Uždaryti

Atsiliepimai, istorija

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Atsiliepimai, istorija

Apie pirties pradmenis

 Aš suskirstyčiau pirties procedūrą į paros vienetus, tai rytas, diena, vakaras ir naktis. Pirties pradžia butų naktis, kai dar tik artėja rytas esame ramūs ir bandome budintis. Antras etapas rytas, kada jau po truputį išsijudiname dienos darbams. trečias etapas diena, kai esame darbingiausi ir pasiekiame piką, na o pabaiga vakaras, kuomet po dienos darbu tiesiog norime atsipalaiduoti, pabūti ramiai atsikvėpti.

Andrius apie Sveikos pirties įvadą, 2021

Kai sugalvojome su tėčiu, jog norim pasitobulinti ar tiksliau - įgauti šiokių tokių pirtininkystės pradmenų, labai apsidžiaugiau, radęs pirtis.lt organizuojamus kursus. Puikiai tiko laikas, o beveik 200 kilometrų iki numatytos vietos nėra gi jau tiek daug, pamanėm. Buvo šiokių tokių “techninių kliūčių” (kliūtimi nelaikau to, kad pasikeitė numatyta vieta dėl oro sąlygų…), bet štai šeštadienio rytą atvykom į netoli Vilniaus esantį “Jazz Hotel“. Pasitiko mus po pusnis lakstantis ir nuolat lojantis, bet labai linksmas “Jorkas” ir pats viešbučio savininkas Nikolajus. Jis mums padarė mini ekskursiją, parodė, kaip šauniai įsikūręs gamtos prieglobstyje (legalu tai ar ne - kitas klausimas..:D), nuvedė į pirtį, kuri asmeniškai man paliko neišdildomą įspūdį vien tik ją pamačius, o po visų procedūrų jaučiausi.. Net nežinau kaip pavadinti - apsvaigęs, kartu žvalus, atsipalaidavęs, ramus, pailsėjęs… Žodžiu - LAIMINGAS.

Teorinė seminaro dalis buvo naudinga ir taip pat gan įspūdinga, nes Rimas Kavaliauskas yra tikras pirties gurmanas/specialistas/mylėtojas - žogus, su kuriuo, manau, būtų įdomu padiskutuoti ne tik apie pirtį. Praktinė dalis.. Žinot yra tokia taisyklė, kad kas nutinka garinėje turi likti garinėje. O iš tikrųjų žodžiais perteikti tai būtų sunku. Po paskutinio užėjimo priepirtyje sėdėjom ir kalbėjom, kad nesinori persirenginėti, nesinori grįžti į kasdienybę, nes pirtis padėjo nuo jos atitrūkti. Tikrai kaip maži vaikai džiaugėmės procedūromis, viskuo domėjomės, o Rimas mums puikiai viską paaiškindavo, pademonstruodavo.

Aš, išgirdęs istoriją apie suomius, kurie jaučiasi vieniši ir kurie kartais prisigeria ir to pasekoje saunoje gauna galą, susimąsčiau apie mus - lietuvius. Juk mūsų artimiausi kaimynai vos už mūrinės sienos - ne už 30 kilometrų - o ar mes su jais bendraujam, ar galim nueiti, kai pasidaro liūdna ar norisi pasidalinti džiaugsmais. O kaip su draugais? Jų turim, bet jie visi “feisbuke”, jų taip pat nereikia sutikti gyvai… O, jei susitinkam, tai labai dažnai tik pagerti (kad ir pirtyje). Jokiu būdu nemoralizuoju tiesiog labai labai smagu tiesiog pirmiausia pačiam susivokti, kad yra paprastesnių ir labai šaunių užsiėmimų, kurie laimės hormonų leidžia pasigaminti ne vienai dienai. Jei netikit, siūlau pamėginti. tikrai nepasigailėsit.

Arūnas, 2010 01 31, (http://socialinemechanika.blogas.lt/po-pirties-635.html)


Norėčiau Jums nuoširdžiai padėkoti už puikų šeštadienio seminarą, organizuotumą, gerą nuotaiką. Likau labai patenkinta gautomis teorinėmis ir praktinėmis žiniomis ir nekantriai lauksiu kitų seminarų :)

Ilona, (2010 01 31)

Seminare susirinkome tikrai skirtingi žmonės su skirtingu vidumi ir norais, bet vienijančia mintimi apie pirtį ir manau kaip pirmasis įvadinis seminaras, pavyko. Mano noras kaip ir jūsų , kad pirtyje žmonės jaustų daugiau sakrališkumo ...bet tai įmanoma manau tik seminaro kituose lygiuose. O kai vyksta pažintinis seminaras su pirtimi, žmonėms kila daug klausimų ir noro viską stebėti ir laukti komenatarų ( apie vanojimą, masažą...) patenkinę šį norą manau pirties buvimą priimtų jau kitaip. Man šiek tiek norėjosi laiko daugiau laiko praleisti pirtyse, daugiau pajusti skirtumų...šiek tiek maišė jau atėjusi tamsa. Gal reikėjo pradėti anksčiau...

2009 m. Įvadinis kursas. Edita K.


Didelis dėkui už seminarą, Retai lankiausi pirtyse, todėl sunku atsakyti, kas buvo ne taip. Manyčiau, kad kaip mokiniams, ši aplinka buvo naudingesnė nei su visais patogumais, nes įgyji daugiau patirties. Patiko viskas: ir naujos žinios, ir pirties procedūros (tik tvenkinio vanduo gal kiek per ledinis buvo) ir išskirti ką nors vieną nelabai galėčiau. Tiesiog norėtųsi daugiau žinių.
Dėl pirčių skirtumų - modernesnėje mažiau vietos, didesnei grupei sunku išsitekti, sėdint tiesiai prieš akmenis užpylus vandenį svilinančiai karšta. Iš kitos pusės - buvo išgautas didesnis karštis, daugiau prakaituoji, šiltesnis priešpirtis. Ji panaši į ultrav. spindulių sauną, tik su garu. Čia jaučiasi civilizacija. Dūminėje pirtelėje daugiau jaučiama gamta, natūralumas. Ji tiesiog kažkaip arčiau "dūšios", šiltesnė. Čia daugiau vietos, pačiam vanojantis netrukdai kitam, atliekant procedūras jaučiamas mažesnis karštis.

2009 m. Įvadinis kursas. Jūratė T.


Ačiū Jums už puikiai organizuotą seminarą. Pateikta informacija buvo labai naudinga, saikinga, leido geriau suprasti vantos fizines, biologines savybes, energetinį poveikį žmogui. Tad telieka gautas žinias susisteminti ir pritaikyti pirtyje. Aplamai tokie seminarai leidžia gauti daugiau įvairiapusių žinių ir tai yra puiku. Sėkmės tau Pirties akademija

Arūnas, Vilnius (2008-06-03)

Apie Suomiškos pirties seminarą

Po šeštadienio seminaro išvažiavau su pakilia nuotaika. Labai smagu vėl pabūti kartu su žmonėmis, gyvenančiais pirties dvasia ir idėja. Iš tikrųjų, įspūdžiai - patys geriausi. Buvau maloniai nustebintas gera organizacija ir man patikusiais lektorių pristatymais. Puikiai suprantu, kad labai sunku sudėti tokią gausybę temų taip gerai apie pirtis išmanantiems. Tačiau visada reiktų prisiminti esminę progreso sąlygą - "klausantysis turi tartis nieko nežinantis..". Kitaip klausyti ir pasakoti apskritai nėra prasmės, jei tariesi viską žinąs. Aš viską žinantis tikrai nesijaučiu, ir, nors buvo dalykų, vienaip ar kitaip girdėtų ar išjaustų, tačiau sužinojau ir daug naujienų, kai kurias žinias pasitvirtinau iš pirmų lūpų. Todėl labai džiaugiuosi galėjęs išklausyti skirtingus ir išsamius pasakojimus. Vienas pagrindinių dalykų, kurį dar kartą užtvirtino šis seminaras, vis tik yra tas, kad Lietuvoje be galo trūksta pirties kultūros ir gilaus požiūrio į šią tradiciją. Matyt todėl, kad istoriškai paskutiniu metu Lietuvoje pirtis buvo daugiau naudojama praustis ir neakcentuojama jos kultūrinė bei dvasinė reikšmė, kuri kažkur dažniausiai nutylima. Kai tuo tarpu suomių kraujyje tai tiesiog verda. Iš to išplaukia labai daug svarbių aspektų. Vienas iš jų - dėmesys smulkmenoms, kurios dažniausiai papildo pirtį iki pilno dvasinio komforto. O kalbant apie komerciją - ten tai turėtų būti ypač akcentuojama. Nes žmonės vis labiau renkasi kokybę vietoj kiekybės. Ir vis daugiau žmonių apskritai ieško būdų nuraminti protą, nusodinti streso drumzles ar pristabdyti bėgimą niekur. O pirtis kaip tik viena iš tokių šventų vietų, kurioje atsigauna ne tik kūnas, bet ir siela. O protas natūraliai nurimsta, kitaip tariant - priverstinai nuraminamas kūne vykstančių biologinių procesų. Jaučiau, kad Seppo turėjo galvoje labai daug minčių būtent apie dvasinę pirties reikšmę žmogui, tačiau galbūt laiko klausimas ir tam tikros aplinkybės neleido jam tinkamai pasireikšti. O ta tema man ypač įdomi ir svarbi. Labai džiaugiuosi susipažinęs su Risto ir Sipi. Puikūs žmonės. Risto apskritai spinduliuoja išmintimi ir žiniomis. Tai tiesiog jaučiama. O Sipi labai įdomiai pasakojo apie komercinius pirčių aspektus. Gal jo pristatymuose ir trūko konkretumo, tačiau viena aišku - čia konkretumas galimas tik kai kuriems aspektams, nes visi atvejai - absoliučiai unikalūs ir nepakartojami. Taigi, seminaras buvo tikrai prasmingas. Įdomūs žmonės, įdomūs pasakojimai ir daugybė informacijos apmąstymams. Juk pirtis vienas iš TIKRŲ dalykų gyvenime. Ji mus nukelia į pradžią ir tarsi gimdo mus iš naujo kiekvieną sykį joje pabuvus.

Modestas (2007-02-20


Sveiki. Suomiai per šį seminarą oficialiai paneigė lietuviškus mitus apie suomiškas pirtis, ęsą jos tik labai karštos ir sausos. Ne kartą lankantis šioje šalyje, pamačiau ir išbandžiau įvairias pirtis. Viena aišku - suomiai mėgsta gryną (be priedų)ir karštą garą. Savo įvaizdį formuoja ne naujausiais "mercedesais", o kviesdami vieni kitus į pirtis. Pirmoje vietoje - senolių sukūrtos ar naujai pastatytos dūminės, toliau malkomis kūrenomomis su kaminais pirtys. Dauguma, dėl suprantamų šiuolaikinių priežaščių, turi elektra šildomas pirtis. Naudoja (99%) beržines vanteles, o didžiasia pagarba, tai svečiui nugarą pavanoti. Nežinau kiek seniai, bet atrodo, kad dauguma suomių savo dvasią stiprina ir naujai atgimsta pirtyse, o ne bažnyčiose. Prausiasi namuose dušuose, o nusiraminti ir atsigauti eina į pagal galimybes, bet kuo teisingiau įrengtą pirtį. Manau, tai rodo kelią lietuviams kuo užpildyti dvasinius nepriteklius, o tai dabartinėje Lietuvoje labai jaučiasi. Suomių išdėstyti naujų pirčių statybos principai nekelia abejonių, tik jau pulti ir bandyti viską kopijuotis nuo jų, neverta. Džiugu, kad vis daugiau Lietuvos žmonių atranda ir puoselėja lietuvišką pirties kultūrą. O juk žinome ir mokame naudoti daugiau vantų rūšių nei suomiai, o ir vanojamės ne vien sedėdami ant plautų. Tam ir "pirties akademija" įkurta. Pritaikant suomių patirtį statant pirtį, verta laikytis esminių pirties statybos reikalavimų, kaip pvz. statinio vieta kraštovaizdyje, oro kaita garinėje, krosnies tipas, nekenksmingais tepalais ištepta mediena ir t.t., bet platus plautas vanotis turi būtinai būti, o jo suomiškoje pirtyje nėra. Ryškių skirtumų tarp mūsų ir jų pirčių nematau,o ir suomiai pripažino,kad jų kalboje senovinis žodis "pirti" (ir latviškai), reiškia ta patį statinį, kaip ir Lietuvoj. Ir tai liudija mūsų Šiaurės Europos šalių artumą, o ne skirtumus. Šis seminaras paliudijo, kad būtina išsaugoti ir puoselėti pirties kultūrą, statyti ir naudoti teisingas pirtis, nes kitaip tapsime "euro standartais" su servetėlėm po užpakaliais, kūrenimas malkomis, bus oro tarša, o vantos lapas - šiukšlė, pirties kompanija - tik verslo partneriai. Kviečiu pajusti geros pirties naudą savo kūnui ir sielai, pirties akademijos pirtyse sekmadieniais nuo 17 val. prie Trakų. Gero garo ir iki

Egidijus (2007-02-21)

Apie Pirties akademiją

Į Pirties akademiją atėjau kažkokio vidinio poreikio vedamas. Tarytum norėjosi pažinti, iš naujo atrasti, kas seniai nuo protėvių perduota, genetiškai palikta ir spėta pamiršti. Rezultatai pranoko lūkesčius. Ne tik daug sužinojau apie pirtį, bet ir įgyjau daug praktinės patirties, kompleksinio ir kartu individualaus požiūrio į pirtį kaip reiškinį bei dalykus, susijusius su pirtimi. Visokeriopos sėkmės Pirties Akademijai kilniame jos tiksle - šviesti ir šveisti”. Audrius, Zervynos.

Audrius (2006-06-30)


Labai patiko www.pirtis.lt svetainė. Šiuo metu statau pirtį ir ieškojau informacijos apie pirtis internete. Nesitikėdamas, kad galiu rasti ką nors vertingo lietuviškai, iš pradžių ieškojau angliškai, bet "ant smūgio" nieko doro neradau. Buvau maloniai nustebintas radęs šią svetainę: lietuvišką svetainę, iš kart ir tokią teisingą. Ypač man patiko išaiškinimas apie "rusišką" pirtį. Man visada nepatiko šio termino vartojimas, jaučiau, kad čia kažkas ne taip. Dabar galiu ramiau gyventi radęs patvirtinimą, kad buvo ir lietuviška pirtis. Tikiuosi ji yra ir bus. Ačiū. Andrius, Taraldžiai.

Andrius (2006-09-06)


Karštas garas. Žalias lapo kvapas. Pirties Dvasia įkvepianti pasitikejimą atsiduoti i kito rankas. Švelnias, išmintingas ir žinancias kaip su meile apjungti ugnį, vandenį, medį ir orą. Karščio bangose medžio lapai atiduoda save, kad išvalytų mane palaimingoje atgaivoje tarp karšto ir šalto. Išpėrė išvanojo kuna, o palengvėjo sielai. Nušveitė, nuplovė ir išleido toliau gyventi tokią naują, lengvą ir džiaugsmingą. Išties nuostabi pažintis su pirtimi...

Jurga (2007-04-26)


Pirtis yra nerealus dalykas!!!!Man ypac patinka suomiska pirtis - sauna.Atrodo, pirtyje palieki kokius desimt kg, po pirties atrodo, galetum skristi.Nereikia nei jokiu spa ar pan. proceduru.Oda atrodo tiesiog nuostabiai!!Zodziu - sauna yra T-I-E-S-I-O-G N-U-O-S-T-A-B-U !!!!!!

Raminta (2007-09-27)


Su pirtimi pažįstamas nuo vaikystės. Bet tik dabar, akademijos renginiuose, atradau pirties dvasinę pusę... Čia labai tiksliai aprašiusi Jurga "Išpėrė išvanojo kūną, o palengvėjo sielai..." Nuostabus jausmas, kurį gali dovanoti kitiems. Šiauliai

Saulius (2007-10-02)


Sutikit kad pirtis be pirtiniko ne pirtis... Ačiū pirtinikui už gera pirtį.

Saulius (2008-01-28)Patiko masažo kursai, ta atmosfera ir Nikolajaus mokymas. O dar neplanuotas vanojimo praktikumas... Man šio savaitgalio renginys labai patiko, buvo visapusiškai naudingas: tiek teorine, tiek praktine, tiek emocine prasme.

Arūnas (2007-10-04)

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“