Uždaryti

Ir žirgus veda į sauną

Jūs esate čia: Namai » Kultūra » Publikacijos » Ir žirgus veda į sauną

Arklio vanojimas Suomijoje. Pirtis.lt

Suomijos TV parodė laidą „Mano istorija“ kur Jouko Tarvainen papasakojo kaip jis žirgus veda į pirtį.

Buvau dar nedidelis berniukas, kai tėtis papasakojo, kad 1930-aisiais susirgusius žirgus vesdavo į sauną. Susidomėjau ir nusprendžiau savo žirgus taip pat nuvesti į sauną, bet jie netilpo per duris.

Kai 1984-siais paveldėjau mūsų giminės ūkį ir tapau jo šeimininku, prie arklidžių pastatėme ir sauną žirgams.  Žirgus vedu į garinę, nes šiluma atpalaiduoja jų raumenis ir suaktyvina medžiagų apykaitą. Į ant akmenų pilamą vandenį įmaišau eterinių aliejų, nes garai išvalo žirgų plaučių alveoles. Po saunos žirgus dar išmasažuoju, o tada jie jau eina ilsėtis.

Mano gyvenimo žirgas yra vardu Patrikin Muisto. Anksčiau sirguliavęs žirgas padedant saunai ir masažams užaugo į puikų ristūną. 1995 įsteigiau sauną žirgams. Pradžioje iš manęs kiek šaipydavosi, bet kai 2009-siais su Patrikin Muisto laimėjau žirgų lenktynėse, pajuokos nutilo. Po to pirtyje išmaudžiau šimtus žirgų, o mane patį žirgų augintojai ėmė vadinti Saarijärvi šamanu.

Nuostabiausia vedant žirgus į sauną yra tai, kad žirgai sauna mėgaujasi taip apt kaip ir žmonės. Saunoje žirgai nesimuisto, o stovi ramiai ir nuleidžia galvą. Jiems taip gera, kad beveik užmiega stati. Saunoje atsiveria žirgų prakaito liaukos, todėl pagarinus jie yra gerai nuprausiami.

Švarus žirgas būna tada, kai nuo jo papilvės lašantis vanduo tampa toks švarus, kad iš jo galėtum išvirti kavos ir pats ją išgerti.

Iš suomių kalbos vertė Rytė Baublytė-Savaja.

Komentarai

Straipsnis neturi komentarų. Būk pirmas!

(Reikia prisijungti, kad galėtumėte rašyti komentarą.)

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Pirties SPA. Kūno prausimas ir šveitimas pirtyje

2023-05-29
Liko 3 vietos
Aluonos k., Trakų raj., Vilnius

Parama Sauna Aid

2023-05-30
Vietų skaičius neribotas
Gobalios Sauna Aid programos rėmimas

Klasikinis vanojimas

2023-05-30
Liko 4 vietos
Aluonos k., Trakų raj., Vilnius

Tradicinės pirties procedūros vedimas

2023-05-31
Liko 3 vietos
Aluonos k., Trakų raj., Vilnius