Uždaryti

Pirties ritualai

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Studijų moduliai » Pirties ritualai

Į pirtį retai einama po vieną. Dažniausiai pirtis kuriama didesnei ar mažesnei žmonių grupei. Iš šiuolaikinio pirtininko tikimasi ne tik pirties procedūrų išmanymo bei sugebėjimo valdyti pirties mikroklimatą, bet ir psichologijos žinių, sugebėjimo dirbti tiek asmeniškai, tiek su grupe, planuoti ir valdyti jos procesus, rasti išeitis iš keblių padėčių.

Keičiantis pirties sampratai, keičias ir pirtininko vaidmuo, jo vieta pirties procese. Ne paslaptis, jog pirtis visais laikais buvo tam tikra grupinės psichoterapijos forma. Tačiau jei anksčiau ji visgi buvo labiau švaros, higienos, kūno sveikatinimo priemonė, tai dabarties žmonėms svarbiausias tampa psichologinis pirties poveikis, daugelis į pirtį eina nusiplauti stresų, atsipalaiduoti, pabendrauti...

Kuo tik netenka būti pirtininkui vedant grupines pirtis - renginių vedėju, šoumenu; psichoterapeutu ir žyniu; mokytoju, kompanijos siela... Kekvienu atveju jis susidurs su vis kitokiais žmonėmis ir situacijomis. Todėl sugebėjimas dirbti su grupe ne mažiau svarbus nei individualių procesų ir procedūrų išmanymas.

Kitas vienas iš atsakingiausių darbų pirtininkui yra proginės ritualinės pirties pravedimas. Ir kartu vienas iš dažnai pasitaikančių. Žmonės nori pažymėti savo gyvenimo ypatingus momentus ypatingai ir vis dažniau tai daro pirties forma. Ar mes galime palikti tokią sritį kaip ritualinė pirtis ir proginė pirtis savieigai? Tikrai, kad ne. Egzistuoja tam tikros ritualinės pirties tradicijos ir jos glaudžiai susieja su apskritai ritualo tradicijomis.

Šiame modulyje studentai sužinos ritualo pagrindus ir išmoks saugiai juos pravesti. Nereikia nė sakyti, kad studentas, bandantis jėgas ritualinės pirties vedime turjau turi mokėti valdyti ne tik vantas ir garinės mikroklimatą, bet ir saugiai pvesti grupines pirtis. Todėl šis kursų modulis yra paskutinis.

Pirties ritualo studijų temos

Grupinės procedūros ir ritualai

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Sveikos pirties procedūra. Praktika Klaipėdoje.

2021-09-29
Liko 3 vietos
Jokubavas, Klaipėdos raj.
Įvadinis praktinis pirties seminaras norintiems susipažinti su sveika ir malonia pirtimi.

Kūno prausimas ir šveitimas pirtyje

2021-10-03
Liko 2 vietos
Aluonos k., Trakų raj., Vilnius

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2021-10-04
Liko 29 vietos
Vebinaras
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Vanojimo pradžiamokslis Klaipėdoje

2021-10-06
Liko 8 vietos
Dūminė pirtis Jokūbave, Klaipėdos raj.

Praktinis seminaras Klaipėdoje: Lengvas vanojimas. Efektyvios technikos.

2021-10-07
Liko 5 vietos
Jokubavas, Klaipėdos raj.

Šeimos pirtininko įskaita

2021-10-10
Visos vietos užimtos.
Senųjų Tarpupių km., Trakų r., Vilnius

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-10-12
Liko 30 vietų
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.