Uždaryti

Vonios

Jūs esate čia: Namai » Namų SPA » Vonios

Jei vonią įsivaizduojate tik kaip „indą“, kuriame maudotės namuose, su pirtimi tai turės nedaug bendro. Net dušai būna toli gražu ne visose pirtyse. O apie vonias net kalbėti neverta. Ir visgi tai yra susiję dalykai. Po pirties pūkštelėti į vėsų tvenkinio ar ežero vandenį – kontrastinė procedūra. Galite vadinti tai kontrastine vonia – mūsų kūnui nėra skirtumo, kokio ta „vonia“ dydžio: kelių kibirų ar kelių kubinių kilometrų talpos. Kita vertus, jei neturite galimybės nueiti į pirtį, nemažą dalį pirties „stebuklų“ galima daugiau ar mažiau sėkmingai panaudoti ir namuose. Gydančių ir kvepiančių augalų vonios gal ir neatstos pirties, bet visgi tai kur kas geriau nei nieko. Pagaliau nebūkime maksimalistai: tiek pirtyje, tiek namuose galima naudoti ir mažesnes voneles (pvz., kojoms).

Kojų vonelės

Nors, anot vienos senos dainos, kojas reikia laikyti šiltai, o galvą – šaltai, pirtyje dažniausiai nutinka priešingai. Karštas oras, garas, kaupiasi viršuje ir kai galvai jau karšta, kojos neretai taip ir lieka šaltos. Tokiu atveju gelbsti karšta vanta arba šilta kojų vonelė. Nieko nėra paprasčiau – tiesiog įmerkti kojas į didelį dubenį karšto vandens. Mūsų pėdose daug jautrių taškų. Iš patirties turbūt esate pastebėję: sušils kojos – sušils, atsipalaiduos ir visas kūnas. Norint didesnio poveikio, į vandenį galima įberti saują druskos. Grūdinančiu, organizmą stiprinančiu, odą stangrinančiu poveikiu pasižymi kontrastinės vonelės. O suskirdusias, pavargusias, prakaituoti linkusias kojas galite palepinti vaistažolių vonelėmis.

Vaistažolių vonios

Vaistažolių vonias kaip gydomąją priemonę siūlo įvairios sanatorijos, SPA centrai. Tačiau šią malonią ir organizmą stiprinančią procedūrą galite pasidaryti ir namuose. Tam galima naudoti vaistažolių nuovirus, ekstraktus. Tiks ir gera, kvapni iš medžio šakelių ar žolynų surišta vanta (ją galima panaudoti ir kaip kūno šveitimo, masažo priemonę). Tinkamai parinktos vaistažolių vonios gali turėti raminantį ar tonizuojantį poveikį, stangrina odą, padeda spręsti įvairias jos problemas (pvz., suglebimą, padidėjusį prakaitavimą ir pan.).

Taip pat skaitykite

Aromaterapija

Aromaterapija

Kvapas mus lydi visur, bet mes dažniausiai jo nepastebime... Nepastebime kuo augalai dalijasi su mumis, kaip jie mus džiugina… Toliau

Komentarai

Straipsnis neturi komentarų. Būk pirmas!

(Reikia prisijungti, kad galėtumėte rašyti komentarą.)

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Sveikos pirties ABC

2023-01-29
Liko 5 vietos
Maišiagalos sen. Melkio km., Vilniaus Raj.

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2023-01-30
Liko 14 vietų
Vebinaras
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirties eksploatavimo pagrindai

2023-02-01
Liko 26 vietos
Vebinaras
Kaip iškūrenti pirtį? Kokia turi būti gera pirtis? Kas yra pirties garas - sunkiai suprantamas, bet be jo pirtis - ne pirtis. Kviečiame susipažinti su gero garo paslaptimis!

Tarptautinis Sveikos pirties ABC

2023-02-02
Liko 1 vieta
Nauja Pilaitės malūno pirtis, Vilnius
Praktinis seminaras norintiems išbandyti sveikos pirties pirties procedūrą naujoje komfortiškoje pirtyje Vilniaus mieste.

Pirties mikroklimato kūrimas. Nuolatinio kūrenimo krosnis

2023-02-04
Liko 3 vietos
, Nemenčinė

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2023-02-06
Liko 23 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties mikroklimatas: gero garo paslaptys

2023-02-08
Liko 24 vietos
Vebinaras
Profesionalus pirties mikroklimato temos išdėstymas. Geras garas. Temperatūra. Drėgmė.

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2023-02-13
Liko 28 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.

Pirties konstrukcija: krosnis - pirties širdis.

2023-02-15
Liko 27 vietos
Vebinaras
Pirties kokybė visų pirma priklauso nuo pirties krosnies. Jų būna įvairių.

Oda pirtyje. Vebinaras

2023-02-21
Liko 20 vietų
Kaip mūsų oda reaguoja į pirties procedūras? Kaip teisingai prausti ir šveiti odą?

Pirties konstrukcija: planavimas ir statyba

2023-02-22
Liko 24 vietos
Apžvelgsime visus pagrindinius pirties konstrukcijos variantus.

Šeimos pirtininko studijos: Pirties kosmetika. Šeimos pirties scenarijus

2023-03-06
Liko 24 vietos
Vebinaras
Kaip suplanuoti saugią, malonią ir smagią pirties procedūrą savo šeimai ir draugams?

 

Pirties vonia. Pirtis.lt.
Viduramžių vonia