Uždaryti

Pavasario lygiadienio proginė pirtis

Data: 2014-03-22, 14:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Žmogaus gyvenimas paklūsta gamtos cikliškumui. Saulė, Mėnulis judėdami dangaus skliautu pasako mums kada Gamta pasirengia virsmui. Greitai vėl būsime cikliško virsmo liudininkais - artėja Lygiadienis. Diena vėl susilygins su naktimi ir mes įžengsime į šviesųjį pusmetį, kada žiemos snaudulį ir sustingimą pakeičia vasaros energija ir karštis. Ciklo kaitos metu verčiau būti sąmoningiems ir švariems. Tada kita metų pusė bus sėkminga. Apsilankymas pirtyje ne tik padeda išsivalyti, pirtyje įgyjame didesnį jautrumą ir pastebime tai, kas šiaip nuo mūsų pojūčių yra paslėpta. Pirtyje susijungia ugnis ir vanduo, garas ir augalų aromatai, atpalaiduojantys nuo įtampos ir kasdieninių varginančių minčių. Galbūt šis pakylėjimas virš kasdienybės gali atverti Jums kitą dvasinio vystymosi pakopą? Pavasario lygiadienio proginėje pirtyje mes mintimis, žodžiais, vandeniu, kvėpavimo praktikomis, druskų, augalų ir aromatų pagalba apsivalę ir nusiprausę sutiksime aktyvios šviesos laikotarpį.

Tema

Kas dėsto

Nijole

Pirtininkė Nijolė Nagurnaitė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2021-03-08
Liko 9 vietos
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirties kultūros kursas II. Lietuviška pirtis

2021-03-11
Liko 18 vietų
Vebinaras
Ir vėl prausiamės virtualiai. Kokia yra tikra lietuviška pirtis?

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2021-03-15
Liko 26 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties kultūros kursas III: Šiuolaikinė pirties kultūra

2021-03-18
Liko 14 vietų
Veninaras
Šiuolaikinė pirties kultūra įvairiose šalyse: hamamas (2 tipai), Šiaurės Europa( Suomijos, Rusija, Estija), Azija (Japonija, Korėja), Amerika (temeskalis, inipi, swtitz), Europa (aufguss).

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-03-29
Liko 29 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.