Uždaryti

Pirties akademija

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija

Mūsų tikslas - patenkinti Jūsų norą daugiau sužinoti apie pirtį  - pačią seniausią sveikatingumo sistemą. Apsilankę mūsų pirtiess meistriškumo kursuose sužinosite;

 1. Kaip naudotis pirtimi naudotis savo malonumui
 2. Kaip paruošti gerą pirtį ir sveikai išpirtinti savo šeimą ir svečius
 3. Kaip atlikti geras sveikatingas pirties asmenes pirties procedūras
 4. Kaip profesionaliai praesti pirtį svečių grupei

Lietuviškos pirties akademija turi 15 metų specializuotų pirties mokymų patirtį. Mokymo planus tobuliname kartu su dėstytojais. Mūsų pirtininkystės studijos - tai neformalus suaugusių profesinis mokymas, nukreiptas į labai senos ir garbingos pirtininko profesijos pilną isisavinimą. Pirties meistriškumo kursas yra patvirtintas LR Sveikatos apsaugos ministerijoje.

Visos pirtininko profesionalo neformaliojo ugdymo programos apimtis - 190 akademinių valandų įvairių teorinių bei praktinių mokymų. Siekiant tiksliai apskaityti kursų lankymą, mokymo valandos yra suskirstytos į studijų temas, kurios ir yra tos „plytelės“, iš kurių sudaryti visi LPA organizuojami mokomieji renginiai bei seminarai.  Štai pilnas studijų temų jų sąrašas. Temos studentui yra užskaitomos po dalyvavimo jei studentas išėjo visą dienos kursą. Praktinės temos užskaitomos iš karto, o teorinėms temoms reikia atsakyti žinių patikrinimo anketas, kurias studentas randa savo veiklos zonoje.

Pirtininko studijų etapai arba kaip tampama pirtininku

Lietuviškos pirties akademija siekia patektinti visų smalsumą ir poreikius. Vienam pakanka suprasti „kaip teisingai kaitintis“, o kitas norės „viską atlikti pats“. Trečias planuoja teikti pirties paslaugas ir jam reikia ne tik žinių, bet ir atitinkamo pažymėjimo. Dar kitas nuo seno renka augalus ir jam maga juos taikyti savo pirtyje - norėtų žinoti daugaiu būtent apie augalų naudojimą pirtyje. Įvairius studentų poreikius ir lūkesčius atitika studijų etapai.

 Pirties gurmanas  - įvadinis lygis - pirties sveikuoliams

Mėgstantiems pirtį ir norintiems suprasti, kaip maloniai, sveikai ir teisingai ja naudotis, pakaks dviejų užsiėmimų pirtyje - Sveikos pirties ABC  bei Pirtininkystės įvado. Sveikos pirties ABC išgirsite apie sveikos pirties pagrindus ir ją išbandysite, o Pirtininkystės įvade dėstytojo profesionalo prižiūrimi pabandysite paprasčiausias pirtes procedūras atlikti praktiškai. Be to, išmoksite vanotis patys save.

Po šių trijų užsiėmimų galėsite vadintis pirties gurmanu ir sveikuoliu, o taip pat ... išmaniu pirties klientu, žinančiu, ko jis nori ir kuriam jau nebeužteks „tik pasikaitinti iki 100 laipsnių“. Jūs išmosite atskirti tikras tradicines ir sveikas pirties procedūras nuo pagyrūniško ir beprasmio kaitinimosi. Prireikus  sugebėsite garinės kaimynui nugarą medumi patepti ar maloniai šiltomis vantomis paglostyti. O svarbiausia  -  galėsite stoti į Pirties meistriškumo klubą ir naudotis klubo nario nuolaidomis bei specialiais pasiūlymais. Kelias į profesionalią pirtį jums jau plačiai atviras!

 Šeimos pirtininkas - vidutinis lygis .

Dažnas turi nuosavą pirtį ir norėtų joje suburti šeimą sveikai išsimaudyti, išsiperti vantomis, paragauti kvapnaus garo. Tam reikia išmokti atlikti pačią paprasčiasią klasikinę pirties procedūrą, susidedančia iš:

 • vantų paruošimo
 • garo pylimo
 • savęs vanojimosi
 • atpalaiduojamojo vanojimo
 • kūno šveitimo natūraliomis priemonėmis
 • kūno tepimo medumi
 • sveiko maisto ir gėrimų

Ir kad žmona ar uošvė nenualptų, o vaikai neišsilakstytų - tai padartyti sveikai, neagresyviai, tausojančiai, jautriai. Jei iš aprašo atpažinote save - Pirtininko mėgėjo kursas - intesyvas kaip tik jums!

Šeimos pirtininko kursai skelbiami kartais nuo karto ir juos lanko ta pati grupė. Tačiau jūs galite reikalingas studijų temas „surinkti“ ir per ilgesnį laiką - lankydami atskirus seminarus. Visi jūsų lankyti seminarai ir užskaitytos temos bus kruopščiai išsaugoti jūsų asmeninėje „Pirties kursų sąskaitoje“, kurią matysite prisijungę prie Pirtis.lt. Ten pat ir registruositės į naujus seminarus bei renginius.

Pirtininkas profesionalas - norintiems dirbti ir užsidirbti

Jei apsisprendėte tapti pirtininku - profesionalu arba itin domina viena  kuri pirties pusė - galite tęsti studijas pagal specializuotas pirties studijų kryptis. Kai kurioms jų turėsite parodyti, ko išmokote per pirtininko mėgėjo įskaitą.

Jei planuojate teikti paslaugas fizinės medicinos ir reabilitacijos, sveikatingumo paslaugas teikiančiose įstaigose, kaimo turizmo sodybose, pirtyse, turėsite surinkti visų krypčių temas bei gauti kiekvienos kryties įskaitą. 


Surinkus visas temas, gavus studjų krypčių įskaitas, laikomas egzaminas, kurio tikslas yra patikrinti būsimojo pirtininko teorines žinias bei praktinius įgūdžius.

Papildomos pirties meistrų studijos

Studijų krypties įskaita gaunama, įskaičius visas tos krypties temas ir užpildžius atitinkamas žinių patikrinimo anketas. Papildomi reikalavimai taikomi Darbo su kūnu krypties įskaitai, kur studento  įgūdžiai tikrinami praktiškai.  Studentai, laikantys darbo su kūnu įskaitą, kuria procesą, o dėstytojai tik stebi. Įskaitinėje pirtyje dalyvauja mažiausiai 2 dėstytojai. Įskaitai gauti reikalinga jų abiejų teigiama išvada apie studento darbą.

Aukščiausias lygis - meistro studijos

Baigusiems studijas pirtininkams (o kartais ir pakankamai žinių turintiems studentams), norintiems kelti kvalifikaciją ir plėsti akiratį, LPA kartais pakviečia į specializuotus kvalifikacijos kėlimo seminarus, mokymus, ekskursijas, konferencijas, pirties keliones ir t.t. Šie mokymai į bazinę pirtininko mokymų programą neįtraukti, tačiau gali būti reikalingi kaip jūsų tolimesnės kvalifikacijos kėlimui ir specializacijai.

Baigiamasis vertinimas

Baigus šiuos mokymus ir atlikus privalomas praktikas, laikomas egzaminas. Sėkmingai išlaikiusiems egzaminą išduodamas kvalifikaciją patvirtinantis pažymėjimas. Plačiau apie baigiamąjį vertinimą.

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Nuo ko pradėti?

Pirmas žingsnis - tapti registruotu Pirtis.lt vartotoju. Tai labai paprasta: viršutiniame dešiniajame svetainės kampe rasite mygtuką  „Užeiti!“, jį paspaudę įveskite savo el. pašto adresą ir slaptažodį, o prisijungę nustatymų skyrelyje surašykite savo duomenis (vardas, pavardė ir t.t.).
Užsiregistravę jūs:

 • Gausite informaciją ir kvietimus į seminarus bei renginius, kuriuose galite dalyvauti;
 • Galėsite patys registruotis į seminarus;
 • Turėsite virtualią studijų knygelę, kurioje galėsite matyti, kur esate kviečiami dalyvauti, kur dalyvavote, kokių temų trūksta (žr. nustatymuose skyrelį  „Akademija“).

Kita galimybė - užpildyti pageidavimo dalyvauti  „Sveikos pirties ABC“ formą. Bet kokiu atveju - pradėti reikės nuo ABC.

Kur ir kaip vyksta seminarai?

Seminarai vyksta savaitgaliais arba vakarais. Paprastai viename seminare išdėstoma nuo 1 iki 4 temų, stengiamasi teoriją derinti su praktika. Jei yra numatyti praktiniai mokymai seminarai beveik visada vyksta tam tinkamose pirtyse (nors, pavyzdžiui, masažo kartais galima mokytis ir salėse, be pirties). Jei seminaro temos yra tik teorinės, jis organizuojamas salėje (dažniausiai Vilniuje, kartais Kaune, bet gali būti ir bet kurioje Lietuvos vietoje, kur susirenka pakankamo dydžio grupė). Teoriniai seminarai kartais organizuojami ir distanciškai, per internetą (webinarai).

Noriu mokytis tik vanojimo. Ar man būtinai reikalingas  „Sveikos pirties ABC“?

Taip.  Šis seminaras būtinas norintiems dalyvauti bet kuriame kitame seminare, taip pat ir vanojimo. Daugeliu atvejų būtinas ir  „Masažo ir vanojimo įvadas“. Kiti būtini seminarai išvardinti lentelėje, vanotojo kryptyje.

Ar būtina baigti visas profesionalo studijas? Kada turiu dėl to apsispręsti?

Mokotės dėl savęs - tiek, kiek Jums atrodo reikalinga. Galbūt pakaks ABC, o gal domėjimasis pirtimi taps profesija. Dažnai  „apetitas atsiranda bevalgant“, pradėjus norisi daugiau... Tiesa, būna ir priešingai. Baigti studijas galite tada, kai nutariate, jog jums jau pakanka, galima įgijus bazinį išsilavinimą (pvz. pirtininko mėgėjo) tiesiog kartkartėmis prisijungti prie vieno ar kito seminaro, į kurį esate kviečiami. Visgi kai baigiate I lygmens studijas norėtume žinoti, ar planuojate siekti profesionalo kvalifikacijos - grynai dėl organizacinių priežasčių, kad galėtume jums pasiūlyti reikalingus seminarus.

Kiek laiko trunka pirtininko studijos?

Fiksuotos studijų trukmės nėra, jų intensyvumą galite pasirinkti patys, pagal savo pageidavimus, šeimyninę ar finansinę padėtį. Pirtininko profesionalo (II lygmens) kvalifikacijai reikalingi teoriniai ir praktiniai mokymai paprastai trunka nuo pusmečio iki pusantrų metų. Šeimos pirtininko kvalifikacijai, priklausomai nuo krypties, reikalingus seminarus galima surinkti per kelis savaitgalius (2-6 savaitės), o jei organizuojami intensyvūs kursai - ir dar greičiau.

Ar taikomos kokios nors nuolaidos?

Taip. Nuolaidos paprastai nurodomos prie kiekvieno seminaro kainos. Jos taikomos:

 • LPA pirties meistriškumo klubo nariams (paprastai 10-15%);
 • Registruojantis iš karto į visą kurios nors I lygio studijų krypties kursą (pvz., visi pirtininko mėgėjo mokymai kainuos maždaug 100 Lt pigiau nei dalyvaujant atskiruose jų seminaruose ir mokant už kiekvieną atskirai);
 • Keliems tos pačios šeimos nariams, vienu metu studijuojantiems bet kuriose I lygio studijų programose.

Turiu pirtį. Ar gali mokymai vykti joje?

Jei pirtyje yra tam reikalingos sąlygos - taip. Be abejo, būtina suderinti organizacinius bei finansinius klausimus. Kreipkitės į LPA administraciją.

Mano vyrui labai patinka pirtis. Ar galėčiau jam padovanoti pirties kursus ?

 „Sveikos pirties ABC“ - gana dažna ir populiari dovana. Galite dovanoti abu  „nulinio lygio“ seminarus ( „Sveikos pirties ABC“ +  „Masaži ir vanojimo įvadas“). Dėl I ar II lygio mokymų, matyt, reikėtų pasitarti su Jūsų vyru - tam visgi reikia ir jo paties noro bei įsipareigojimo.

Norėčiau  suorganizuoti „Sveikos pirties ABC“ tik savo draugams ir šeimos nariams, kad seminare nebūtų pašalinių. Ar tokia galimybė yra?

Taip. Kreipkitės į LPA administraciją.

Pirties seminarai ir renginiai

Lankydami pirties meistriškumo kursus susidursite su keliomis pirties renginių formomis. Jos nusistovėjo praktiškai metams bėgant ir apima teorines ir praktines temas, studentų praktiką bei įvairias papildomas privalomas ir neprivalomas (fakultatyvines) edukacines temas. 

Seminaras. Vienos dienos mokymo renginys, skirtas teorinei ir su ja susijusiai praktinei temai. Dažniausiai vyksta pirties svetainėje ir vėliau  - pačioje pirtyje. Skirtas 8-10 dalyvių. Iš seminarų formuojamos teminės studijų programos. Seminarus LPA adminstracijos patvirtinti ir atitinkamą patirtį bei pasirengimą turintys profesionalūs pirtininkai ir dėstytojai.

Paskaita. Skirta vienai ar kelioms teorinėms temoms atskleisti. Paskaitą veda atitinkmos srities specialistas arba pirtininkas – dėstytojas, išsamiai pasirengęs šiai temai ir patvirtintas LPA administracijos. Paskaita gali vykti prieš praktinį užsiėmimą pirtyje arba atskirai - tam parinktoje patalpoje - mokymo klasėje ar salėje. Praktiškai visos paskaitos yra gausiai iliustruotos papildoma medžiaga ir prezentacijomis.

Pirties teorinių temų paskaitos dažnai organizuojamos darbo dienos vakarą, prisitaikant prie dirbančių žmonių grafiko. Paskaita būna skirta nedidelei 8-16 dalyvių grupei.

Kai kuriais  atvejais paskaita gali būti organizuojama vebinaro būdu. Po vebinaro yra privalu užpildyti žinių patikrinimo anketą - be anketos veniare dėstyta tema studentui nėra įskaitoma.

Praktinis pirties užsiėmimas. Skirtas praktinei studijų temai atskleisti, pirties procedūrų ir technikų demonstravimui bei studentų praktinių įgūdžių ugdymui. Praktiniai pirties užsiėmimai yra vedami tinkamai pasirengusio pirtininko – meistro, turinčio atitinkamą patirtį ir patvirtinto LPA administracijos. Praktinis pirties užsiėmimas yra ištisai moderuojamas ar vedamas dėstytojo, renginio dalyviai atlieka tik dėstytojo paskirtas užduotis bei procedūras.

Praktinis pirties užsiųmimas vyksta pirtyje, o kartais - sporto salėje ar pan., trunka 3-4 val., jo metu įgijami  ir tobulinimi praktinių įgūdžiai. Praktinio užsiėmimo metu kartais dirbama individualiai su kiekvienu dalyviu, todėl jų dalyvių skaičius yra ribojamas, o registracijos tvarkos laikomasi skrupulingai.

Edukacinė pirtis. Tai yra pirties vakaras, kurį veda tinkamai pasirengęs ir LPA administracijos patvirtintas pirtininkas - profesionalas. Edukacinė pirtis yra skirta nedidelės apimties ar papildomai (fakultatyvinei) praktinei studijų temai išdėstyti, o taip pat praktinių įgūdžių kartojimui ar papildomam pasigilinimui. Šios pirties metu paliekama laiko dalyvių savarankiškoms bei tarpusavio procedūroms, o pirtininkas pirtį prižiūri, užtikrindamas dalyvių saugumą bei procedūrų kokybę.

Edukacinės pirtys skelbiamos tada, kai mokymosi turinys yra daugiau praktinis, o jį organizuoti seminaro būdu yra nepatogu ar brangu.

Fakultatyvinė tema - tai teorinė arba praktinė tema, skirta pirtininko akiračiui plėsti bei individualumui formuoti. Laikantys profesionalo egzaminą privalo turėti bent vienos fakultatyvinės temos įskaitą.

Pirties praktika. Tai pirtis, kurioje studentas atlieka pirties procedūras, prižiūrimas pirtininko profesionalo, padeda ir asistuoja jam bei stebi jo darbą.Praktikos metu studentas susipažįsta su pirtininko darbu reaiomis sąlygomis.

Pirties akademijos veikla prasidėjo ankstyvą 2003 m. pavasarį, impulsą jai suteikė domėjimasis Lietuvos liaudies tradicijomis, sveiku gyvenimo būdu ir kažkoks penktas pojūtis, kuris sakė, kad turi egzistuoti būdas atpalaiduoti šiuolaikinį žmogų, nors trumpam suteikiant jam pirmapradės harmonijos ir vienybės su gamta jausmą. Siekiant, kad informacija apie pirtį pasiektų kiekvieną besidomintįjį buvo sukurtas tinklapis www.pirtis.lt, pradėti rengti pirties kultūros seminarai, pirmieji Lietuvoje pirties meistriškumo kursai, seminarai Lietuvos kaimo turizmo savininkams, pirties šventės. Vien 2003-2004 įvairiose Lietuvos vietose buvo surengti 9 seminarai apie pirčių verslo perspektyvas.
Pagaliau 2005 m. rudenį buvo viešoji įstaiga „Pirties akademija“;, suteikusi šiai visuomeninei veiklai oficialų statusą.

Pirties dovanų kuponai

Lietuviškos pirties akademija kviečia padovanoti savo draugams ir artimiesiems kelias valandas tikros pirties laimės. Iš išmokti sveikai naudotis. Toliau

Pirties meistriškumo klubas

Lietuviškos pirties akademijos Pirties meistriškumo klubas. Neformali pirties studentų organizacija. Narystė joje leidžia naudotis daugeliu privalumų bei privilegijų. PMK nariais gali tapti visi, išklausę Sveikos pirties ABC. Toliau

Atsiliepimai

Dalyvių atsiliepimai apie Pirties akademijos veiklą, nuomonės apie pirties seminarus, mokymus, renginius. Toliau

Atsakymai į klausimus

2017-01-05, 16:27:29

Užsiregistravau jūsų puslapyje. Bandau dabar užsiregistruoti renginiui, tačiau svetainė neleidžia to padaryti. Kodėl?

Rimas Kavaliauskas
2017-01-09, 09:31:00

Registracija Pirtis.lt puslapyje Jums jau yra naudinga, nes galite skaityti, pavyzdžiui platesnius studijų temų aprašymus. Taip pat galite matyti straipsnių komentarus bei juos rašyti.

Jūs taip pat laiku gausite infomaciją apie renginius. Tiesa, didelė dalis renginių visų pirma yra skiriama tiems, kas jau turi temos Sveikos pirties dėsniai įskaitą (yra buvę Sveikos pirties ABC seminare). Taip mes užtikriname, kad į pirties renginius nepatenka nepasiruošę, atsitiktiniai asmenys. Tai daroma visų pirma dėl jūsų saugumo. Kas gali dalyvauti renginyje - pateikiama kiekvieno renginio aprašyme.

Po prisiregistravimo Pirtis.lt skaitytoju jums yra suformuojama asmeninė pirties veiklos zona, kurioje jūs vienoje vietoje matysite VISUS renginius, kuriuose galite dalyvauti ir iš ten taip pat galite registruotis. Pravartu pasiskaityti ir registracijos renginiuose taisykles.

Mūsų patarimas būtų kuo greičiau apsilankyti Sveikos pirties ABC renginyje ir įsilieti į „privelegijuotų“ lankytojų gretas.

Ir vis tiktai Lietuviškos pirties akademija bei jos pirtininkai skelbia nemažai renginių, kuriuose gali dalyvauti ir visi norintys.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Astrologinė online pirtis su Nagliu Šulija

2021-01-21
Visos vietos užimtos.
vebinaras
Planetos sukasi ir Saulė kyla. Poros susituokia, išyra... Šalies kas laukia ateity, Mums Naglis pasakos pirty...

Šeimos pirtininko studijos: Šilumos poveikis ir sveikata

2021-01-25
Liko 9 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Šeimos pirtininko studijos: Sveikos pirties dėsniai

2021-01-27
Liko 12 vietų
Vebinaras
Apie pirtį, kaip ir apie krepšinį, Lietuvoje išmano visi... O gal visgi ne? Kokia pirtis yra iš tiesų sveika ir gera?

Pirtis ir imunitetas. Atsakymai ir konsultacijos studijuojantiems

2021-01-28
Liko 28 vietos
Vebinaras
Pirtis - daug amžių žinoma organizmo stiprinimo ir grūdinimo priemonė. Kuo ji mums gali padėti šiandieninės pandemijos situacijoje? Dalijamės naujausiomis mokslininkų idėjomis ir įžvalgomis!

Šeimos pirtininko studijos: Pirties kūrenimas ir garo kūrimas

2021-02-01
Liko 12 vietų
Kaip iškūrenti pirtį? Kokia turi būti gera pirtis? Kas yra pirties garas - sunkiai suprantamas, bet be jo pirtis - ne pirtis. Kviečiame susipažinti su gero garo paslaptimis!

Pirties konstrukcija: gero garo paslaptys

2021-02-04
Liko 16 vietų
Profesionalus pirties mikroklimato temos išdėstymas. Geras garas. Temperatūra. Drėgmė.

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-02-08
Liko 26 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.

Pirties konstrukcija: krosnis - pirties širdis.

2021-02-11
Liko 16 vietų
Pirties kokybė visų pirma priklauso nuo pirties krosnies. Jų būna įvairių.

Šeimos pirtininko studijos: Oda pirtyje

2021-02-15
Liko 28 vietos
Kaip mūsų oda reaguoja į pirties procedūras? Kaip teisingai prausti ir šveiti odą?

Pirties konstrukcija: planavimas ir statyba

2021-02-18
Liko 17 vietų
Apžvelgsime visus pagrindinius pirties konstrukcijos variantus.

Šeimos pirtininko studijos: šeimos pirties scenarijius

2021-02-22
Liko 28 vietos
Kaip suplanuoti saugią, malonią ir smagią pirties procedūrą savo šeimai ir draugams?

Pirties konstrukcija: eksploatavimas ir priežiūra. Pirties vertinimas

2021-02-25
Liko 16 vietų
Šiame vebinare pakalbėsime apie pirties priežiūrą, atsakysime į jūsų klausimus.

LPA logo. Pirtis.lt

Pradėjus domėtis pirtimis, užgriūva informacija. Sužinote, kad čia kaitinamasi, vanojamasi, apsipilama šaltu vandeniu, masažuojamas kūnas, naudojamos odos kaukės, mirkstama voniose, kvėpuojama vaistažolių garais ir t.t. Kiekvienas į pirtį eina su savais tikslais, įvertinęs savo poreikius ir galimybes. Pirtis - tai ne ištvermės varžybos „kas ilgiau iškęs". Ateiname čia nevaromi, tik savo naudai ir malonumui ir esame lygūs.
Kažkada pirtis buvo kone vienintelė prieinama prausimosi ir gydymosi vieta. Dabar ji tarnauja intensyviam poilsiui, prasmingam bendravimui, moko sveiko gyvenimo būdo, ir net suteikia paguodą sunkiomis gyvenimo minutėmis.

VšI „Lietuviškos pirties akademija“

Tel. 8 687 11601
El. paštas info@pirtis.lt