Uždaryti

Plaukų kaukės

Jūs esate čia: Namai » Namų SPA » Kaukės » Plaukų kaukės

Pirtyje visą mūsų kūną, taigi ir plaukus, veikia karštis. Sausas karštis nėra labai „draugiškas“ plaukams, todėl ypač karštų ir sausų pirčių mėgėjams vertėtų savo plaukus paslėpti po kepurėmis. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kodėl karštų kraštų (pvz., Indijos) moterys žavi sveikais, stipriais ir žvilgančiais plaukais? Paslaptis paprasta – plaukais tiesiog reikia tinkamai pasirūpinti. Pats paprasčiausias būdas palepinti savo plaukus – prieš einant į pirtį ištepti juos aliejumi (pvz., kokoso, sezamo, ricinos ir pan.). Galima apsivynioti rankšluosčiu ar užsidėti pirties kepurę. O pirties pabaigoje juos paprasčiausiai išplauti. Jei aliejus atrodo per paprasta arba jei plaukai ypač pažeisti, galvos oda pleiskanoja, galima paruošti ir specialią plaukų kaukę. Kaukės tepamos ant sausų plaukų, tada apvyniojama rankšluosčiu ar uždedama kepuraitė.

Kaukės nuo pleiskanų

Paruošiamas vaistažolių mišinys (maždaug lygiomis dalimis): varnalėšos šaknys, medetkų žiedai, ąžuolo žievė, kraujažolės žolė, apynių spurgai, dirvinio asiūklio žolė. Mišinio 5 valgomieji šaukštai užpilami 1 l verdančio vandens, termose duodama pritraukti 2 val. Tada pridedama 1 stiklinė kefyro ar rūgpienio ir užtepama ant plaukų. Laikoma 2 užėjimus į pirtį. Gerai pamaitina plaukų šaknis.

Imame kiaušinį (trynį ir baltymą kartu), 1valgomą šaukštas grietinės, 1 valgomą šaukštą medaus, 1 valgomą šaukštą smulkinto česnako. Viskas sumaišoma ir tepami plaukai. Laikoma ant plaukų 20-30 min. Česnakas skatina plaukų šaknų mitybą, naikina mikrobus ar grybelius. Minusas – ilgai neišnykstantis kvapas, kuris ne visiems gali patikti.

Vienodomis dalimis: gluosnio žievė ir varnalėšos šaknys. Šio mišinio 4 valgomuosius šaukštus dedame į 1 litrą vandens ir verdame pusę valandos. Paskui vėsinama, filtruojama, pridedami 4 valgomieji šaukštai augalinio aliejaus, viskas geria sumaišoma ir tepama ant galvos odos. Puiku pridėti dilgėlės sulčių.

Maitinanti kaukė su medumi
 

Sumaišyti vieną kiaušinį, vieną valgomąjį šaukštą alyvuogių aliejaus ir vieną arbatinį šaukštelį medaus. Kaukė tinkama ypač sausiems plaukams. Vietoj alyvuogių aliejaus galima rinktis kitokį – ypač jei plaukai nėra labai sausi.

Vitamininė kaukė
 

Sumaišyti po arbatinį šaukštelį citrinos ir alijošiaus sulčių, po valgomąjį šaukštą morkų ir alijošiaus sulčių, pridėti šaukštą brendžio, šaukštelį ricinos (ar kitokio) aliejaus, vieno kiaušinio trynį.

Tuopų pumpurų kaukė
 

Du šaukštus tuopų pumpurų užpilti stikline augalinio aliejaus. Palaikyti apie savaitę. Panašiu būdu galima pasiruošti ir kitų augalų aliejinių ištraukų (pvz., medetkų, laukinių morkų sėklų ir pan.).

Plaukų plovimas
 

Pirtyje galima išbandyti ir natūralias plaukų plovimo priemones.
Bene paprasčiausia ir visiškai „pirtinė“ priemonė – vanduo, kuriame mirko beržinės vantos.
Tinka ir natūralus beržų ekstraktas – juo galima ištepti plaukus prieš pirtį, o pabaigoje – perskalauti.
Plaukams plauti tinka ir... molis. Ypač jau ir Lietuvą pasiekęs garsusis gasulo molis. Jis skiedžiamas vandeniu, kol gaunama maždaug sirupo konsistencija.
Mūsų močiutės galvą plaudavo juodos duonos minkštimu. Galima išbandyti ir mums.
Išplovus galvą, plaukus patartina perskalauti vaistažolių nuoviru. Ypač tinka dilgėlės, ramunėlės, ąžuolo žievė, varnalėšų šaknys, medetkų žiedai, apynio spurgai ir kt. Galima įlašinti kelis lašelius citrinos sulčių.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Sveikos pirties ABC

2023-01-29
Liko 5 vietos
Maišiagalos sen. Melkio km., Vilniaus Raj.

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2023-01-30
Liko 14 vietų
Vebinaras
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirties eksploatavimo pagrindai

2023-02-01
Liko 26 vietos
Vebinaras
Kaip iškūrenti pirtį? Kokia turi būti gera pirtis? Kas yra pirties garas - sunkiai suprantamas, bet be jo pirtis - ne pirtis. Kviečiame susipažinti su gero garo paslaptimis!

Tarptautinis Sveikos pirties ABC

2023-02-02
Liko 1 vieta
Nauja Pilaitės malūno pirtis, Vilnius
Praktinis seminaras norintiems išbandyti sveikos pirties pirties procedūrą naujoje komfortiškoje pirtyje Vilniaus mieste.

Pirties mikroklimato kūrimas. Nuolatinio kūrenimo krosnis

2023-02-04
Liko 3 vietos
, Nemenčinė

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2023-02-06
Liko 23 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties mikroklimatas: gero garo paslaptys

2023-02-08
Liko 24 vietos
Vebinaras
Profesionalus pirties mikroklimato temos išdėstymas. Geras garas. Temperatūra. Drėgmė.

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2023-02-13
Liko 28 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.

Pirties konstrukcija: krosnis - pirties širdis.

2023-02-15
Liko 27 vietos
Vebinaras
Pirties kokybė visų pirma priklauso nuo pirties krosnies. Jų būna įvairių.

Oda pirtyje. Vebinaras

2023-02-21
Liko 20 vietų
Kaip mūsų oda reaguoja į pirties procedūras? Kaip teisingai prausti ir šveiti odą?

Pirties konstrukcija: planavimas ir statyba

2023-02-22
Liko 24 vietos
Apžvelgsime visus pagrindinius pirties konstrukcijos variantus.

Šeimos pirtininko studijos: Pirties kosmetika. Šeimos pirties scenarijus

2023-03-06
Liko 24 vietos
Vebinaras
Kaip suplanuoti saugią, malonią ir smagią pirties procedūrą savo šeimai ir draugams?