Uždaryti

Žolės

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Augalų savybės » Žolės

Lietuviškoje pirtyje augalų naudojama labai daug. Visų pirma, be abejo, tai vantos, kurios dažniausiai rišamos iš medžių. Bet žolynai - ne mažiau įdomi ir turininga tema. Iš žolelių, beje, taip pat rišamos vantos, kvapnių augalų pridedama į medžių vantas, iš jų verdamos arbatos, jos naudojamos įvairiose kosmetinėse procedūrose ir pan. Be to, kiekvienas augalas turi savą istoriją, mitologiją, apipintas pačiais įvairiausiais tikėjimais, prietarais, legendomis... Taigi galime kalbėti ne tik apie terapinę ar kosmetinę, bet ir apie mitologinę, energetinę, subtiliąją kiekvieno augalo prasmę, taip suteikdami pirčiai naujų spalvų, aromatų, pajausdami naują jos gelmę.

Puodelis kvapnios žolynų arbatos prieš pirtį – vienas iš privalomų malonumų, o kai kam gal net savotiškas ritualas, padedantis palikti kitapus pirties durų dienos skubą, rūpesčius, įtampas, sušildantis ir atpalaiduojantis...

Kvapnūs augalai – pati natūraliausia aromaterapijos priemonė, kuri neretai naudojama ir pirtyje. Gydantys ir kvepiantys žolynai naudojami namų SPA procedūrose, odos šveitimo mišiniuose, kaukėse, ruošiant specialias vonias ar kojų voneles ir t.t. Užpylus augalų nuoviro ant akmenų, galima mėgautis maloniu pirties garu, eteriniai aliejai, hidroliatai, fitoliai bei kiti augaliniai produktai tinka įvairioms grožio procedūroms. Išmaniai parinkti, augalai gali raminti ar tonizuoti, stiprinti imunitetą ir gydyti... Pirtyje mūsų pojūčiai atsiveria, todėl čia kaip niekur kitur norisi natūralumo, sąlyčio su gamta. Žolės daugeliu atvejų gali pakeisti ir muilą, ir šampūną, ir ploviklius, šveitiklius, kremus... Tiesa, nusipirkti spalvingą buteliuką iš parduotuvės galbūt paprasčiau ir greičiau nei paruošti kažką patiems iš augalų žiedų, lapų, šaknų ar vaisių... Tačiau į pirtį juk ir einame tam, kad sulėtintume savo beprotišką gyvenimo tempą, stabtelėtume, atsipalaiduotume... Kur gi dar, jei ne pirtyje, galima vėl pajusti tikrą ir gyvą ryšį su žeme, su pirmapradėmis jos žolynų galiomis, o tuo pačiu – ir savimi?..

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Sveikos pirties procedūra. Praktika Klaipėdoje.

2021-09-29
Liko 3 vietos
Jokubavas, Klaipėdos raj.
Įvadinis praktinis pirties seminaras norintiems susipažinti su sveika ir malonia pirtimi.

Kūno prausimas ir šveitimas pirtyje

2021-10-03
Liko 2 vietos
Aluonos k., Trakų raj., Vilnius

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2021-10-04
Liko 29 vietos
Vebinaras
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Vanojimo pradžiamokslis Klaipėdoje

2021-10-06
Liko 8 vietos
Dūminė pirtis Jokūbave, Klaipėdos raj.

Praktinis seminaras Klaipėdoje: Lengvas vanojimas. Efektyvios technikos.

2021-10-07
Liko 5 vietos
Jokubavas, Klaipėdos raj.

Šeimos pirtininko įskaita

2021-10-10
Visos vietos užimtos.
Senųjų Tarpupių km., Trakų r., Vilnius

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-10-12
Liko 30 vietų
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.