Uždaryti

Ajurvedinis masažas

Jūs esate čia: Namai » Pirtininkams » Masažas » Ajurvedinis masažas

Ajurvedinis keralos tradicinis masažas

Tai pats populiariausias tradicinis indiškas masažas, kurį galima daryti kiekvieną dieną. Šis gilus raumenų masažas padeda pašalinti neigiamą per dieną susikaupusią energiją, todėl po masažo žmogus jaučia palengvėjimą ir ramybę. Masažuojant raumenų skaidulos tampa elastingesnės, padidėja deguonies pasisavinimas, pagerėja raumenų darbingumas, jie greičiau atsinaujina po fizinių krūvių. Taip pat masažas puikiai veikia sąnarių sistemą: pagerėja sąnarių aprūpinimas krauju, sustiprėja sausgyslės ir raiščiai, sumažėja patinimai. Šis masažas skirtas ne tik fiziniam kūnui, bet sielos palaimai.

Masažuojant žmogaus protas nurimsta ir patenka į meditacinę būseną. Dirbama pirštų pagalvėlėmis, pirštais, delnu, krumpliais, alkūne. Masažo metu naudojami įvairūs judesiai: glostymas, trynimas, maigymas, vibracija, kojų ir rankų lankstymas bei tempimas.

Ajurvedinis marmos taškų masažas

Tai labai populiarus ajurvedinis masažas, kurio metu subtiliai veikiami pagrindiniai gyvybiškai aktyvūs organizmo taškai, tiesiogiai susiję su energetiniais kanalais. Stimuliuodami marmos taškus, galime sustiprinti kūno ir sąmonės ryšius. Taip pat šio masažo metu atpalaiduojami raumenys, nuslūgsta įtampa, veikiama visa limfos bei kraujotakos sistema. Šis masažas veiksmingas norint palaikyti organizmo gyvybingumą, vidinę pusiausvyrą, fizinę bei psichinę sveikatą bei užkirsti kelią toksinų kaupimuisi. Marmos taškų masažas tinka esant galvos skausmui, nerimui, protinei įtampai, jis pašalina emocinius ir nervinius stresus, padeda esant vidurių užkietėjimui ir pūtimui, gydo vidaus organų negalavimus.

Ajurvedinis masažas „Abjanga"

Tai tradcinis indiškas masžas, sinchroniškai atliekamas dviejų asmenų, naudojant natūralius pašildytus aliejus.
Šis masažas turi unikalų, ilgalaikį poveikį visam žmogaus organizmui: išvalo nuo šlakų ir toksinų bei atjaunina audinių ląsteles, mažina galvos, sąnarių ir nugaros skausmus, harmonizuoja organizmo sistemų veiklą, šalina stresą ir depresiją, taip pat nuovargį - gražina fizines ir dvasines jėgas.
Senovės Indijos šventraščiuose jis vadinamas jaunystės, grožio ir ilgaamžiškumo masažu.

Ajurvedinis jogos masažas

Tai reta sistema is Jogos pagrindų ir Ajurvedos šaknų, tantros ir hatha jogos. Ši technika rėmėsi ajurvedos principais ir tradicine joga, prasidėjusia keletą tūkst. metų atgal. Ajurvedinis jogos masažas yra kitoks negu kiti masažai. Ajurvedinis jogos masažas yra čakrų pagrindo ir jam naudojamas specialus kvėpavimas, kuris leidžia kūną atpalaiduoti ir pilnai tempti nejaučiant skausmo. Tai saugi, lanksti, stipri tradicinė Indų organizmą atstatanti sistema. Ajurvedinį masažą kombinuojant su jogos elementais gavosi unikali kūno terapijos sistema, kurios pagrindas yra asistuoti atliekant tempimus, prižiūrint kvėpavimą, mentalinę būseną ir kūno jautrumą. Šis masažas daromas ant žemės, t.y. patiesto čiužinio. Kombinuojama keletą pagrindinių masažo judesių: kūno paruošimas masažui, pozicijos užėmimas, auros patikrinimas, raumenų masažas, tempimas, pramankštinimas. Masažas atliekamas naudojant aliejus.

Masažo poveikis:

* atpalaiduoja gyliai susikaupusį fizinį ir emocinį stresą, nuima įtampą
* padeda ne tik kovoti su stresu, bet ir su nugaros skausmais, nemigos, kraujotakos sutrikimų ir sąnarių problemų
* nuima energijos blokus, padidina cirkuliaciją ir stimuliuoja limfos drenažą
* nuima stresą susikaupusį raumenyse, kuris padarė kūną nelankstų
* pagerina lankstumą jogoje ar fitneso treniruotėse
* suteikia vidinės ramybės, harmonizuoja kūną ir sielą
* po sužeidimų, traumų padeda kūnui grižti į stabilumą ir harmoniją


Poveikis toks pat kaip apsilankius 2-3 kartus standartiniuose jogos užsiėmimuose.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“