Uždaryti

Pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“

Data: 2016-06-24 – 2016-06-26
Organizatorius : Vladas Jokubauskas Lietuvos pirties-SPA federacija

Žemėlapis: Palanga

Jau ketvirtus metus iš eilės Palanga kviečia į tradicinį pirties ir SPA festivalį „Gintarinė Baltija“. Šiemet festivalis vyksta birželio 24-26 d., ilgąjį Joninių savaitgalį, todėl laukiama ypač gausaus lankytojų būrio bei daugybės svečių iš Lietuvos ir užsienio. Renginiai vyks paplūdimyje, prie tilto, Basanavičiaus gatvėje ir „Atostogų parke“ prie Palangos. 

Pernai festivalyje pasirodė apie 300 pirtininkų, masažuotojų, SPA meistrų, šiemet svečių būrio laukiama dar gausesnio. Greta jau tradicinių pirties ir SPA procedūrų pristatymų bei šeštąkart vykstančio Lietuvos vanojimo čempionato, šiemet festivalis nudžiugins naujove – pirmąkart organizuojama tarptautine pirties meistrų fiesta bei birželio 24 d. vakare rengiama pirties Rasų švente su saulės palydėjimu, laužais, baltiškomis pirties apeigomis ir maudynėmis.
Festivalio metu Palangos svečiai galės ne tik pamatyti geriausius SPA, pirties ir masažo meistrus, bet ir išbandyti įvairias procedūras, o norintys galės prie jūros mėgautis visais vasaros malonumais bei procedūromis, nesirūpindami dėl ne visada palankių ir sunkiai prognozuojamų lietuviškos vasaros orų – įdomi programa ir pramogos bus garantuotos bet kokiu oru!
Renginį organizuoja Palangos miesto savivaldybė drauge su Lietuvos pirties-SPA federacija. Tris dienas truksiančioje šventėje žiūrovų laukia patys įvairiausi pirties ir SPA malonumai. Ant jūros kranto įrengtame mobiliame pirčių miestelyje bus galima pasikaitinti, pasivanoti, išbandyti sveikatinančias pirties procedūras. SPA miestelis vilios masažais, veido kaukėmis, grožio terapija, kvapų miestelis – kvapų terapija, aromaterapijos procedūromis, bus galima susipažinti su gintaro panaudojimu grožio ir sveikatos puoselėjimui, čia pat išbandyti jo poveikį. Veiks grožio ir sveikatinimo priemonių mugė, kurioje bus galima įsigyti pirties reikmenų, tautodailininkų dirbinių, ekologiškų arbatų, muilų ir kt.

Pagrindinis renginio akcentas – pirties meistrų pasirodymai.
Penktadienį, birželio 24 d., Lietuvos vantos meistrai susirungs VI-ajame Lietuvos vanojimo čempionate. Specialiai įrengtoje stiklinėje kabinoje vanotojai demonstruos savo sugebėjimą maloniai, saugiai ir sveikai sušildyti ir atpalaiduoti klientą. Pasirodymus stebės autoritetinga teisėjų komisija, kuriai reikės įvertinti ne tik vanotojų techniką ir mokėjimą valdyti garą, bet ir psichologijos žinias, gebėjimą užmegzti ryšį su klientu, originalumą, charizmą.
Šeštadienis – meistrų diena. Paplūdimyje visą dieną vyks tarptautinė pirties meistrų fiesta, kurioje be lietuvių pasirodys ir svečiai iš Latvijos, Rusijos, Baltarusijos bei kitų šalių. Fiestos dalyviai – pripažinti savo srities meistrai, pirties ir vanojimo mokytojai, nacionalinių ir tarptautinių varžybų prizininkai. Jų užduotis – pademonstruoti originalius, naujus metodus, pasidalinti profesiniais atradimais, kurie sužavėtų ne tik žiūrovus, bet ir kolegas pirtininkus, nes už įdomiausius pasirodymus balsuos ne vertinimo komisija, bet patys fiestos dalyviai, o daugiausiai jų balsų surinkęs gaus Meistrų Meistro titulą. Kitas šeštadienio renginys – meistrų konferencija „Pirtis XXI amžiuje“ – vyks naujajame „Atostogų parke“, Kretingos raj. Konferencijoje garsiausi šių dienų pirties žinovai bei mokytojai iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Lietuvos bei kitų šalių skaitys pranešimus ir diskutuos apie pirties vietą šiuolaikiniame pasaulyje, naujas technologijas, įtaką sveikatai ir kt.

Gera tradicija tampanti pirties ir SPA šventė kurorto svečiams leis ne tik geriau susipažinti su sveikos pirties tradicijomis, bet ir patiems išbandyti sveikatą teikiančių procedūrų naudą, padės populiarinti sveiką gyvenseną ir tiesiog – leis padaryti ne vieną malonų atradimą.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“