Uždaryti

Oda pirtyje

Jūs esate čia: Namai » Namų SPA » Oda pirtyje

„Oda yra paviršius tarp kūno ir aplinkos. Tai kartu ir tarpininkas tarp aplinkos ir gyvo kūno. Visi kūno gyvybės takai baigiasi odoje. Joje yra visos priemonės pasitikti aplinkai, pajausti pasaulio turinį. Oda yra trečiosios smegenys, tai pats tikriausias žmogaus sveikatos veidrodis. Viso kūno gyvumas ar negyvumas, jausmai ir aistros, visas žmogaus protavimas ir mąstymas, jo dvasios (sielos) šviesa atsispindi odoje. Todėl labai svarbu rūpintis jos sveikumu. Niekas nesuteikia žmogui tiek jaunumo ir grožio kaip sveika oda. Ji žmogaus kūną dengia ne tik iš viršaus, bet ir iš vidaus. Vidinė oda skiriasi tuo, kad turi savo nuolatinę drėgmę. Iš aplinkos į kūną patekusios medžiagos (deguonis, azotas) virsta gyvomis. Iš aplinkos kūną pasiekia judesiai, kurie žadina žmogaus jausmus, žmogaus protavimą, minčių gyvybingumą. Čia aplinkos turinys susitinka su žmogaus esme, su tuo pradu, kuris mintis kuria.”

Vydūnas

Oda - vienas didžiausių žmogaus organų. Suaugusio žmogaus odos plotas - apie 1,5-2 kvadratinius metrus, svoris - 5-10 kg. Odoje cirkuliuoja apie ketvirtadalį viso mūsų organizme esančio kraujo.

Pirtyje oda susiduria su ypač stipriu poveikiu. Tačiau kaip tik čia atsiveria didžiausios galimybės ja pasirūpinti: nušveisti, atjauninti, sustangrinti, išgydyti. Net nieko specialiai nedarant, pati savaime sveika ir taisyklinga pirtis yra puiki odos priežiūros priemonė. Reguliariai vaikštantys į pirtį pastebi, jog oda tampa lygesnė, sveikesnė, švaresnė, spindinti. Be abejo, visada galima paieškoti papildomų priemonių ir galimybių dar labiau sustiprinti teigiamą pirties poveikį. Čia ypač veiksmingi įvairūs šveitikliai, kaukės (odai ir plaukams).

Nors kosmetikos pramonė siūlo daugybę gaminių ir priemonių (taip pat ir specialiai skirtų pirčiai), pačios geriausios priemonės - tai, kas natūralu, šviežia, randama čia pat (darže, lauke, virtuvėje). Pirtyje žmonės natūraliai atsiveria, tampa jautresni ir... dažnai patys intuityviai atsisako to, kas nėra visiškai natūralu. Mūsų oda čia taip pat kur kas jautresnė ir stebėdami savo reakcijas galime nesunkiai atsirinkti, kas mums tinka, kas ne.

Daugiau apie karščio poveikį odai skaitykite skyrelyje SVEIKATA.

Atsakymai į klausimus

2016-01-11, 13:03:16

Koks Jūsų manymu būtų geriausias temperatūros ir drėgmės santykis pirtyje sausai ir riebiai odai?

Birutė Masiliauskienė
2016-02-24, 15:51:19

Jei pirties akcentas yra procedūros odai, rekomenduočiau drėgną ir nekarštą pirtį - kad ir koks būtų odos tipas. Temperatūra apie 50-60 laipsnių, o drėgmės tiek, kad jaustumėtės komfortiškai ir norėtųsi pirtyje pabūti ilgiau, kad oda giliai sušiltų, atmirktų, poros atsivertų. O jau tada riebiai ir sausai odai galima atlikti joms tinkamas procedūras.  

2016-01-08, 09:19:16

Dauguma specialistų rekomenduoja vengti pirties procedūrų esant veido kuperozei. Ką Jūs tokiu atveju rekomenduotumėt?

Birutė Masiliauskienė
2016-01-13, 18:06:50

Daugelis specialistų greičiausiai pirtį įsivaizduoja kaip karštą ir sausą iki 100-120 laipsnių įkaitintą "džiovyklą". Tokios pirties tikrai reikėtų vengti. Tačiau švelni, nekaršta pirtis pakenkti neturėtų, o gal net ir būtų naudinga, kadangi švelnios kontrastinės procedūros padeda stiprinti kraujagyslių sieneles. Svarbiausia - nedaryti nieko drastiško. O jei pirtyje daugiau garo, veidą vertėtų pasaugoti vėsia vanta. Jūsų atveju ko gero ypač tiktų susirišti "vėduoklę" iš kaštono lapų. 

Laimė Kiškunė
2016-01-13, 18:06:50

Kuperozė - išsiplėtę kapiliarai, greitai raustanti oda. Tačiau gaila būtų atsisakyti pirties malonumų vien dėl to. Kad labiau nepakenkti, reikia vengti karščio, pernelyg aštrių kontrastinių procedūrų, t.y. pirtyje būtinai reikėtų prisidengti veidą vėsia vanta ar rankšluosčiu, sumirkytu vėsiame vandenyje su cistų, pelargonijų, kraujažolių hidrolatu ar keliais lašais atitinkamo eterinio aliejaus. Maloni, nekaršta pirtis, atsipalaidavimas, švelnios kontrastinės procedūros gerina bendrą organizmo būklę, treniruoja kapiliarus ir kraujagysles, tuo pačiu mažina odos problemas. Laimė Kiškūnė Kvapų namai

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“