Uždaryti

Pirties kalendorius

Jūs esate čia: Namai » Pirtininkams » Pirties kalendorius

Astrologinė pirties savaitė

Tai – bendros rekomendacijos tiems, kas jaučia save kaip Visumos dalį. Dalį, kurioje atsispindi globalūs, žmogaus protu sunkiai aprėpiami procesai. Rašydamas šias rekomendacijas remiuosi Avestos tradicijos Mėnulio kalendoriaus dienų charakteristikomis, Mėnulio padėtimi Zodiako ženkluose, pagrindiniais planetų sudaromais aspektais. Sveikatos saugojimo rekomendacijos yra pagrįstos klasikinės astrologijos žiniomis. Visa tai yra apjungta praktiniais stebėjimais.
Astrologinės pirties savaitė tęsia iš gilios praeities ateinančią astrologinių kalendorių tradiciją. Juose ypatingas dėmesys buvo skiriamas dienos tinkamumu pirčiai, nes pirtis visais laikais buvo ta vieta, kur žmogus ne tik nusiprausdavo, bet ir atnaujindavo harmoningą ryšį su Gamta. Apie šią dvasinę pirties reikšmę kalba ir didysis lietuviškos pirties tyrinėtojas Stasys Daunys: „Pėrimasis pirtyje ir buvo vienas iš archajiškiausių savęs ir pasaulio išganymo ritualų.“
Jei į pirtį einame vedami dvasinio prado, neišvengiamai turime suderinti šį veiksmą su Gamtos ritmais, kuriuos mums atskleidžia šviesulių padėtis, nulemianti vienokį ar kitokį esminių Kosmoso jėgų ir mūsų vidinių kokybių rezonansą.
Pateikiamos rekomendacijos yra apibendrintos, jos atspindi visuotinį mus apimantį energijų, priežasčių ir pasekmių lauką. Tai – kaip oras, jis bendras visiems. Kaip elgtis konkrečiam žmogui – sprendžia jis pats, tačiau ir pats laisviausias žmogus paprastai pasiima skėtį, jei prognozė žada lietų. Taip reiktų elgtis ir su šiomis rekomendacijomis – kur įmanoma atsižvelgti, ir visada atidžiai stebėti kas vyksta mumyse ir aplink mus. Stebėjimas pagimdo suvokimą ir leidžia susidaryti savo nuomonę.

Lapkričio 30 – Gruodžio 5 d. Astrologinė pirties savaitė

 

30 d. Antradienis
25-oji Mėnulio kalendoriaus diena. Vėžlys. Po 14:15 Mėnulis įeina į Svarstyklių ženklą. Šią dieną nepatariama skubėti. Tai gali sukelti staigius nuotaikų svyravimus. Šiaip šios dienos pirties rekomendacija yra prieštaringa – iš vienos pusės Vėžlio dieną patariama pabūti vienam ir įsigilinti į save, tačiau būtent šį antradienį dėl Mėnulio formuojamų „sunkių“ aspektų su Uranu, Juoduoju Mėnuliu ir Plutonu to daryti nepatarčiau. Pernelyg didelė tikimybė, kad „užplauks“pakankamai keistos nuotaikos: grėsmės pojūtis, paliktumo, viso ko pabaigos jausmas. Kas blogiausia – žmonės bus linkę šių būsenų sukėlėjais laikyti savo pirties draugus, taigi konfliktų išvengti vargiai ar pavyks. Ypač patarčiau vengti pirties po 21 val. Nes šiuo metu ženkliai padidės nelaimingų atsitikimų galimybė. Tokia ta psichologinė pirties pusė.
O medicininė – jautrūs inkstai, klubai, šlapimo pūslė, kasa. Venkite sėdėti ant šalto paviršiaus..

1 d. Trečiadienis

25-oji Mėnulio kalendoriaus diena. Rupūžė. Netinkama diena pirčiai, nebent su artimais draugais, kuriuos seniai pažįstate ir kurie į nuoširdžią meilę sugeba tinkamai atsakyti. Pirtyje patartina patylėti ir nespręsti jokių klausimų, nepradėti jokių reikalų. Diena tinkama odos pilingui.

2 d. Ketvirtadienis
27-oji Mėnulio kalendoriaus diena. Neptūno trišalis. Maždaug nuo 15:30 Mėnulis įeis į Skorpiono ženklą , sudarydamas konjunkciją su Saturnu ir Venera. Ši diena bus labai palanki pirties procedūroms. Rekomenduojamos valančios vandens procedūros. Patariu naudoti natūralią jūros druską – kuo stipresnį tirpalą. Išsikaitinkite ir nusiplaukite tuo tirpalu. Dar pasėdėkite. Po to tinka odą nušveisti. Šią dieną reiktų susivaldyti tiems, kas linkę išgerti – potraukis alkoholiui bus linkęs stiprėti. Šią dieną seksis atlikti tradicines lietuviško pirties procedūras, prisiminti senuosius gydymo papročius.
Mėnuliui esant Skorpione jautresnė bus lytinė-šlapimo organų sistema, reiktų pasistengti juos patausoti, neperšaldyti. Saikas bus geriausias mokytojas. Mažiau jautrūs bus dantys – galite apsilankyti pas dantų gydytoją. Pirtyje gerai tiks ramūs, sodrūs ir šilti aromatai – visi, kurie jums yra malonūs. Vyrai galėtų pasirinkti guobos vantą, ąžuolą, moterys – gluosnį, šermukšnį.


3 d. Penktadienis
28-oji Mėnulio kalendoriaus diena – Lotosas. Mėnulis tebebus Skorpione. Puiki diena tiesos paieškai savyje, susitaikymui, meditacijoms. Jei tik galite – eikite į pirtį. Pusę dešimtos vakaro susidarys labai puikus astrologinis fonas, suformuotas Mėnulio-Jupiterio trigono aspekto Skorpiono-Žuvų ženkluose. Na, ir Marsas su Venera gražiai derės. Retai gali pasitaikyti kita tokia palanki diena pajusti savyje giliai slypinčią meilę visam kas gyva – o be šito jausmo sunkiai įsivaizduoju pirtininko darbą. Būtinai pažymėkite šį vakarą prasmingu pirties ritualu – tiks viskas. Ritualu gali būti bet koks sąmoningas veiksmas, svarbiausia jo metu linkėti visiems laimės, neužsidaryti savyje, nebijoti atsiverti. Diena tam yra labai palanki. Būtent ši dvasinė pirties pusė šį vakarą nulems ir pačios pirties efektą sveikatai. Ir nepersitempkite, nepamirškite, kad pirtyje visų pirma mylėti turite save.

4 d. Šeštadienis
Šeštadienis – Hidra, 29-oji Mėnulio diena. Pagal Mėnulio kalendorių – tai viena tų dienų, kai nerekomenduojama eiti į pirtį. Šią dieną pasirodo tamsiosios jėgos. Žinoma, jei būti visiškai atviriems – jos labiau pavojingos tiems, kad patys nėra sau pripažinę, kad turi savyje ir „tamsią pusę“. O kas išsklaido tamsą? Žinoma, kad šviesa. Taigi, jeigu atsitiktų taip, kad pirtis tą dieną suplanuota, naudokite joje kuo daugiau šviesos, jei ne garinėje, tai priepirtyje. Tiks ir lengvi smilkalai – santalas, rožė, frankinsensas.
Šią diena neplanuokite naujų darbų. Vietoje to pasižiūrėkite – gal kokių planų, santykių, įgrisusių draugysčių galite atsisakyti. Tai – senų skolų grąžinimo metas. Atsisakykite nereikalingų įpročių, kitaip trauka išliks ilgam laikui.
Pirtį geriau pradėti po 19 val., Mėnuliui įėjus į Šaulio ženklą. Turint omenyje, kad vis dar jausime silpnėjantį Mėnulio-Jupiterio trino veikimą vakaras gali nuteikti filosofiniam požiūriui į aplinką. Tačiau būtent šį vakarą pasistenkite daugiau klausyti ir mažiau kalbėti, nes Hidros„fonas“ yra apgaulingas, skatinantis iliuzijas, apsigavimą.
Pirtyje saugokite klubus. Geras laikas bus atlikti profilaktines procedūras plaučiams, pamasažuoti rankas. Galite išperti delnus kadagio vanta, ištrinti druska.

5d. Sekmadienis
Sekmadienį pradėsime su 30-ąją Mėnulio kalendoriaus diena, o baigsime – jau būdami 1-ojoje dienoje, nes 19:35 stos Mėnulio Jaunatis – momentas, kai Saulės ir Mėnulio energijos visiškai sutampa.
Taigi, didesnė sekmadienio dalis neš savyje nuostabios, Gulbės Mėnulio kalendoriaus dienos prasmes. Ši išties nuostabi diena nutinka ne kiekvieną mėnesį, dažnai ji tiesiog „nespėja“ išaušti, nes ją aplenkia Jaunaties momentas. Šį kartą bus kitaip. Jautresni žmonės galės pajusti nuostabią atleidimo galią, kurią nešaši diena. Materialiame plane ji tinkama skolų grąžinimui, dvasiniame – nuoskaudų atleidimui., fiziniame # kūno švarinimui. Pirtis – rekomenduojama. Pirtyje turi vyrauti harmonija ir saikas. Stenkitės mąstyti pozityviai, pirties dalyviams tiks įteikti smulkias, bet mielas dovanėles. Bus taip pat gerai, jei pasikeisite vanojimais.
Nerekomenduojama planuoti ateities. Vantos – drebulė, liepa, eglė, klevas, lazdynas, jonažolė.
Po 19:35val. Stos 1-oji Mėnulio kalendoriaus diena – Žibintas. Tai pirmoji naujo gamtos kalendorinio ciklo diena, nešanti savyje didžiulę augimo, pradžios jėgą. Jaunatis šį kartą įvyks Šaulio ženkle ir tai suteiks ateinančiam ciklui globalinę, visuotinę prasmę. Šį pirties vakarą prisiminkite, kaip lietuviškos pirties papročiai atspindi Pasaulio kūrimo mitą (S. Daunys „Pirties soteriologiniai aspektai“). Saugokitės negatyvių minčių, nes jos gali įgauti jėgą naujo ciklo metu. Taip pat saugokitės fizinio pervargimo, pabūkite daugiau pavieniui, panirę į save. Be jokios abejonės, reikia susilaikyti nuo alkoholio.
Jei pirtyje planuosite odos valymo procedūras – atlikite jas pirmoje dienos pusėje, nes po Jaunaties tam – labai netinkamas metas. Po Jaunaties nebent moterys galėtų pasidaryti savo mėgiamą veido kaukę.
Šio pirties vakaro vantos – uosis, ąžuolas, klevas, beržas.

 

 

Sudarė
Rimas Kavaliauskas
sveikos pirties ekspertas

Grabnyčios

Kaip Grabnyčių dieną galėtume paminėti pirtyje? Matyt, visų pirma – uždegdami natūralaus vaško žvakę, pabūdami prie apvalančios gyvos ugnies, pajusti ryšį su Dangumi ir Žeme, su protėvių tradicija. Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“