Uždaryti

Augalų rinkimas ir paruošimas

Data: 2021-06-16, 21:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Žemėlapis: Vebinaras

Pirties procedūros neįsivaizduojame be augalų. Visų pirma, žinoma, be vantų. Tačiau iš augalų galima paruošti daugybę įvairių priemonių. Kad ištisus metus galėtume džiaugtis augalų teikiama nauda, vasaros gausiai dovanojamas gėrybes svarbu teisingai surinkti ir apdoroti. 

Šiame seminare susipažinsime su augalų rinkimo ir paruošimo taisyklėmis, populiariausiais jų apdorojimo būdais, augalinėmis priemonėmis, kurias galima iš jų paruošti. 

Distiliavimas
Susipažinę su teorija, augalines priemones mokysimės gaminti praktiškai. Numatyti keli praktiniai seminarai, kurie vyks skirtingose vietose, nedidelėmis grupelėmis. 

Šiuo metu yra suplanuoti šie Augalų modulio seminarai:

  • Birželio 13 d. ,12 val., Augalų pažinimas. Vantų rišimas. Vanojimas įvairiomis vantomis (praktinis seminaras su pirtimi)
  • Birželio 14 d., 21 val., Medžiai ir žolės pirtyje (teorinis vebinaras)
  • Birželio 16 d., 21 val., Augalų rinkimas ir paruošimas (teorinis vebinaras)
  • Birželio 18 d., 18 val., Augalinių pirties priemonių gamyba ir naudojimas pirtyje (praktinis seminaras su pirtimi)

Esant pakankamam dalyvių skaičiui, praktinių seminarų organizuosime daugiau. 

Liepos mėnesį planuojame ir paskutinį šio modulio seminarą (teoriją ir praktiką), skirtą augalų mitologijai ir kūno ritualams su augalais, tačiau tiksli data ir vieta dar nėra numatyta. Kadangi šiame seminare galės dalyvaiti tik praėję ankstesniu Augalų modulio seminarus (tiek teoriją, tiek praktiką), laiką ir vietą greičiausiai parinksime atsižvelgdami į galimą grupės dydį bei regioną, kuris būtų visiems patogiausias.

Tema

  • Augalų rinkimas ir paruošimas

    Šioje teorinėje temoje susipažįstama su augalų rinkimo taisyklėmis, gamtosaugos reikalavimais, mokomasi juos konservuoti, apdoroti, gaminti įvairias pirčiai tinkamas augalines priemones. 

    Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Birutė Masiliauskienė, pirtininkė

Rimas Kavaliauskas, LPA vadovas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“