ir šeimos nariams, kad seminare nebūtų pašalinių. Ar tokia galimybė yra?

Taip. Kreipkitės į LPA administraciją.

Atsakymai į klausimus

2019-01-03, 23:16:48

Norėčiau užsiregistruoti į renginį, taciau paspaudus registraciją, mane perkelia į „Prisijungimo duomenys“ langą. Kaip man užsiregistruoti?

Birutė Masiliauskienė
2019-01-04, 08:57:45

Pirties akademijos renginiai yra 3 rūšių:

 1. Mokomieji seminarai
 2. Klubinės pirtys su edukacine dalimi
 3. Atviri ir prieinami kiekvienam

Į seminarus (1-o tipo) pakvietimus gauna ir registruotis gali tik lankę žemesnio lygio seminarus studentai, nes tai rimtos studijos. Klubo pirtys (2-as tipas) skirtos Klubo nariams ir dar tiems, kas buvo bent pradiniame mūsų seminare „Sveikos pirties ABC“. Atviri renginiai VISADA yra „Sveikos pirties ABC“ ir kai kada kiti renginiai - pvz.: „Dūminė pirtis ir karštas vanojimas“.

Tokia tvarka gali pasirodyti per sudėtinga, tačiau taip yra dėl 2 pagrindinių priežasčių:

 1. Pirtis - dalykas pakankamai uždaras bei intymus ir mes siekiame, kad į renginius patektų jau bent truputį su pirtimi susipažinę žmonės.
 2. Taip užtikriname, kad Lietuviškos pirties akademijos išduotas pažymėjimas yra tvirtas ir solidus.

Jei negalite užsiregistruoti į norimą renginį dėl to, kad neturite „Sveikos pirties dėsnių“ įskaitos - patariu pildyti šios temos įgijimo eksternu prašymą. Jis greičiausiai bus patvirtintas ir jūs, sumokėjęs nedidelį mokestį (šiuo metu 8€) bei atsakęs į žinių patikrinimo anketos klausimus, gausite reikiamą temą ir galėsit eregistruotis. Eksternas yra skirtas tiems, kurie jau turi pirties žinias arba įsigijo jas kitur.

2018-03-29, 09:13:29

Pas mane sistemoje neaktyvūs žinių patikrinimo anketų laukai. Ar galėtumėte juos aktyvuoti visoms temoms, kuriomis dalyvavau seminaruose, bet nelaikiau įskaitos.

Rimas Kavaliauskas
2018-03-30, 14:08:19

Turite omenyje ne įskaitą, bet žinių patikrinimo anketą, kurią studentai paprastai pildo po seminaro - namie, o dėstytojai vėliau patikrina.

Nuo 2018 03 01 Lietuviškos pirties akademija perėjo prie liberalesnės studijų sistemos, kurioje galimi studijų kuratoriai (Pirtininko mėgėjo studijų rėmuose) bei žinių temų žinių patikrinimas eksternu. Taip pat nuo šiol į sudėtingesnius seminarus bus kviečiami ne tik studentai, turintys studijų temų įskaitas, bet ir tie, kurie viso labo jas tik išklausė - tai yra tie, kurie išvis neturi atitinkamos temos įskaitos. Tai padaryta vardan tų žmonių, kurie studijuoja „sau asmeniškai“ ir jiems nėra aktualus žinių tarpinis įvertinimas bei temos įskaita.

Iš čia seka, kad nebėra privaloma pildyti žinių patikrinimo anketų kaip seniau. Taip pat techniškai tapo galima pateikti prašymus (ties atitinkama tema studijų zonoje) išlaikyti temą eksterno tvarka. Pridedant motyvacinį laišką. Akademija pasilieka teisę nepatvirtinti prašymo, jei kyla abejonių dėl studento sąžiningumo ir geranoriškumo. Tačiau gera žinia yra ta, kad atitinkamą temą IŠKLAUSĘ studentai automatiškai ir neribotai GALI pildyti žinių patikrinimo anketas eksternu.

Ryšium su šiais pakeitimais žinių patikrinimo anketas tapo galima pildyti 3 būdais:

 1. Per 30 dienų po to kai dėstytojas pažymėjo jūsų dalyvavimą seminare - nemokamai.
 2. Pateikus prašymą eksternui  ir gavus patvirtinimą - už nedidelį nustatytą mokestį
 3. Po 30 dienų termino esant išklausytai temai - su 50% nuolaida nuo standartinio eksterno kainos
 4. Anketą pildant pakartotinai - su 50% nuolaida nuo standartinio eksterno kainos

Apie šios tvarkos įsigalėjimą 2018 vasario mėn. visi studentai (Pirtis.lt registruoti skaitytojai) buvo įspėti naujienlaiškiais.

Taip pat atkreipiame jūsų dėmesį, kad studijų temų įskaitai (ir anketos pildymui) taip dažnai galioja reikalavimas turėti kitų, prieš tai lanktytų temų įskaitas. Tai daugiausiai liečia sudėtingas temas, dėstomas po Mėgėjo kurso. Jei neturite reikalingų įskaitų - sistema neleis atsidaryti žinių patikrinimo anketos tol, kol neturėsite reikalingų „jaunesnių“ temų įskaitų.

Pavyzdys (jūsų atvejis)

Pirties konstrucija temos įskaitai yra būtinas šių temų iskaitų turėjimas: Sveikos pirties dėsniai, Savęs vanojimas, Darbo su kūnu įvadas.

Jūsų konkrečiu atveju jūs nepasinaudojote galimybe iki 2018 kovo 1 d. užpildyti 2 savo lankytų temų anketų: Savęs vanojimas (seminaras 2018 01 20 Kaune) ir Pirties konstrukcija (seminaras 2017 11 29 Pilaitės pirtyje), tačiau turite galimybę pateikti paraišką šių temų anketų pildymui eksternu - už 50% kainos.

Beje, jūs jau pasinaudojote naujos tvarkos privalumais, nes iki 2018 03 01 (pagal seną tvarką)  jūs nebūtumėte galėjęs dalyvauti seminare Pirties mikroklimatas be temos Pirties konstrukcija įskaitos. Buvote į šį seminarą pakviestas pagal liberalesnę „naują tvarką“ - kaip TIK IŠKLAUSĘS temą Pirties konstrukcija.

Jūs galite ir toliau nepildyti anketų, tačiau jei kartais norėtumėte pabaigti nors Pirtininko mėgėjo studijas - užpildyti jas rekomenduojame.

2017-11-08, 13:44:32

Laba diena, noriu vyrui padovanoti ,,Sveikos pirties ABC" seminarą. Kaip galėčiau įsigyti dovanų kuponą? Kada planuojamas artimiausias seminaras? Kuriame mieste? Iš anksto ačiū. Lauksiu atsakymo.

Rimas Kavaliauskas
2017-11-15, 23:12:07

Sveikos pirties ABC seminarai dažnaiusiai vyksta šalia didžiųjų miestų - Vilnaius ir Kauno. Dovanų kuponą galite įsigyti bet kada čia. Įsigijus reiktų pasiūlyti kupono gavėjui registruotis Pirtis.lt kaip skaitytojui, nes taip jis laiku gaus pranešimą apie seminarą.

2016-11-09, 19:25:06

Norėčiau sužinoti apie galimybę lankyti pirtininko kursus Vilniuje. Ar šią žiemą jau būtų įmanoma tuom užsiimti?

Rimas Kavaliauskas
2016-11-10, 10:13:44

Šią, kaip ir kitomis žiemomis tikrai yra galimybė mokytis Pirties meistriškumo kursuose. Jie vyksta gerose tam tinkamose pirtyse apie Vilnių ir Kauną. Apie kursus pranenešama Pirtis.lt tinklapyje, o taip pat tiesioginiais el. pašto pranešimais Pirtis.lt skaitytojams (tiems, kas gali mokytis monkrečiame seminare).

Mokymosi pažangą ir jau praeitas temas (štai visas temų sąrašas) studentas mato savo „veiklos zonoje“, prisijungęs prie pirtis.lt tinklapio.

Dažniau ir aktyviau lankantiems verta tapti Pirties meistriškumo klubo nariais ir gauti nuolaidas bei specialius pasiūlymus. Tai apsimoka!

Kursus pradėti kviečiame nuo Sveikos pirties ABC - kurso kurį veda Akademiją baigę geriausi pirtininkai - dėstytojai.

2016-01-19, 11:49:34

Norisi pasisemti žinių apie pirties įrengimą nes tai planuoju daryti pats. Kokie mano tolimesni veiksmai?

Rimas Kavaliauskas
2016-01-28, 21:11:26

Jums reikėtų pradėti nuo bendrų žinių apie pirtį įgijimo, kad galėtumėte suprasti ir pajusti jos įrengimo prioritetus ir nesivadovautumėte šablonais, net jei juos girdėtumėt iš mūsų. Tuo tikslu Jums reikėtų sudalyvauti Sveikos pirties ABC , o vėliau užsirašyti į Pirties konstrukcijos, Pirties krosnių, Pirties mikroklimato temų laukimo sąrašą. Būtų taip naudinga susipažinti su Pirties įrengimo skyriaus turiniu.

2015-12-23, 22:15:39

Kas yra taškai kuriais galima atsiskaityti už įvairius renginius ir kaip jie gaunami?

Rimas Kavaliauskas
2015-12-25, 14:05:20

Taškais pažymimas studento aktyvus ir sąmoningas dalyvavimas mokomuosiuose renginiuose. Jie yra gaunami už:

 1. Renginio anketos užpildymą (apie 5 t.)
 2. Už pagalbą dėstytojui ir sąmoninga dalyvavimą seminare (5-10 t.)
 3. PMK nariai gauna daug taškų kaip nuolaidą už dalyvavimą seminare (15-40 t.)

Ateityje planuojame ir kitus taškų gavimo (ir panaudojimo) būdus. TAškus kiekvienas gali pamatyti savo veiklos zonoje.

Taip pat skaitykite

Vanojimo menas

Vanojimo menas

Su vanta reikia elgtis pagarbiai ir jautriai, tada ji darys stebuklus. Vanta yra gyva, ji veikia ne tiek mechaniškai, kiek per… Toliau

Pirtininkai

Lietuviškos pirties akademijos Pirtininkų Gildija vienija aukščiausią Pirties akademijos kvalifikaciją atitinkančius ir… Toliau

Komentarai

Straipsnis turi 1 komentarą

Aušra Mendelė

2013-03-08, 11:28:51

Labai gerai kursai

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“