Jonizuotas vanduo
Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Vanduo » Jonizuotas vanduo
Žmogaus embrionas, kaip gyvybės forma užsimezga vandenyje. Vos gimus vanduo sudaro 90 proc. Mūsų organizmo. Vėliau žmogaus kūnas sausėja – tai skatina su senėjimu susijusius susirgimus. Sulaukus 70 metų vandens žmogaus kūne lieka tik 60 proc. Vadinasi, vanduo ir jo kokybė yra labai svarbi mūsų organizmui ir jo sveikatai.
Organizme trūkstant vandens pastebimai sulėtėja fermentų veikla, stringa medžiagų apykaita, o ilgalaikis vandens stygius gali sukelti įvairius organizmo funkcijų sutrikimus. Ypatingai jautriai į vandens trūkumą reaguoja smegenys. Nors jos sudaro tik 2 proc. žmogaus kūno, tačiau suvartoja iki 20 proc. į organizmą patenkančio vandens ir deguonies. Kadangi smegenų ląstelės neatsinaujina, joms žūstant kyla rizika susirgti degeneracinėmis nervų ligomis, pvz. Alzhaimerio liga.
Organizmas siunčia įvairius signalus apie vandens stygių: padidėja kraujo spaudimas, ima kamuoti įvairūs skausmai. Skausmas – organizmo pagalbos šauksmas dėl vandens stygiaus. Dažnai šį signalą bandome nuslopinti skausmą malšinančiais vaistais, o gal užtektų išgerti kokybiško vandens. Tuo metu, kai pajaučiame troškulį, organizmui jau trūksta apie pusės litro ar daugiau vandens.Tinkamiausias – jonizuotas vanduo
Tinkamiausias – jonizuotas vanduo
Kokybiškas vanduo turi atitikti tris reikalavimus. Pirma, vanduo turi būti silpnai šarminis, jame turi būti ištirpusių mineralinių druskų ir mikroelementų. Antra, vanduo turi turėti neigiamą oksidacinį redukcinį potencialą (ORP). Trečia, vandens molekuliniai dariniai turi būti sudaryti iš penkių-šešių molekulių.
Vandentiekio vanduo atitinka pirmąjį reikalavimą – jis silpnai šarminis, jame pakankamai ištirpusių druskų ir mikroelementų. Tačiau pasaulyje nedaug vandens telkinių, kurie atitinka antrąjį reikalavimą – jų vanduo turi neigiamą krūvį. Vienas iš tokių – Kunzakuto šaltinis Pakistano kalnuose. Prie jo gyvenantys žmonės garsėja sveikata ir ilgaamžiškumu.
O visus tris kokybiško vandens reikalavimus atitinka jonizuotas šarminis vanduo.
Prieš penkis dešimtmečius Japonijos, o vėliau ir Rusijos mokslininkai atrado naujas vandens savybes, kurios įgyjamos leidžiant elektros srovę per paprastą vandenį (vandens elektrolizė). Taip buvo atrastas jonizuotas šarminis vanduo, pasižymintis visiškai skirtingais parametrais ir savybėmis,negu paprastas vanduo.
Norint pasigaminti jonizuotą vandenį namuose reikalingas vandens jonizatorius. Vykstant elektrolizei, teigiamus metalų jonus traukia katodas, o neigiamus jonus – anodas. Todėl vienoje elektrolizės indo sekcijoje prie katodo susikaupia teigiami šarminių metalų kalcio, magnio, kalio, natrio ir hidroksilo OH- jonai (jonizuotas šarminis(gyvas) vanduo), o kitoje indo sekcijoje susikaupia neigiami chloro, sieros, fosforo ir vandenilio H+ jonai (jonizuotas rūgštinis (negyvas) vanduo).
Rūdija ne tik automobiliai
Oksidacija – tai organizmo rūdijimas iš vidaus. Rūdys nieko gero nežada ne tik automobiliams, bet ir žmonėms. Žmogaus organizmas turi išlyginamąjį reguliavimo mechanizmą, vadinamą homeostaze. Tai reiškia, kad organizmas bet kokį gėrimą, bet kokį maistą pertvarko taip, kad jis atitiktų organizmui tinkamus parametrus.
Pavyzdžiui kraujo ORP yra -57 milivoltai. O koks mūsų geriamų skysčių ORP? Vandentiekio vandens potencialas yra apie +170 milivoltų, sulčių vaikams +79 milivoltai, populiarių gazuotų gėrimų ORP – daugiau nei +334 milivoltai. Kuo didesnis skirtumas tarp kraujo ir vartojamų skysčių oksidacinio redukcinio potencialo, tuo daugiau organizmas turi įdėti pastangų pertvarkydamas skysčius, kad jie taptų kuo labiau panašūs į kraują.
Rūgščių ir šarmų pusiausvyra
Rodikliu pH išreiškiama rūgščių ir šarmų pusiausvyra organizmo skysčiuose. Kraujo pH yra silpnai šarminis (nuo 7,35 iki 7,45). Vandentiekio vandens pH yra 7,2, stalo vandens- 7,32, o gazuotų populiarių gėrimų pH – vos 2,78.
Tyrimai parodė, kad vandenyje, kurio pH yra 6, žūsta krabai, jei vandens pH nukrinta iki 3, išmiršta žuvys, o vandenyje, kurio pH 2,5, negali egzistuoti jokia gyvybė.
Nuolat vartojant skysčius, kurių pH yra gerokai žemesnis, nei kraujo, sutrinka rūgščių ir šarmų pusiausvyra, organizmas rūgštėja. Esant rūgštinei terpei kraujo raudonieji kūneliai (eritrocitai) sulimpa, nebepajėgia maisto medžiagomis aprūpinti ląstelių, audinių. Sutirštėja kraujas, todėl organizmas priverstas didinti spaudimą, kad padėtų išlaikyti normalią kraujo tėkmę.
Susikaupusios atliekos susargdino
Ieškodami, kaip sumažinti žmogaus organizmo rūgštėjimą, įvairių pasaulio šalių mokslininkai jau prieš kelis dešimtmečius susidomėjo jonizuotu šarminiu vandeniu.
Šarminio vandens ORP yra -200 milivoltų. Toks oksidacinis redukcinis potecialas labai artimas organizmo vidinės terpės potencialui (nuo +50 iki -200 milivoltų). Vadinasi, geriant tokį vandenį organizmui nereikia naudoti papildomos energijos pertvarkant jį pagal savo poreikius. Jei skysčio ORP neigiamas, jame yra laisvųjų elektronų. Jie šarminiam vandeniui suteikia išskirtines antioksidacines savybes: laisvieji elektronai atiduodami laisviesiems radikalams ir taip sveikos ląstelės, audiniai apsaugomi nuo ardančio laisvųjų radikalų poveikio.
Perpjautas obuolys netrukus paruduoja – vyksta oksidacija. Tačiau jei ant obuolio užlašinsime šarminio vandens jis neparuduos. Taip galima įsitikinti antioksidacinėmis jonizuoto šarminio vandens savybėmis.
Kai mes gimstame, mūsų organizmas būna maksimaliai šarminis, naujagimių kraujo pH yra 7,45. Augant organizmas rūgštėja, kraujo šarmingumas mažėja. Ląstelėms įsisavinant maisto medžiagas susidaro rūgštinės atliekos, kurias organizmas stengiasi pašalinti. Tačiau nepašalintos sudaro atliekų sankaupas.
Rūgštinėms atliekoms susikaupus ties kasa sutrinka insulino gamyba, kyla grėsmė susirgti diabetu. Jeigu rūgštinės atliekos, pvz., šlapimo rūgšties kristalai, kaupiasi sąnariuose, gali išsivystyti podagra. Kita rūgštinė atlieka – cholesterolis kaupiasi ant vidinių kraujagyslių sienelių ir jas užkemša. Susiaurėjus kraujagyslėms vystosi hipertonija, aterosklerozė, kitos ligos.
Prieš rūgštis kovoja šarmai
Japonų mokslininkas Borundi taikliai pasakė, kad ligų pavadinimai nieko nereiškia. Svarbiausia, kad visų jų priežastis yra organizme susikaupusios rūgštinės atliekos.
Geriausiai rūgštis neutralizuoja šarmai. Organizmas šarminių medžiagų pats negamina, jų gali gauti tik su išgeriamais skysčiais ir maistu. Tačiau kasdieninis maistas – mėsa, žuvis yra baltyminis rūgštinis maistas, mūsų geriami skysčiai – kava, gazuoti vaisvandeniai taip pat rūgština organizmą. Trūkstant šarminių medžiagų organizmas jų „skolinasi“ iš kaulų, todėl gali atsirasti osteoporozė. Jei kalis, magnis pasisavinamas iš raumenų (tarp jų - ir širdies), gali prasidėti širdies veiklos sutrikimai.
Šarminio vandens pH yra 9,2 – tai stipri šarminė terpė. Pasibaigus elektrolizei, jame lieka tik šarminių metalų: kalcio, kalio, magnio ir natrio jonai. Organizmas visas medžiagas geriausiai įsisavina jonizuotoje formoje. Todėl nuolat geriant jonizuotą šarminį vandenį šie lengvai įsisavinami šarminiai metalų jonai padeda efektyviai neutralizuoti organizme susikaupusias rūgštines atliekas.
Dar vienas jonizuoto šarminio vandens ypatumas – mažesni molekuliniai dariniai. Jie susideda iš 5-6 molekulių, o vandentiekio vandenyje – iš 10-12 molekulių. Todėl šarminio vandens molekulinė skverbtis yra žymiai efektyvesnė, toks vanduo žymiai geriau prisotina organizmo ląsteles vandeniu. Be to šarminiame vandenyje daugiau deguonie. Kur deguonis, ten energija ir gyvybė. Todėl jonizuotą šarminį vandenį žmonės dar vadina gyvuoju vandeniu.
Japonijoje – specialios klinikos
Šarminis vanduo gali būti geriamas kasdien. Japonų mokslininkai rekomenduoja kasdienai vartojamo vandens pH turi būti nuo 8,5 iki 9,5, o ORP – nuo -150 iki -250 milivoltų. Tokio vandens reikia gerti kasdien visą dieną, nelaukiant kol pajusite troškulį.
Vandens jonizatoriuje šalia šarminio vandens visada bus rūgštinis vanduo, kuris taip pat yra naudingas. Jo parametrai yra priešingi šarminiam vandeniui – jo pH yra 5,8, o ORP +400 milivoltų. Tai suteikia rūgštiniam vandeniui baktericidinių savybių. Jis tinka asmens higienai, pvz., sloguojant skalauti nosį. Rūgštinis vanduo išsivysčiusiose šalyse taikomas ekologiškai žemdirbystei, dezinfekcijai, jis pasitelkiamas naikinant įvairius kenkėjus. Pvz., net pač jautrios bitės nenukenčia, jei aviliai dezinfekuojami rūgštiniu vandeniu.
Japonijoje, garsėjančioje didžiuliu žmonių sveikatai skiriamu dėmesiu ir gyventojų ilgaamžiškumu, yra įkurtos specializuotos klinikos, kuriose naudojamas jonizuotas vanduo.
Vokiečiai panaudojo diabeto gydymui
Neseniai apie džiuginančius klinikinių tyrimų rezultatus paskelbė Vokietijos mokslininkai, kurie tyrė galimybes jonizuotą vandenį panaudoti gydant diabetu sergančius žmones.
Medicinos mokslų daktarė Dina Ašbach-Gitelman iš Vokietijos, jau 17 metų tyrinėjanti jonizuotų tirpalų savybes, tyrė šarminio vandens poveikį gydant O ir OO tipo diabetą. Ji nustatė, kad diabetikams geriant jonizuotą šarminį vandenį sumažėja cukraus kiekis kraujyje, jų nebekamuoja cukraus kitimo šuoliai.
Vokietijos mokslininkė paskelbė, kad jonizuoto vandens pagalba galima pastebimai sumažinti ir kitą svarbų diabeto kontrolės rodiklį – glikozilintą hemoglobiną (HbALC). Paaiškėjo, kad naudojusiems šarminį vandenį tyrimų dalyviams šis rodiklis sumažėja 1-2 proc.
Taip pat buvo nustatyta, kad 4-6 savaites vartojusiems šarminį vandenį diabetu sergantiems žmonėms sumažėja insulino poreikis, gliukozės kiekis kraujyje sumažėjo iki 30 proc.
Sertifikuoti lietuviški jonizatoriai
Pasaulyje plačiai paplitę stacionarūs vandens jonizatoriai, kuriais galima namuose pasigaminti šarminio ir rūgštinio vandens, vis labiau populiarėja Lietuvoje.
Vandens jonizatoriuje vykstant vandens elektrolizei, atskiruose induose pasigamina jonizuotas šarminis ir jonizuotas rūgštinis vanduo. Tereikia į nesudėtingos konstrukcijos jonizatorių pripilti vandens ir įjungti jį į elektros tinklą 5 minutėms. Tokie vandens parametrai geriausiai išsilaiko parą, todėl šarminį vandenį reikia naudoti ką tik pagamintą. Prekyboje siūlomas jonizuotas šarminis vanduo geriausiu atveju gali būti vadinamas šarminiu, nes ORP reikšmė tokiame vandenyje neišlieka neigiama. Tad klausimas, kokia prasmė gerti tokį vandenį?
Renkantis jonizatorių, reikia atkreipti dėmesį, kad anodas būtų pagamintas iš inertinio metalo, t.y. Tokio metalo, kuris vykstant elektrolizei netirptų ir į vandenį nepatektų žmogaus sveikatai pavojingi jonai.
Mes galime didžiuotis, kad Vakarų Europojesertifikuotus vandens jonizatorius gamina vienintelė lietuviška įmonė "Burbuliukas". Prieš septyniolika metų įkurta įmonė gamina ir platina kelių modelių vandens jonizatorius bei kitus sveikatos gerinimo produktus. Šie prietaisai puikiai vertinami ir Lietuvoje ir užsienyje.
Galima pasigaminti ir sidabringo vandens
Įmonė "Burbuliukas" gamina vandens jonizatorius, kuriais galima pasidaryti jonizuoto šarminio, rūgštinio ir sidabringo vandens.
Sidabringame vandenyje yra teigiamų sidabro jonų. Vykstant elektrolizei anodas, kuris yra pagamintas iš aukščiausios prabos sidabro, tirpsta ir taip vandenį praturtina sidabro jonais.
Sidabringas vanduo pasižymi išskirtinėmis baktericidinėmis savybėmis. Jis vandenį padaro biologiškai švariu, sunaikina visą vandenyje esančią biologinę taršą – kenksmingus mikrobus, bakterijas. Išskirtinė sidabro savybė – jis naikina ne tik bakterijas, bet ir virusus.
Sidabringo vandens poveikis priklauso nuo sidabro jonų koncentracijos. Silpniausios koncentracijos sidabringas vanduo naudojamas profilaktiškai, vidutinės koncentracijos sidabringas vanduo naudojamas įvairių vidaus ligų, infekcinių susirgimų, ypač esant gripo epidemijai, gydymui. Labai stiprios sidabro jonų koncentracijos vanduo vartojamas išoriškai, dedant pavilgus ant sunkiai gyjančių žaizdų ar nudegimų.
Lietuvos didžiuosiuose miestuose veikia penki salonai - parduotuvės, kuriuose suteikiama išsami informacija apie jonizuotą vandenį ir gaminamą produkciją.
Pastabos administratoriui
Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“