Uždaryti

Tvenkinys

Jūs esate čia: Namai » Įrengimas » Vanduo » Tvenkinys

Tvenkinys dažnai yra neatsiejama pirties aplinkos dalis, be kurio daugelis nė neįsivaizduoja poilsio užmiesčio sklype. Dažnai tai būna ir pirmas darbas naujai įsigytame žemės sklype. Be grožio ir vėsios atgaivos, tvenkinys duoda ir naudos, jeigu jame veisiamos žuvys.

Štai kaip tvenkinio įrengimą aprašo populiarus 1934 m. leidinys „Ūkininko patarėjas"

„Retas ūkininkas turi laimės įsikurti prie upelio, ežero ar ežerėlio. Be abejo, labai patogu, kai yra arti ir daug vandens, nes karštomis dienomis gera ir naudinga išsimaudyti, galima minkštu vandeniu skalbti ir plauti.
Tačiau, jei arti nėra ežerėlio, galima jį, nors ir mažą, prie sodybos išsikasti. Laisvesniu dvejų, trejų metų rudens ir iš dalies žiemos laiku galima išsikasti nemažą tvenkinį - kūdrą. Jam vietą reikia parinkti žemesnėje vietoje, prie sodybos, kad jame vasarą vanduo neišdžiūtų. Atsižvelgiant į vandens išsilaikymą, tvenkinys kasamas iki trijų ir daugiau metrų gylio. Vidutinio dydžio tvenkinys turi būti 10—20 metrų ilgio ir 5—8 metrų pločio. Kad tvenkinys neužslinktų, jo krantai turi būti nuožulniai nukasti ir stipriai apkloti velėnomis. Naudinga ir gražu jo krantus sustiprinti ir papuošti greitai prigyjančiais ir sparčiai augančiais medžiais (gluosniais, žilvyčiais ar karklais).
Iškasto tvenkinio dugną reikia išlyginti ir užpilti bent 20 cm. storio žvyro su akmenukais sluoksniu, kad jame būtų švaru braidyti, maudytis. Vasaros metu, kada mažiausia lieka vandens, reikia jį išleisti ir atsiradusį dumblą iš tvenkinio išvežti ant daržų, nes tai gera trąša.
Kad tvenkinį galima būtų lengvai kasti ir žiemą, reikia kasamą vietą apkloti storu šiaudų sluoksniu, kad po šiaudais žemė neįšaltų ir tuo būdu būtų lengva kasti."
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Sveikos pirties procedūra. Praktika Klaipėdoje.

2021-09-29
Liko 3 vietos
Jokubavas, Klaipėdos raj.
Įvadinis praktinis pirties seminaras norintiems susipažinti su sveika ir malonia pirtimi.

Kūno prausimas ir šveitimas pirtyje

2021-10-03
Liko 2 vietos
Aluonos k., Trakų raj., Vilnius

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2021-10-04
Liko 29 vietos
Vebinaras
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Vanojimo pradžiamokslis Klaipėdoje

2021-10-06
Liko 8 vietos
Dūminė pirtis Jokūbave, Klaipėdos raj.

Praktinis seminaras Klaipėdoje: Lengvas vanojimas. Efektyvios technikos.

2021-10-07
Liko 5 vietos
Jokubavas, Klaipėdos raj.

Šeimos pirtininko įskaita

2021-10-10
Visos vietos užimtos.
Senųjų Tarpupių km., Trakų r., Vilnius

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-10-12
Liko 30 vietų
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.