Uždaryti

Namų SPA

Jūs esate čia: Namai » Namų SPA

Jos alsavimas it gvazdikėliais iškvėpintas medus, jos burna švelni it prinokęs mangas. Bučiuoti jos odą – nelyg skanauti lotosą. Jos bambos duobutė slepia šitiek prieskonių, kokių malonumų ten slypi – liežuvis žino, bet negali pasakyti.

Srngarakarika, Kumaradatta
(XII amžius)

Nors sakoma, kad akys – sielos veidrodis, ko gero ne mažiau (o greičiausiai dar daugiau) apie mūsų vidinę būseną gali pasakyti mūsų oda. Skaisti, lygi, spindinti oda – geros sveikatos ir vidinės būsenos požymis. Ji išduoda mūsų amžių ir charakterį, joje įsirėžia ir šypsenos raukšlelės, ir nuovargio ar liūdesio ženklai. Dar daugiau. Oda – mūsų pirmasis ir pats artimiausias kontaktas su pasauliu, jo pažinimas ir tyrinėjimas per prisilietimą. Švelnus prisilietimas neša ramybės ir saugumo jausmą, turi gydantį poveikį – ne tik fizinį, bet ir emocinį. Galbūt todėl rūpinimasis savo oda padeda ne tik gražiau, sveikiau atrodyti, bet ir ramina, padeda atsipalaiduoti, pasijusti maloniai.
Deja, toks gydančiai veikiantis sąmoningas švelnus lietimas yra daugiau išimtis mūsų kasdienybėje... Saugumą teikiančio, atpalaiduojančio prisilietimo ieškome masažo salonuose, SPA centruose ir … žinoma pirtyje.

SPA centras... pirtyje

SPA procedūros mums asocijuojasi ne tik su odos priežiūra, grožiu, bet ir su poilsiu, atsipalaidavimu. Tam, kad patirtumėte SPA malonumus, visai nebūtina ieškoti prabangaus SPA centro. Pirtis – ko gero pati seniausia žinoma SPA procedūra. Iš pirties kilo tai, kuo šiandien didžiuojasi pasaulinio garso sveikatingumo centrai: raumenis, sąnarius, sausgysles atpalaiduojanti šiluma, įvairios masažo technikos, natūralios gamtos dovanos (žolynų kompresai, masažas lapų vantomis, natūralios kaukės, druska, medus, molis, eteriniai aliejai ir t.t.). Iš esmės pirtis – ypatinga kompleksinė SPA procedūra.
Pirtyje - namų SPA procedūroje tolygiai ir giliai šildant kūną, kartu su prakaitu išsiskiria ir pasišalina toksinai, susikaupę nereikalingi skysčiai, mažėja odos paburkimai, nyksta celiulitas. Vanojimas – apskritai unikali technika, derinanti šiluminį poveikį, masažą, aromaterapiją bei kitus elementus. Pirtyje galima (kai kas pasakytų – ir reikia) viską daryti palengva, neskubant, todėl galime sau leisti prabangą mėgautis net kelias valandas trunkančia „SPA procedūra“, per kurią oda atmirksta ir pasiruošia valymui, maitinančioms kaukėms, vonioms ar įvyniojimams. Juo labiau, kad visa tai atlikti pirtyje sąlygos tokios, kokių nerasite niekur kitur: galima teptis, trintis, taškytis, laistytis, nes viską paprasta nuplauti, be to, pakankamai šilta, saugu.

Pirtis namų sąlygomis

Net jei neturite nuosavos pirties, daugelį šiame skyrelyje aprašomų procedūrų galite atlikti ir namų sąlygomis. Svarbu žinoti pačius principus. Be abejo, oda pirtyje sušildoma ir išvaloma kur kas geriau, tačiau iš bėdos tiks ir šilta vonia ar karštas dušas. Sušilusią ir atmirkusią odą jau galima šveisti, valyti, trinti, tada – maitinti, tepti kaukes. Tie, kas pasiilgsta pirties ir neįsivaizduoja jos be vantų (labai teisingas požiūris...), medžių ar žolių vantas gali naudoti ir namuose, vonioje – kompresams, aromatinėms ir gydomosioms vonioms ar tiesiog – vietoj plaušinės. Tam puikiai tiktų, pavyzdžiui, beržo vanta, atpalaiduojanti pertemptus raumenis, turinti plaunančių ir valančių savybių ir,  žinoma, maloniai kvepianti. Tačiau geros pirties visgi niekas neatstos... Netikite – palyginkite patys!

Odos valymas

Pirtyje nuo drėgmės ir šilumos oda suminkštėja ir galima lengvai pašalinti viršutinį negyvų ląstelių sluoksnį, o drauge su juo – ir susikaupusius nešvarumus. Nušveista oda tampa lygi, glotni, sveikesnė. Toliau

Plaukai pirtyje

Galva pirtyje paprastai saugoma nuo perkaitimo. Sausas karštis nėra labai „draugiškas“ ir mūsų plaukams, todėl ypač karštų ir sausų pirčių mėgėjams vertėtų savo plaukus paslėpti po kepurėmis. O kaip plaukus prižiūrėti? Toliau

Atsakymai į klausimus

2016-01-08, 09:17:18

Ar galima taikyti pirties kosmetines procedūras atsižvelgiant į mėnulio fazes? Jei taip, galbūt galite pakomentuoti?

Birutė Masiliauskienė
2016-01-28, 21:55:45

Yra tokia idėja, kad Mėnuliui pilnėjant, geriau veikia maitinančios procedūros, o dylant - valančios. Tačiau tai yra tik vienas iš daugybės faktorių, į kuriuos galima atsižvelgti. Ir tikrai ne pats pirmasis. Parenkant kosmetinę pirties procedūrą iš pradžių įvertiname (ne būtinai tokia eilės tvarka):

1) metų laiką ir jo ypatybes (pvz., ankstyvą pavasarį daugelio žmonių oda greičiausiai bus papilkėjusi, pavargusi, jausis vitaminų stygius, o vasarą ko gero gali būti išsausėjusi nuo saulės ar pan.);

2) oro sąlygas (šalta, karšta, drėgna ir pan.);

3) individualias kliento odos ypatybes (ar oda normali, ar jau reikia kokių nors specialių priemonių, galbūt ji itin sausa arba itin riebi, spuoguota, išsausėjusi, senstanti ir t.t.).

Taigi Mėnulis geriausiu atveju yra tik ketvirtasis faktorius, kuris irgi gali turėti įtakos procedūros parinkimui.

Kitas dalykas, kad pirtis pačia savo esme yra labai kompleksinė procedūra, kurioje yra visko. Ir šioks toks vieno ar kito aspekto paakcentavimas greičiausiai bent jau žalos nepadarys. Pažiūrėti į Mėnulį ir procedūras daryti pagal jį kartais tiesiog... smagu! Nusiteikimas vienokio ar kitokio pobūdžio procedūrai - irgi didi jėga. Svarbiausia planuojant procedūrą nepakenkti ir nepadaryti grubių klaidų "fiziniame lygmenyje". Pvz., vien todėl, kad Mėnulis palankus valymuisi, tikrai nereikėtų daryti aktyvaus šveitimo plonai ir jautriai odai. Jei su tuo viskas gerai, derinimasis prie Mėnulio ritmo gali būti ir naudingas, ir malonus. Sėkmės!

Taip pat skaitykite

Augalų savybės

Augalų savybės

Lietuviškos pirties procedūros neįsivaizduojamos be įvairių augalų panaudojimo. Visų pirma tai vantos. Tačiau ne vien jos… Toliau

Masažas

Masažas

Pirtyje ne tik vanojamės, bet ir kitaip lepiname ir puoselėjame kūną, stengdamiesi jį kuo labiau atpalaiduoti, suaktyvinti… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“