Uždaryti

Pirtis bute

Jūs esate čia: Namai » Įrengimas » Pirtis bute

Mūsų kaimynai suomiai beveik kiekviename bute įsirengia po sauną. Jei butas senesnės statybos sauna dažnai galime rasti bendrą visai laiptinei ar blokui. Tai labai patogu šaltame klimate ir nėra jokios abejonės – pakelia gerovės jausmą.

Užuot su pavydu dairęsi į suomius, pagalvokime, ką mes patys galime padaryti savo „darže“, tai yra bute.

Pirties bute privalumai

  • Šaltuoju metų laiku jūs galite pasikaitinti vos pajutę pirmuosius peršalimo požymius. Mūsų patirtis sako, kad pasikaitinus ir gerai išprakaitavus liga paprastai pasitraukia.
  • Žiemą mūsų butuose šalta. Tačiau pabuvę net silpnai įkaitintoje garinėje nors pusvalandį įšylame taip, kad vėsus kambarys mums atrodo kaip palaima. Galime užmigti nedrebėdami.
  • Pirties žinovai sako, kad moteris gražiausia viena valanda po pirties. Neabejotina, kad pirtys butuose teigiamai veiktų demografinės situacijos gerėjimą.
  • Pirtyje iškaitintą kūną galima greitai ir efektyviai nuprausti. Be to, naudojant neagresyvias natūralias priemones. Sutaupysite ne tik karšto vandens, bet ir prausikliams išleidžiamus pinigus.
  • Reguliarus šildymasis – labai sveika procedūra, teigiamai veikianti širdį ir kraujagysles, ištampytą nervų sistemą, hormonų pusiausvyrą. Pirtis – tai puiki antistresinė priemonė. O nugalėję kasdienį nuovargį ir stresą, jūs naujai pažvelgsite į gyvenimą ir drąsiau nugalėsite jo iššūkius.

Sąrašą galima būtų tęsti ir tęsti, bet pasižiūrėkime, kaip praktiškai galima būtų bute įsirengti pirtį.

Pirties bute planavimas

Visų pirma nuspręskite kurią patalpą paversite garine. Čia yra iš ko pasirinkti.
Jei namie yra erdvi vonia – galima joje sumontuoti atskirai stovinčią kabiną-sauną. Jeigu yra tamsus sandėliukas – jį nesunku perdirbti į garinę. Galima išgriauti pertvarą, skiriančią sanmazgą bei vonią ir gautoje erdvėje sutalpinti pirtį bei vonia-sanmazgą vienoje patalpoje. Galima perplanuoti butą, sumažinant holą, prijungiant prie kambario apšiltintą balkoną ar virtuvę. Galima sauną įsirengti balkono dalyje, beje, tokioje garinėje galima įsirengti platų langą leidžiantį kaitinantis grožėtis miesto panorama.

Krosnis

Pirtį bute beveik visada šildysite elektra. Nes išvesti dūmtraukį į ventiliaciją – grubus pažeidimas. Kurenti krosnelių butuose neleidžiama. Lieka elektra. Jei kaitinsitės trumpai ir nedažnai - tiks pati pigiausia nedidelė elektrinė krosnelė. Jei norėsite pertis vantomis ir ypač tada, kai norėsite, kad pirtelė lauktų jūsų visada parengta – įsigykite termoakumuliacinę krosnelę. Abiem atvejais garo „skonį“ pagerinsite apkrovę krosnelę žadeito akmenimis. Krosnelei reiks galingo elektros įvado, galite pasinaudoti elektrinės viryklės ar skalbimo mašinos įvadu – jie yra galingesni. Bet kuriuo atveju pravers kvalifikuoto elektriko konsultacija. Jei krosnelę prijungs specialistas – bus mažesnė gaisro rizika. Kadangi visiškai išvengti gaisro pavojaus nepavyks – rekomenduojame įsirengti gaisro gesinimo sistemą.

Ventiliacija

Būtina. Nėra ko nė galvoti apie naujai iškeptos garinės „vėdinimą“ į gretimas buto patalpas. Jose kondensuosis drėgmė, atsiras nebūdingas kvapas. Geriausia, jei pirties ventiliacijos kanalą galite sujungti su buto ventiliacijos kanalu. Kita galimybė – pasidaryti ventiliaciją, išeinančia į balkoną ar palei langą. Jei ventiliacijos kanalas ilgas – teks pagalvoti ir apie ištraukiantįjį ventiliatorių.

Pirtį galima vėdinti ir per durų apačią į vonia ar dušą, jei šiose patalpose įrengta gera ištraukiamoji ventiliacija. Kadangi ventiliacijos sistema pirčiai yra labai svarbi – patariame pasitarti su pirties konsultantu. Galima kreiptis ir į Pirties akademiją. Visada patarsime.

Vanduo

Verta pagalvoti ar jums būtina vonia, jei turėsite pirtį. Galbūt pakaks dušo? Tokiu atveju sutaupysite vietos. Ypač, jei neįrenginėsite dušo kabinos. Dušas tiesiai ant sienos be kabinos – tokią tendenciją pastebėjome Suomijoje. Tokiu atveju jo erdvę galima panaudoti ir kitaip – skalbiniams džiauti, masažo suolui pastatyti.

Apšiltinimas

Daugelis galvoja, kad garinei reikia ypatingai geros šilumos izoliacijos. Iš tiesų, visiškai pakanka ir 5 cm akmens vatos, ar 1,5 cm „reflectix“ tipo šilumą atspindinčios izoliacijos. Ant vatos būtinai dedamas hermetizuojantis aliuminizuoto popieriaus sluoksnis, oro tarpą formuojantyss tąšeliai ir tikpo too – dailylentės. Jas rekomenduojame kalti horizontaliai – drėgmė kapiliarais nekils į viršų, o garinė atrodys vizualiai platesnė.

Leidimas įsirengti pirtį

Apie pirties bute teisinę pusę užklausėme Aplinkos apsaugos ministeriją. Jūsų dėmesiui plačiai išnagrinėtas ministerijos atsakymas.
Išvada: pirčiai bute įsirengti teisinių kliūčių nėra.

Bus papildyta...

Rimas Kavaliauskas
Pirties ekspertas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“