Uždaryti

Augalų pažinimas. Vantų rišimas

Data: 2022-08-19, 16:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vantų rišimas, žoliavimas - pagrindiniai pirtininkų vasaros darbai. Kol vasara dar nesibaigė, kviečiame pasimokyti pažinti augalus ir rišti vantas!

Vantos

Tai vienas iš vasaros seminarų, skirtų tiems, kas nori pagilinti savo supratimą apie augalų naudojimą pirtyje, atrasti naujų idėjų, išmokti plačiau, įdomiau, kūrybingiau naudoti augalus, rišti vantas. 

Seminaro turinys

 • Ekskursija po sodybos aplinką, medžių, žolių pažinimas. Augalų rinkimo taisyklės. Mokomės pažinti augalus jų natūraliose augimvietėse.
 • Augalų skynimas vantoms. Vantų žaliavos ruošimas, patarimai.
 • Įvairūs vantų rišimo būdai. Vantų konservavimas ir laikymas. Dalijamės patirtimi.

Seminaras įvyks bet kokiu oru, todėl dalyvių prašome pasirūpinti atitinkama apranga bei turėti sekatorių arba aštrų peiliuką, kurių prireiks rišant vantas. 

 Numatoma seminaro trukmė - apie 3 val. 

Pasiūlymas tiems, kieno vakaras suplanuotas, bet diena laisva! Organizuojama dar viena grupė tą pačią dieną, nuo 14:30. Pusantros valandos skirsime vantų rišimui, o po to kartu su tais, kas prisijungs 16 val. eisime susipažinti su augalais. Taigi 17:30 būsite laisvi. Registracija bendra. 

Temos

 • Augalų pažinimas

  Reali pažintis su augalais - ekskursija į gamtą, kurios metu mokomasi rasti ir atpažinti pirtyje naudojamus ar priešingai - vengtinus augalus, mokomasi juos atskirti, taisyklingai ir nežalojant gamtos rinkti.    Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Augalų pažinimas“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

 • Vantų rišimas

  Praktinė tema, į kurią įeina:

  • Šakų skynimas.
  • Vantų rišimo būdai.
  • Vantų džiovinimas, šaldymas, sūdymas.
  • Vantos kokybės kriterijai.
  • Vantų parengimas darbui. 

  Vaizdai iš vantų praktikos  Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Vantų rišimas“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

Kas dėsto

birutė

Birutė Masiliauskienė - pirtininkė, pirties procedūrų meistrė, augalų žinovė.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“