Uždaryti

Estiškas pirties ritualas

Data: 2016-04-28, 19:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Kiekvienos tautos pirties kultūra yra savaip įdomi, unikali. Daugelis esame šį bei tą girdėję apie latvių pirties tradicijas, galime įsivaizduoti, kaip atrodo rusiška pirtis. Nemažai kas yra buvę ir Suomijos, Austrijos, Vokietijos, Turkijos, Gruzijos, Maroko ar net egzotiškosios Japonijos pirtyse. Tuo tarpu palyginus netoliese esanti Estija - visiška terra incognita. Dar prieš trejetą metų absoliuti dauguma lietuvių, paklaustų apie Estijos pirtis, būtų tik nuoširdžiai gūžtelėję pečiais: „O jie apskritai turi pirtį? Tai turbūt ji tokia pati kaip suomių.... Arba kai rusų.... “ Todėl žinia, kad Pietų Estijos Voru regiono dūminių pirčių tradicija pripažinta UNESCO nematerialiojo paveldo objektu, buvo labai netikėta. Ir, žinoma, paskatino sveiką smalsumą - kas gi tai yra? 

Balandžio gale Lietuvoje lankysis Alar Krautman, masažo, tradicinių natūraliųjų gydymo menų ir pirties mokytojas iš Estijos. Visus, besidominčius pirties kultūra ir norinčius patirti tikrą estišką pirties ritualą, kviečiame į vakarą naujoje įdomioje Vabalynės dūminėje pirtyje. 

Šis vakaras - tai kelionė į tradicines Estijos dūminės pirties tradicijas, kurios tęsiasi tūkstantmečius ir kuriose pirtis yra laikoma dvasiniu kūnu. Pirtis išvalo žmogaus kūną ir siela, sukuria sąryšį, palengvina praeities naštas, burtų ir magijos dėka nubrėžia ateitį bei ją nuveda teisinga kryptimi.

Pirtyje mes save vanojame, dainuojame, buriame, šveičiame, masažuojame ir džiaugiamės savo bei kitų žmonių kompanija. Taip pat mokomės atrasti pirties dvasią.

Trijų valandų kelionė atskleidžia pagrindinius senovinius dūminės pirties lobynus, leidžia žmogui tai patirti asmeniškai, išeiti iš jos apsivalius, kupinam laimės ir jaučiantis kaip visai kitai asmenybei.

Kas dėsto

Alar Krautman

 Alar Krautman

Apie save:

Gimiau kaime, centrinėje Estijoje, gūdžiuose miškuose, kur pagrindinis mūsų maistas buvo tai, ką užsiauginome patys, o sunkūs ūkio darbai buvo kasdienė gyvenimo dalis.

Mano mama domėjosi žolelėmis ir itin rimtai tikėjo prietarais bei tradicijomis.
Iki universiteto buvau profesionalios sporto komandos (Estijos slidinėjimo krosas) narys. Universitete studijavau fizioterapiją. Po to visas mano gyvenimas buvo susietas su masažu ir terapija.
Terapijos ir tradicinės medicinos įvairiose šalyse mokiausi daugiau nei 5000 valandų. Profesinį diplomą apsigyniau Suomijoje. Estijoje pasiekiau šeštą Tailando ir Kinijos gamtos terapeuto lygį (profesinis diplomas).

Tailande įgijau masažo mokytojo specialybę. Mokiausi daugiau nei 40 įvairių masažo ir terapijos tipų.
Dirbau sveikatos terapijos centruose, medicininėse institucijose bei Estijos slidinėjimo kroso komandos masažuotoju. Apie 20 metų mokiau Estijoje bei vedu daug kursų užsienio šalyse (Suomijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Tailande).

Buvau Kinijos, Tailando, Estijos Gamtos Terapijos Bendruomenės vadovu, Estijos Natūropatijos ir Papildomos Medicinos Tarybos vadovu, bei esu dabartinis Estijos Profesinės Tarybos narys.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko praktinių studijų Vilniaus grupė

2023-01-26
Liko 1 vieta
Jei norite greičiau pabaigti Šeimos pirtininko studijas ir dalyvauti seminaruose Vilniuje ir Kaune.

Sveikos pirties ABC

2023-01-29
Liko 5 vietos
Maišiagalos sen. Melkio km., Vilniaus Raj.

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2023-01-30
Liko 14 vietų
Vebinaras
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirties eksploatavimo pagrindai

2023-02-01
Liko 26 vietos
Vebinaras
Kaip iškūrenti pirtį? Kokia turi būti gera pirtis? Kas yra pirties garas - sunkiai suprantamas, bet be jo pirtis - ne pirtis. Kviečiame susipažinti su gero garo paslaptimis!

Tarptautinis Sveikos pirties ABC

2023-02-02
Liko 1 vieta
Nauja Pilaitės malūno pirtis, Vilnius
Praktinis seminaras norintiems išbandyti sveikos pirties pirties procedūrą naujoje komfortiškoje pirtyje Vilniaus mieste.

Pirties mikroklimato kūrimas. Nuolatinio kūrenimo krosnis

2023-02-04
Liko 3 vietos
, Nemenčinė

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2023-02-06
Liko 23 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties mikroklimatas: gero garo paslaptys

2023-02-08
Liko 24 vietos
Vebinaras
Profesionalus pirties mikroklimato temos išdėstymas. Geras garas. Temperatūra. Drėgmė.

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2023-02-13
Liko 28 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.

Pirties konstrukcija: krosnis - pirties širdis.

2023-02-15
Liko 27 vietos
Vebinaras
Pirties kokybė visų pirma priklauso nuo pirties krosnies. Jų būna įvairių.

Oda pirtyje. Vebinaras

2023-02-21
Liko 20 vietų
Kaip mūsų oda reaguoja į pirties procedūras? Kaip teisingai prausti ir šveiti odą?

Pirties konstrukcija: planavimas ir statyba

2023-02-22
Liko 24 vietos
Apžvelgsime visus pagrindinius pirties konstrukcijos variantus.

Šeimos pirtininko studijos: Pirties kosmetika. Šeimos pirties scenarijus

2023-03-06
Liko 24 vietos
Vebinaras
Kaip suplanuoti saugią, malonią ir smagią pirties procedūrą savo šeimai ir draugams?