Uždaryti

Pirties konstrukcija

Jūs esate čia: / » Įrengimas » Pirties konstrukcija

Jei norite išklausyti temą „Pirties konstrukcija“

Norint išklausyti šią temą yra privaloma turėti šių temų įskaitas:

Atsakymai į klausimus

2016-03-06, 08:22:54

Noriu įsirengti pirtį ūkiniame pastate. Mūro storis 35 cm. Koks turi būti šiluminės izoliacijos storis ir kuo geriausiai geriausiai šiltinti?

Rimas Kavaliauskas
2016-03-08, 08:52:45

Mūro storis neįtakoja apšiltnimo. Praktiškai visą garinės sienos šiluminę varžą sudarys izoliacios sluoksnis. Ir jis neturi būti labai storas - pirčiai pakanka 50-75 mm paprastos statybinės akmens vatos sluosksnio, nes per trumpą pirties naudojimo laiką nespėja susidaryti ženklūs šilumos nuostoliai.

Kur kas svarbiau yra įrengti visiškai drėgmei nepralaidų garo izoliacijos sluoksnį - kad į vatą nepatektų drėgmės.

2016-02-22, 10:16:15

Noreciau statyti pirtį. Kokio didumo reikia, ar rastinę, ar mūrinę. Kokų katilą reikia statyti?

Aridas Pabedinskas
2016-02-25, 16:49:29

Pirties konstrukcija nėra labai svarbi, kadangi tai nėra gyvenamas namas. Tikriausiai pagrindinis kriterijus būtų ekonominis t.y. kas yra pigiau ir patogiau ir estetinis - statinys turėtų harmoningai derėti su Jūsų sklypo aplinka. 

Pirties dydis? Jūs turite atsakyti į pagrindinius klausimus: kokiu tikslu statote pirtį? Kiek joje vienu metu bus žmonių ir kokias procedūras planuojate atlikti. 3-4 asmenų šeimai optimalus plotas yra apie 30 kv.m. arba 5x6m. Tokio ploto pirties pastatas leidžia efektyviai išnaudoti visą turimą plotą ir įrengti pagrindines patalpas: persirengimo kambarį (poilsio), dušo  patalpą (arba prausyklą) ir svarbiausią patalpą - garinę (vanotuvę). Garinės patalpa turėtų būti ne mažesnė nei 2,5x3 m arba 5-6 kv.m. Bet kuriuo atveju gultų konstrukcija turi būti tokia, kad laisvai galėtų gulėti 3-4 žmonės. 

Renkantis krosnelę reikia įvertinti keletą momentų: kokiu būdu ruošite karštą vandenį? kaip apšildysite pirties patalpas? ar žiemą dažnai kūrensite?

Paprasčiausias krosnelės variantas, metalinė dėžė apdėta akmenimis (nuolatinio kūrenimo). Jos įrengimas, kūrenimas ir priežiūra yra nesudėtinga. Ji puikiai ir greitai įkaitins patalpą. Tačiau jos garas bus "sausas" ir "kandus".

Galima pasirinkti ir  periodinio kūrenimo krosnį. Jos įrengimas ir kūrenimas reikalauja specialių įgūdžių ir žinių, tačiau vėliau galėsite mėgautis išskirtiniu, lengvu ir maloniu garu....

Kaip alternatyvą šiems variantams galima pasirinkti elektrinę - termosinę krosnelę. 

O tam, kad pajusti garo kokybę ir geriau suprasti skirtumus tarp krosnelių, rekomenduoju apsilankyti pirtyse su skirtingomis krosnimis.

2015-07-26, 21:04:00

Labai patinka garinės pirtys. Ar yra galimybė garinę pirtį įsirengti lauke, sodyboje, su medienos apdaila iš išorės? Jei taip, tai gal galite rekomenduoti gamintoją?

Rimas Kavaliauskas
2016-02-25, 16:45:58

Akivaizdu, kad pirtį su medine apdaila iš išorės įsirenti lauke galima. Daugumos pastatų išorinė apdaila yra medis. Čia net klausimas neturėtų kilti. Gamintojas gali būti beveik bet koks, svarbu, kad pirties projektas būtų geras. Siūlau pasiskaityti straipsnį Pirties projektavimas.

 

Pirtis savo rankomis. Dalinamės patirtimi.

Kaip pastatyti pirtį pačiam ir išvengti didelių klaidų? Smalsu? Pasidalinau savo patirtimi, gal tai bus naudinga ir jums. Planuojant statyti pirtį reikėjo įvertinti vietos, kur ji turėjo būti pastatyta sąlygas. Sklypas nedidelis, 15 arų, todėl ir pirtis turėjo būti nedidelė, kad liktų vietos… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.