Uždaryti

Infraraudonoji pirtis

Jūs esate čia: Namai » Įrengimas » Infraraudonoji pirtis

Pastaruoju metu gana daug kalbama apie infraraudonųjų spindulių pirtis. Dažniausiai jos įrengiamos gyvenamuosiuose namuose, o taip pat sporto centruose, sveikatingumo kompleksuose, baseinuose. Tačiau kas tai yra, žino dar nedaugelis. Infraraudonųjų spindulių pirtis – tai naujausių medicininių tyrinėjimų ir technologinių pasiekimų rezultatas. Šios pirties veikimo principas – žmogaus kūno audinių šildymas šiluminių spindulių pagalba.
Gydymas rankos prisilietimu, kuris naudojamas daugelio tautų liaudies medicinoje ir kurio tradicijos Kinijoje siekia net 3000 metų, iš dalies yra paremtas natūralaus infraraudonojo spinduliavimo gydomuoju poveikiu. Mūsų rankų paviršius spinduliuoja 8-14 mikrometrų bangos ilgio šiluminius, arba infraraudonuosius spindulius. Indijos jogai taip pat naudoja šį gydymo delnais metodą ir ypač rekomenduoja jį akių įtampai mažinti.
Šiuolaikinę infraraudonųjų spindulių pirtį sukonstravo japonų gydytojas
Dabar Japonijoje parduota maždaug 70000 infraraudonųjų spindulių kabinų. Maždaug 300 Rytų kovos menų mokyklų Japonijoje ir Kinijoje naudoja šias kabinas imtynininkams rengti. Kelios Vokietijos Bundeslygos futbolo komandos naudoja infraradonųjų spindulių kabinas įkaitinimui prieš mačą ir sportininkų reabilitacijai po rungtynių.

Kokiu būdu sušylama šioje pirtyje? Šiluminiai spinduliai sklinda oru, jo beveik nesušildydami, nes oras šiems spinduliams yra skaidrus. 80% sunaudojamos energijos veikia kūną, ir tik 20% spinduliuojamos šilumos kaitina orą. Tačiau į žmogaus kūno audinius šie spinduliai įsiskverbia tik apie 4 cm. ir yra sugeriami odoje, poodiniame riebalų sluoksnyje, raumenyse, sąnariuose. Sugertoji infraraudonųjų spindulių energija tiesiogiai virsta šiluma. Jos prigimtis yra ta pati, kaip ir saulės spindulių šilumos, arba mūsų pačių kūno generuojama šilumos, kai deginamos kalorijos, kad nesušaltume. Kaip ir paprasta šiluma, infraraudonieji spinduliai, sukuria aktyvų prakaito išsiskyrimą. Šis efektas ir naudojamas infraraudonųjų spindulių pirtyje.
Infraraudonųjų spindulių giluminio prasiskverbimo dėka pasiekiamas prakaitavimas yra 2-3 kartus didesnis nei 85-1000° C temperatūros saunoje, nors IR spindulių kabinoje yra tik 50-650° C temperatūra, veikianti daug švelniau. Todėl išvengiama karšto oro įkvėpimo, be to, seanso metu galima parūpinti kvėpavimą palengvinančio vėsesnio oro, netrikdant intensyvaus prakaitavimo proceso.
Infraraudonųjų spindulių pirtyje šiluminio spinduliavimo šaltinis yra magnis, sušildomas specialia elektrine spirale, patalpinta keraminiame vamzdelyje. Tokiu būdu spinduliuojama tolygi, maloni šiluma, kuria esame įpratę mėgautis glamonėjami pajūrio smėlio atostogų metu.

Naudojimasis

Nedidelė IR kabina labai greitai įšyla ir ja galima naudotis jau po 10 min., todėl pirtyje galima kaitintis spontaniškai, iš anksto neplanuojant, kad ir nuovargiui pašalinti vėlyvą valandą. Intensyvaus prakaitavimo ir giluminio šilumos prasiskverbimo dėka pakanka 30 min. trukmės seanso. Nors temperatūra kabinoje yra palyginti neaukšta, tik 40-60°C, spindulių šiluma prasiskverbia giliai į kūną ir prakaituojama gana intensyviai. Tais atvejais, kai giluminio šilumos prasiskverbimo poveikis taikomas tik gydomaisiais tikslais (pvz. ištempimai, sportinės traumos, reumatas), IR kabina galima naudotis palikus duris atviras. Šis būdas taip pat tinka raumenims prieš sporto rungtynes sušildyti.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“