Uždaryti

Pirties kultūra

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Studijų moduliai » Pirties kultūra

Terminis maudymasis arba pirtis yra neatsiejama žmonijos kultūros dalis. Žmonės, natūraliai gyvenantys skirtingose gamtinėse  aplinkose, dažnai nepastebi ir neįvertina savo papročių, gyvensenos unikalumo. Palygindami ivairių laikų maudymosi papročius gauname daug peno fantazijai ir pasitikėjimo savo jėgomis. Susipažinę su kitų tautų ir laikų maudymosi papročiais ir pirties ritualais geriau suvoksime ir savosios pirties tradicijos vertę.

Pirtininkai, kurie nežinantys pirties istorijos yra kaip vaikai!

Pirties kultūros studijų teorinėse paskaitose:

  1. Susipažinsime su žmonijos švarinimosi istorija ir pabandysime suprasti, kaip atsirado pirtis. Daugiausia dėmesio skirsime Europos pirties raidai. Pradėsime nuo Senosios Europos pirčių ir baigsime šiuolaikinėmis viešosiomis pirtimis. Taip pat panagrinėsime Europos pirties ištakas - Antikos pirtis.
  2. Mokysimės apie lietuviškos pirties lankymo tradiciją, kuri yra pripažinta nacionaline nematerialiojo paveldo vertybe. Pažindami savo šaknis, istoriją, galime geriau įvertinti ir dabartį, šiandieną. Kas lietuviams buvo pirtis? Kodėl ji mums svarbi ir šiandien? Kuo esame panašūs ir kuo skiriamės nuo kitų?
  3. Leisimės į kelionę po Ameriką, Japoniją, Suomiją, Rusiją, Maroką, Turkiją ir sužinosime kaip tose šalyse maudosi žmonės.
  4. Susipažinsime su savita Pietų Europos, Artimųjų Rytų bei Šiaurės Afrikos maudymosi tradicija - hamamu.  Jūsų laukia asmeninė keliautojų patirtis lankantis šių dienų hamamuose.

Pirties kultūros studijų praktiniuose užsiėmimuose:

  1. Patirsite senovinį maudymasi archainėje pirtyje. Šis seminaras ne tiek mokomasis, kiek patyriminis - leidžiantis išbandyti ir pajusti maudymąsi pirtyje taip, kaip tai buvo daroma seniau.
  2. Pasimokysite atlikti hamamo procedūras - kūno šveitimą kese pirštine, prausimą muilo putomis.

Pirties kultūtos studijų temos

Pirties kultūra

Pirties kultūros studijų įskaita

Po to, kai jums bus užskaitytos visos 3 teorinės temos (temos užskaitymui reikia sudalyvauti paskaitoje ir gauti gerą jūsų užpildytos žinių patikrinimo anketos įvertinimą) ir jūs sudalyvausite 2 praktinėse temose - galėsite laikyti bendrą Pirties kultūros studijų modulio įskaitą. Gavus įvertinimą, ne mažesnį kaip 6 balai iš 10 - jums bus įskaitytas Pirties kultūros studijų modulis.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“