Uždaryti

Sveikos pirties ABC

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Studijų moduliai » Pirtininkystės pagrindai » Sveikos pirties ABC

Šios vienos dienos kelionės į pirtį tikslas yra supažindinti žmogų su pačiais gilaiusiais sveikos lietuviškos pirties principais. Todėl čia ne tik išgirsite įdomų pasakojimą apie sveiką pirtį, ne tik sužinosite daug tikslių praktiškų patarimų, bet ir patys kartu su pirtininku sudalyvausite tikroje švelnioje, sveikatingoje pirtyje, kuri galimai pakeis Jūsų pirties skonį ir atvers Jums naują pirties suvokimo etapą.

„Sveikos pirties ABC“ jau baigė daugiau nei 600 klausytojų!

Sveikos pirties ABC – tai harmoningas pirties kultūros įvadas, kurio metu visi, norintys tapti išmaniais pirties mėgėjais, susipažįsta su sveikos pirties pagrindais ir išbando ją praktiškai. Čionai kviečiami visi, norintys sužinoti daugiau apie nuostabų pirties pasaulį, bei tie, kurie norėtų įsijungti į Lietuviškos pirties akademijos mokomąją veiklą, pradėti lankytis puikiuose pirties renginiuose. Sveikos pirties ABC įgytų žinių pakanka, norint sveikai naudotis nuosava pirtimi, į ją pasikviesti savo draugų ir juos nuoširdžiai nustebinti.

Kaip vyksta kursas?

Be žinių – nebus geros pirties, todėl išklausysite įdomią prezentaciją apie sveikos pirties poveikį. Gyva ir dinamiška prezentacija iliustruota nuotraukomis, piešiniais, diagramomis. Medžiaga pateikiama gyvos diskusijos forma, nėra jokių „skaitymų iš popieriuko“. Paskaitų metu sužinosite daug įdomių faktų iš pirties pasaulio. Visos žinios pateikiamos taip, kad jas būtų lengva pritaikyti praktikoje. Teorinės dalies išklausymas yra būtinas, norint dalyvauti praktinėje dalyje – taip tampa suprantamos tikrosios pirties procedūros ypatybės.
Išklausius teoriją,  ją galima pasitikrinti praktikoje, kartu su LPA pirtinikais dėstytojais atliekant pagrindines pirties procedūras:

 • susipažinimą su pirtimi,
 • pirmojo garo  „uostymą“, 
 • vantų paruošimą naudojimui,
 • vanojimą bei vanojimąsi,
 • natūralų odos šveitimą.

Praktika parodė, kad Sveikos pirties ABC kursas yra įdomus tiek pirties naujokams, tiek pažengusiems mėgėjams, jau pradėjusiems savo pirtininko „karjerą“. Dažnas įvadinio kurso dalyvis pasako, kad „10 metų ėjau į pirtį, bet tik dabar patekau ten pirmą kartą“.

Teorinės dalies temos:

 • ar lietuviška pirtis kažkuo ypatinga?
 • kodėl pirtis tebėra svarbi?
 • kaip organizmas reaguoja į pirtį?
 • ekspertų rekomenduojamą pirties eigą.
 • vantų paruošimas ir naudojimas.
 • saugus elgesys pirtyje.
 • pirties valgiai bei gėrimai.

Praktinė dalis:

 • kvapnių, vanojimui tinkamų vantų paruošimas;
 • pirmojo garo ritualas;
 • vanojimasis vantomis ;
 • kūno šveitimas natūraliomis priemonėmis.

Įvadiniai kursai gali būti organizuojami įvairiose Lietuvos vietose – ten, kur susidaro pakankamo dydžio grupė. Grupės dydis yra ribojamas siekiant geresnės pirties procedūrų kokybės iki 8-10 dalyvių. Grupės dydis ribojamas. Seminarus veda kvalifikuoti LPA dėstytojai

Informacija tel.: 8 655 47770, 8 655 47774

Ką dar turėtumėte žinoti?

„Sveikos pirties ABC“ dalyviai turi turėti pirties šlepetes, du rankšluosčius – prisidengti ir šluostytis, pirties kepurę (yra kelios pirtyje, jei neturite), 1 l talpos butelį vandens, užrašus. Kurso dalyviams fotografuoti ar filmuoti neleidžiama. Dalyvaujantys kursuose prisiima visą atsakomybę už savo sveikatos būklę ir maudymosi pirtyje padarinius.
„Sveikos pirties ABC“ išklausymo sertifikatai nėra išduodami, užtat visi pabaigę kviečiami įstoti į Pirties meistriškumo klubą, kuris jungia aktyvius pirties mėgėjus, norinčius prisidėti prie Pirties akademijos šviečiamosios bei visuomeninės veiklos ir dalyvauti įvairiuose pirties renginiuose.

Ši tema priklauso Įvadiniam lygiui, yra dėstoma Sveikos pirties ABC seminare ir būtent nuo jos prasideda Pirties meistriškumo kursų studijos.Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Sveikos pirties dėsniai“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Pirtis ir imunitetas. Atsakymai ir konsultacijos studijuojantiems

2021-01-28
Liko 14 vietų
Vebinaras
Pirtis - daug amžių žinoma organizmo stiprinimo ir grūdinimo priemonė. Kuo ji mums gali padėti šiandieninės pandemijos situacijoje? Dalijamės naujausiomis mokslininkų idėjomis ir įžvalgomis!

Šeimos pirtininko studijos: Pirties kūrenimas ir garo kūrimas

2021-02-01
Liko 4 vietos
Kaip iškūrenti pirtį? Kokia turi būti gera pirtis? Kas yra pirties garas - sunkiai suprantamas, bet be jo pirtis - ne pirtis. Kviečiame susipažinti su gero garo paslaptimis!

Pirties konstrukcija: gero garo paslaptys

2021-02-04
Liko 10 vietų
Profesionalus pirties mikroklimato temos išdėstymas. Geras garas. Temperatūra. Drėgmė.

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-02-08
Liko 20 vietų
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.

Pirties konstrukcija: krosnis - pirties širdis.

2021-02-11
Liko 14 vietų
Pirties kokybė visų pirma priklauso nuo pirties krosnies. Jų būna įvairių.

Šeimos pirtininko studijos: Oda pirtyje

2021-02-15
Liko 26 vietos
Kaip mūsų oda reaguoja į pirties procedūras? Kaip teisingai prausti ir šveiti odą?

Pirties konstrukcija: planavimas ir statyba

2021-02-18
Liko 15 vietų
Apžvelgsime visus pagrindinius pirties konstrukcijos variantus.

Šeimos pirtininko studijos: šeimos pirties scenarijius

2021-02-22
Liko 26 vietos
Kaip suplanuoti saugią, malonią ir smagią pirties procedūrą savo šeimai ir draugams?

Pirties konstrukcija: eksploatavimas ir priežiūra. Pirties vertinimas

2021-02-25
Liko 14 vietų
Šiame vebinare pakalbėsime apie pirties priežiūrą, atsakysime į jūsų klausimus.