Uždaryti

Apie alkoholį

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Apie alkoholį

Pateiktas tekstas paruoštas pagal Novosibirsko Humanitarinio-ekologinio instituto profesoriaus Vladimiro Ždanovo paskaitų ir susitikimų su klausytojais vaizdo įrašus (2004 m. gegužės mėn.). Teksto intarpai tarp žvaigždučių - duomenys apie Lietuvą ir mūsų komentarai. DVD įrašus dešifravo Aleksandras, redagavo Loreta ir Rasa, įrašus platino Jonas ir kiti, duomenis rinko Robertas; kviečiame įsijungti ir jus...
Paviešindami šias rusų mokslininko ir visuomenės veikėjo mintis, iškeliame „alternatyvios žiniasklaidos“, „alternatyvios televizijos“ idėjas. Norėtume, kad svarbiausi tekstai, žinios, vaizdai, būtų pasiekiami visiems ieškantiems. Tad kviečiame ir jus dalintis savo mintimis, dauginti vertingus straipsnius, dalintis garso ir vaizdo įrašais, platinti jų internetines nuorodas ir pan.

Perskaitę šią medžiagą suprasime, kokias baisias pasekmes sukelia alkoholis ir tabakas, kaip jie veikia žmogų, šeimą ir visuomenę. Kas ir kodėl paleido šį, ištisas tautas naikinantį mechanizmą? Dabar pagrindinis smūgis yra nukreiptas prieš jaunimą. Tam skiriamos milžiniškos lėšos. Gelbėtis pačiam, gelbėti vaikus, tautiečius yra kiekvieno pareiga. Platinkime šią medžiagą šeimose, tarp draugų, mokyklose, perduokime iš rankų į rankas, kalbėkime apie tai.

Esu Rusijos Blaivybės sąjungos pirmininko pirmasis pavaduotojas. Šios sąjungos pirmininkui akademikui Fiodorui Uglovui 2004-aisiais sukako 100 metų. Jis iki šios dienos savo klinikoje atlieka sudėtingas operacijas.
1983 metais perskaičiau akademiko F. Uglovo pranešimą apie medicinines ir socialines alkoholio vartojimo pasekmes Sovietų Sąjungoje. Nuo tada visam laikui nustojau vartoti alkoholį: alų, vyną ir degtinę. Alus, vynas, degtinė, cigaretės - tai narkotikai, kurie atneša vis didesnes nelaimes ir kančias.

Prieš keletą metų Minske vyko alaus šventė. Jaunimui ta proga buvo surengtas roko muzikos koncertas. Tame koncerte reklamavo alų, o jaunos merginos atkakliai kiekvienam siūlė nemokamai parūkyti tam tikros rūšies cigaretę. Netikėtai prasidėjo audra. Apkvaitęs nuo alaus ir cigarečių jaunimas metėsi į požemines perėjas ir mirtinai sutrypė 57 jaunas merginas. Medicininė ekspertizė nustatė, kad visos sutryptos merginos buvo išgėrusios.
Po tragedijos Minske vyko laidotuvės. Stovi 57 karstai, stovi prezidentas Lukašenka su žvake ir verkia, visa vyriausybė stovi ir verkia. 500 000 žmonių susirinko merginų laidoti. Alus ir cigaretės pavertė žmones žvėrimis, kurie sutrypė silpnesnius savo kojomis.
Kas gi tie produktai - alus, vynas, degtinė, cigaretės, - kuriuos visą parą reklamuoja, parduoda ant kiekvieno kampo? Nejaugi tai tokie būtini žmogui „produktai”? Iš tikrųjų cigaretės, alus, vynas ir degtinė - tai ne produktai, bet patys pavojingiausi žemėje narkotikai, laisvai ir plačiai parduodami ir atneša tiek daug ašarų bei nelaimių.

Vyno, alaus ir degtinės sudėtyje yra alkoholio, etilo spirito, kurio cheminė formulė C2H5OH mums žinoma nuo vidurinės mokyklos laikų. Tačiau mokykloje niekas nesako, kad tai stiprus narkotinis nuodas. Mirtina šio nuodo dozė yra 8 g vienam svorio kilogramui. Jei žmogus sveria 70 kg, tai jam mirtina dozė yra 560 g gryno spirito. Šitas nuodas yra narkotikas, žmogui sukeliantis narkozę. Narkotinė dozė yra 4-6 g vienam kilogramui svorio. Ilgą laiką alkoholis medicinoje buvo naudojamas narkozei. Karo metu, kai nebuvo kitų narkotinių priemonių, prieš operaciją duodavo išgerti į tuščią skrandį tris stiklines naminės degtinės. Trys stiklinės naminės nevalgius - tai narkozė, o keturios stiklinės - mirtis. Medicinoje alkoholio buvo atsisakyta, nes jo narkotinio poveikio diapazonas labai siauras: žmogus geria, geria, o vis dar skauda. Bet išgėrus dar šiek tiek kai kurie netikėtai peršoka narkotizuojantį poveikį ir iš karto miršta.

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

Apie tabaką

Apie tabaką

Alkoholis plius tabakas - tai greita ir užtikrinta mirtis. Kartu veikdami jie sustiprina vienas kito neigiamą poveikį… Toliau

Karti tiesa apie alų

Karti tiesa apie alų Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“