Uždaryti

Pirties konstrukcija

Jūs esate čia: Namai » Įrengimas » Pirties konstrukcija

Jei norite išklausyti temą „Pirties konstrukcija“

Jums trūksta šių įskaitų:

Rąstinė

Rąstinė pirtis daugelio laikoma geriausia. Toliau

Bačkinė

Originalios konstrukcijos plonasienė pirtis, nereikalaujanti statybos leidimo ir visiškai parengta naudojimui. Prieš užsisakant ją galima išbandyti kartu su Pirties akademijos pirtininku. Toliau

Atsakymai į klausimus

2020-09-29, 13:59:35

Koks panašiai aukštis turi būti nuo viršutinės laktos iki lubų? dėkui, Laimis

Rimas Kavaliauskas
2020-09-30, 13:05:32

Tai priklauso nuo to, kam skirtas tas plautas - vanoti ar vanotIS. Taip pat šiek tiek nuo krosnies tipo. Jei krosnis galinga, periodinė, tai galima palikti šiek tiek daugiau, jei maža - nuolatinė, tai reiktų laikytis minimalių dydžių. VanojimuiSI prašomas aukštis yra 90-110 cm, o vanojimui 100-130 cm. Tiksliau sprendžia individualiai projekuotojas - jis atsako už rezultatą.

2020-02-28, 11:48:25

Turim nebenaudojamą akmeninį tvartą, kuriame norime įsirengti pirtį. Šiuo metu įėjus jokio kvapo nėra, bet esam girdėję, kad veikiant šilumai, tokiose patalpose pradeda skirtis amoniako kvapas. Kokias medžiagas naudoti, kaip izoliuoti pirtį, kad jai užkaitus nepradėtų skirtis nemalonus kvapas?

Rimas Kavaliauskas
2020-02-28, 13:53:53

Įrengiant pirtį akmeniniame pastate neišvengiamai teks gerai izoliuoti ją (garo ir termoiziliacija), taigi sienos neįkais ir vargu ar „kvepės“. Taigi, lieka grindys. Jei po būsimąja pirties patalpa įrengsite tradicines betonines grindis, tai iš kur atsiras kvapas? Problemų gali kelti ir vantiliacijos padavimas - bet tik tuo atveju jei oras bus paimmamas iš buvusio tvarto. Paduokite orą iš lauko ir jis bus grynas. Kitaip sakant nuogastavimai šiuo atveju perdėti.

2018-11-13, 14:43:34

kokia pirties krosnis tiktų šių matmenų pirčiai. Pirties sienos iš rastų 20cm. Garinės dalies išmatavimai: 2,95x2,08, aukštis 2,15m. Sienos grynų rastų, langelis 50x50, stiklinės durys 70x190, pertvarinė siena 12,5 cm storio nuo priešpirčio, sumūryta iš molinių plytu, šios sienos kvadratūra 9,5m2. Reiktų jog krosnis būtų pritaikyta rusiškos pirties tipui su lengvu garu ir tiktų tokios kubatūros garinei, atsižvelgiant į tai jog murinė siena, durys, langelis, bei rastinės sienos didina šilumos poreikį.

Rimas Kavaliauskas
2018-11-14, 21:17:07

Labai geras klausimas, tačiau neišku kokį garinės klimatą turite omenyje. „Lengvas garas“ - tai nėra fizikinis ar techninis terminas. Taip pat pasakymas „rusiška pirtis“ bent jau man nieko nesako. Jei būtumėte parašęs kokios oro temperatūros ir kokios santykinės drėgmės norėtumėte prieš pilant garą ir užpylus - būtų gerokai aiškiau. Tačiau bandykime spėti, kad užpylus garo oro temperatūros tikitės maždaug 60°C, o santykinės drėgmės - 60% - tai atitinka „garo maksimumą“ vanojantis, kai garas tampa „labai karštas“ ir žmogus gali jį toleruoti 10-20 sek. Tarp garo pylimų temperatūra tokia pati, o santykinė drėgmė krenta iki 40%. Man asmeniškai tokia pirtis labai patinka, toks klimatas yra 2 mano pirtyse ir dar nebuvo nei vieno lankytojo (o jų buvo labai įvairių - tame tarpe pirčių specialistai iš Rusijos, Suomijos, Japonijos), kuriam šis klimatas nepatiktų.

Tokį klimatą galima išgauti 2 būdais:

  1. Nuolatinio kūrenimo krosnele
  2. Periodinio kūrenimo krosnimi

Pirmu atveju jums reiks „gaudyti“ momentą, kai klimatas „pataiko“ į norimą temperatūros/drėgmės intervalą, o garas „laikysis“ trumpai. Taip pat krosnelę reikės nuolat kūrenti. Garinės kaitinimo laikas iki maudymosi - apie 2 val.

Antruoju atveju krosnį iki maudymosi reikės kūrenti apie 4 val., tačiau paskui jos kūrenti nereikės ir klimatas bus stabilus.

Malkų kiekis, reikalingas iškūrenti pirčiai antruoju atveju bus maždaug dvigubai mažesnis.

Plytų sieną geriau būtų apšiltinti, nes jai įkaitinti reikės išeikvoti papildomą kūrenimo valandą. Durys į garinę yra per aukštos, reikės saugoti, kad „garas neišeitų“. Langelis kažkoks mažokas, tačiau skonio klausimas.

Suprantu, kad po tokio mano atsakymo jums kilo dar daugiau klausimų, bet taip jau yra su pirtimis - jei nori geros, turi gilintis į daug niuansų.

Pasiskaitymui: nuolatinio kūrenimo krosnelė, periodinio kūrenimo krosnis, pirties garas.

2018-09-24, 20:59:12

Planuoju darytis pirtį, norėjau pasidomėti ar galima iškalti pirties sienas uosinėmis lentomis? Ar tai galima ar butinai daililentėm? Turiu gana nemažai uosinių, beržiniu lentų, jei tai įmanoma tai ženkliai sumažėtų statybos sąmata.

Rimas Kavaliauskas
2018-09-25, 07:03:53

Dailylentės - tai taip pat lentos, beje :) Tik plonesnės. Riba tarp lentų ir dailylenčių neegzistuoja, ypač, jei pjaunate (obliuojate) jas pats ar pagal individualų užsakymą.

Apkalant garinę (būtent garinę, o ne poilsio patalpą ar prausyklą) yra gerai turėti storesnes (masyvesnes) apkalos lentutes, nes didesnė medžio masė sugers (ir atitinkamai atiduos) didesnį drėgmės kiekį iš (į) orą. Garinė ilgiau neišsausės  - laikys drėgmę. Žinoma, garinės mikroklimatas kur kas labiau priklauso nuo garinės krosnies, nei nuo sienų, tačiau ir jos vaidina pakankamai svarbų vaidmenį, kad apie tai verta būtų kalbėti.

Taigi tikslus atsakymas į jūsų klausimą būtų - taip, savo turimas lentas panaudoti ne tik galima, bet ir rekomenduotina, jei tik siekiate gero garo, o ne „standartinės garinės vaizdo“.

2018-01-27, 20:36:10

Įsirengiau medinę pirtį. Gultai is abači medienos, krosnelė malkinė Harvia. Noriu paklausti ar nieko jei įsigysiu 4kW garo generatorių, t.y. ar jis dera prie medinės pirties? Dėl didelės drėgmės nepakenks aliejuotai medienai? Kiek žiuriu internete tai turkiškos pirtys klijuojamos plytelemis dažniausiai.

Rimas Kavaliauskas
2018-01-29, 21:38:25

Truputis skaičių ir fizikos.

2260 kJ/kg - specifinė vandens garavimo šiluma; c = 4 200 J / (kg K) - specifinų vandens šiluma.
Garo generatoriaus galia 4kW. 1 vatas - tai džaulis per sekundę. P=A/t
Toks generatorius per sekundę išskirs nei daugiau nei mažiau, bet 4000 J. Joks prietaisas nedirba su 100% efektyvumu. Tikėtini garo gereneratoriaus energijos nuostoliai (daugiausia korpuso šildymui) bus 5% (optimistinis atvejis). Vadinasi per sekundę jis atiduos vandeniui 0,95x4000=3800 J

1 gramui vandens pašildyti nuo 15°C iki 100°C prireiks A=4200x(0,001x(100-15))=4200x0,085=357 J. Tam pačiam gramui išgarinti reikės 2260 000 x 0,001=2260 J. Viso sušildymui bei išgarinimui 2260+357=2617 J.

Vadinasi mūsų generatorius per sekundę išgarins 3800/2617=1,45 g vandens. Ir ne daugiau. Per savo veikimo vieną minutę - 87 gramus.

Dabar atsakykite sau į klausimą - o kiek vandens per minutę gali išgarinti bet kuri malkinė krosnelė? Manau, kad nesunkiai kokį 100 g kaušelį kas 20 sek. Tai yra apie 300 g arba 3,5 karto daugiau. Iš to kas pasakyta darosi neaišku kokiu tikslu montuojamas garo generatorius, jei jau turima krosnelė puikiai susidoroja su garo gamyba?

Matyt norima išgauti drėgnos garinės efektą, kai temperatūra apie 50°C, o drėgmė pakyla iki apytikriai 65%. Taip padaryti galima, tačiau reikės įsigudrinti kurenti krosnelę tokiu specifiniu mažos galios režimu, kad temperatūra ant plautų nekiltų aukščiau 50°C. Priešingu atveju turėti generatorių neprasminga.

Kas liečia garinės medines dalis, tai joms iš esmės 60-70% santykinė drėgmė niekaip nepakenks. Problemos gali kilti ne dėl garo, bet dėl jūsų elgesio pirtyje. Jei net neatliksite jokių procedūrų - nuo jūsų tekės prkaitas ir kondensatas, kuris galimai kaupsis tarp medinių dalių, jau nekalbant apie prausimąsi. O silpnai kūrenama krosnelė vargiai jas išdžiovins. Su laiku atsiras bakterijų - pelėsių - grybelio sluoksnis, arba reikės dažnai ir intensyviai valyti pirtį. Arba kas antrą kartą ją eksploatuoti žymiai karštesniame režime.

Griežtai kalbant jokių techninių kliūčių tokiam sprendimui aš nematau, tačiau įžvelgiu daug galimų eksploatacijos niuansų, priklausančių nuo jūsų pirties eksploatacijos režimo.

Kas liečia „saunos aliejų“ - tai yra skystas parafinas, gaminamas iš naftos, artimas lempų kurui, tik kiek didesnio molekulinio svorio. Kam jums jis pirtyje? Juk jūs nesitepate odos dyzeliniu kuru ar pan.? Ramiai pagalvokite apie tai prieš duodamas uždirbti Suomijos dažų koncernui.

2016-03-06, 08:22:54

Noriu įsirengti pirtį ūkiniame pastate. Mūro storis 35 cm. Koks turi būti šiluminės izoliacijos storis ir kuo geriausiai geriausiai šiltinti?

Rimas Kavaliauskas
2016-03-08, 08:52:45

Mūro storis neįtakoja apšiltnimo. Praktiškai visą garinės sienos šiluminę varžą sudarys izoliacios sluoksnis. Ir jis neturi būti labai storas - pirčiai pakanka 50-75 mm paprastos statybinės akmens vatos sluosksnio, nes per trumpą pirties naudojimo laiką nespėja susidaryti ženklūs šilumos nuostoliai.

Kur kas svarbiau yra įrengti visiškai drėgmei nepralaidų garo izoliacijos sluoksnį - kad į vatą nepatektų drėgmės.

2016-02-22, 10:16:15

Noreciau statyti pirtį. Kokio didumo reikia, ar rastinę, ar mūrinę. Kokų katilą reikia statyti?

Aridas Pabedinskas
2016-02-25, 16:49:29

Pirties konstrukcija nėra labai svarbi, kadangi tai nėra gyvenamas namas. Tikriausiai pagrindinis kriterijus būtų ekonominis t.y. kas yra pigiau ir patogiau ir estetinis - statinys turėtų harmoningai derėti su Jūsų sklypo aplinka. 

Pirties dydis? Jūs turite atsakyti į pagrindinius klausimus: kokiu tikslu statote pirtį? Kiek joje vienu metu bus žmonių ir kokias procedūras planuojate atlikti. 3-4 asmenų šeimai optimalus plotas yra apie 30 kv.m. arba 5x6m. Tokio ploto pirties pastatas leidžia efektyviai išnaudoti visą turimą plotą ir įrengti pagrindines patalpas: persirengimo kambarį (poilsio), dušo  patalpą (arba prausyklą) ir svarbiausią patalpą - garinę (vanotuvę). Garinės patalpa turėtų būti ne mažesnė nei 2,5x3 m arba 5-6 kv.m. Bet kuriuo atveju gultų konstrukcija turi būti tokia, kad laisvai galėtų gulėti 3-4 žmonės. 

Renkantis krosnelę reikia įvertinti keletą momentų: kokiu būdu ruošite karštą vandenį? kaip apšildysite pirties patalpas? ar žiemą dažnai kūrensite?

Paprasčiausias krosnelės variantas, metalinė dėžė apdėta akmenimis (nuolatinio kūrenimo). Jos įrengimas, kūrenimas ir priežiūra yra nesudėtinga. Ji puikiai ir greitai įkaitins patalpą. Tačiau jos garas bus "sausas" ir "kandus".

Galima pasirinkti ir  periodinio kūrenimo krosnį. Jos įrengimas ir kūrenimas reikalauja specialių įgūdžių ir žinių, tačiau vėliau galėsite mėgautis išskirtiniu, lengvu ir maloniu garu....

Kaip alternatyvą šiems variantams galima pasirinkti elektrinę - termosinę krosnelę. 

O tam, kad pajusti garo kokybę ir geriau suprasti skirtumus tarp krosnelių, rekomenduoju apsilankyti pirtyse su skirtingomis krosnimis.

2015-07-26, 21:04:00

Labai patinka garinės pirtys. Ar yra galimybė garinę pirtį įsirengti lauke, sodyboje, su medienos apdaila iš išorės? Jei taip, tai gal galite rekomenduoti gamintoją?

Rimas Kavaliauskas
2016-02-25, 16:45:58

Akivaizdu, kad pirtį su medine apdaila iš išorės įsirenti lauke galima. Daugumos pastatų išorinė apdaila yra medis. Čia net klausimas neturėtų kilti. Gamintojas gali būti beveik bet koks, svarbu, kad pirties projektas būtų geras. Siūlau pasiskaityti straipsnį Pirties projektavimas.

Taip pat skaitykite

Pirtis savo rankomis. Dalinamės patirtimi.

Kaip pastatyti pirtį pačiam ir išvengti didelių klaidų? Smalsu? Pasidalinau savo patirtimi, gal tai bus naudinga ir jums. Planuojant statyti pirtį reikėjo įvertinti vietos, kur ji turėjo būti pastatyta sąlygas. Sklypas nedidelis, 15 arų, todėl ir pirtis turėjo būti nedidelė, kad liktų vietos… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“