Uždaryti

Nuolatinio veikimo krosnis

Jūs esate čia: Namai » Įrengimas » Pirties krosnis » Nuolatinio veikimo krosnis

Nuolatinio veikimo pirties krosnelės yra labiausiai paplitusios dėl savo konstrukcinio ir eksploatacinio paprastumo. Jos būna labai įvairaus dydžio, kūrenamos malkomis, elektra arba skystu kuru. Tokios krosnies pakura nuo akmenų įkrovos yra aklinai atskirta plieno lakštu arba ketine plokšte. Todėl krosnį kūrenti ir naudotis pirtimi galima tuo pačiu metu. Tokio tipo yra visos fabrikinio tipo nedidelės krosnelės, statomos ant grindų garinės kampe. Tokios krosnies sąlyginis trūkumas, kad ji stipriai įkaitina orą garinėje net ir nepilant vandens ant akmenų. Todėl jos labiau tinka sausai ir karštai pirčiai – saunai.

Nuolatinio kūrenimo krosnelė. Pirtis.lt.

Malkinės krosnelės

Malkomis kūrenamų krosnelių garas laikomas geresnis negu elektrinių. Taip yra dėl to, kad malkinėje krosnelėje nėra tokių karštų kaitinimo elementų kaip elektrinėse krosnelėse, kurie ne tik suteikia garui nemalonų „metalo“ prieskonį, bet ir labiau išdegina deguonį. Malkinių krosnelių eksploatacijos sąnaudos mažesnės, bet laiko sąnaudos (iškūrenti ir prižiūrėti pirtį) – gerokai didesnės negu elektrinių krosnelių. Malkomis kūrenamos krosnelės taip pat būna įvairios: atviros ir uždaros (šilumą akumuliuojančios), su vandens pašildymu arba be jo.
Renkantis malkomis kūrenamą krosnelę, galioja tie patys principai kaip ir elektrinėms krosnelėms, tačiau yra papildomų sąlygų. Elektrinę krosnelę galima kabinti tiesiog ant medinės sienos, o kietojo kuro krosnelei taikomi padidinti saugumo reikalavimai. Prieš pakurą turi būti nuo 1 metro spinduliu laisvos erdvės, o už krosnelės turi būti įrengiami du sluoksniai metalo ar betono pluošto lakšto. Jeigu krosnis statoma į ugniai atsparią betono ar akmens mūro nišą, atstumas nuo sienos iki krosnelės turėtų būti ne mažiau 10 cm. Krosneles gaminančių firmų salonuose galima įsigyti patikimus apsauginius apvalkalus ir nedegius pagrindus.

Atsargiai - verdantis vanduo!

Dažnai pasitaikanti šių krosnelių konstrukcinė klaida – atviras karšto verdančio vandens bakas. Verdantis vanduo garinėje apskritai laikomas blogo tono požymiu! Jei pirtyje stovi geležinė krosnelė atvirais metaliniais šonais ir dar su verdančio vandens rezervuaru, pirtininkas didesnę dalį laiko gaišta „likviduodamas" per karštą ir per drėgną garinės mikroklimatą.

Kaip pagerinti garinės mikroklimatą?

Kadangi šis krosnelių tipas yra labai paplitęs, ir jų vargu ar atsisakysime, svarbu žinoti bent pagrindinius būdus bent šiek tiek pagerinti nuolatinio kurenimo krosnelės kuriamą mikroklimatą. 

Nuolatinio veikimo krosnelių šonus patariame apmūryti plytomis, išlaikant būtiną 5-10 cm. atstumą. Tai sumažins oro konvekciją ties krosnelės šonais ir neleis jai atvirai spinduliuoti šilumos.
 

Komentarai

Straipsnis neturi komentarų. Būk pirmas!

(Reikia prisijungti, kad galėtumėte rašyti komentarą.)

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Sveikos pirties ABC

2023-01-29
Liko 5 vietos
Maišiagalos sen. Melkio km., Vilniaus Raj.

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2023-01-30
Liko 14 vietų
Vebinaras
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirties eksploatavimo pagrindai

2023-02-01
Liko 26 vietos
Vebinaras
Kaip iškūrenti pirtį? Kokia turi būti gera pirtis? Kas yra pirties garas - sunkiai suprantamas, bet be jo pirtis - ne pirtis. Kviečiame susipažinti su gero garo paslaptimis!

Tarptautinis Sveikos pirties ABC

2023-02-02
Liko 1 vieta
Nauja Pilaitės malūno pirtis, Vilnius
Praktinis seminaras norintiems išbandyti sveikos pirties pirties procedūrą naujoje komfortiškoje pirtyje Vilniaus mieste.

Pirties mikroklimato kūrimas. Nuolatinio kūrenimo krosnis

2023-02-04
Liko 3 vietos
, Nemenčinė

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2023-02-06
Liko 23 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties mikroklimatas: gero garo paslaptys

2023-02-08
Liko 24 vietos
Vebinaras
Profesionalus pirties mikroklimato temos išdėstymas. Geras garas. Temperatūra. Drėgmė.

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2023-02-13
Liko 28 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.

Pirties konstrukcija: krosnis - pirties širdis.

2023-02-15
Liko 27 vietos
Vebinaras
Pirties kokybė visų pirma priklauso nuo pirties krosnies. Jų būna įvairių.

Oda pirtyje. Vebinaras

2023-02-21
Liko 20 vietų
Kaip mūsų oda reaguoja į pirties procedūras? Kaip teisingai prausti ir šveiti odą?

Pirties konstrukcija: planavimas ir statyba

2023-02-22
Liko 24 vietos
Apžvelgsime visus pagrindinius pirties konstrukcijos variantus.

Šeimos pirtininko studijos: Pirties kosmetika. Šeimos pirties scenarijus

2023-03-06
Liko 24 vietos
Vebinaras
Kaip suplanuoti saugią, malonią ir smagią pirties procedūrą savo šeimai ir draugams?

 Nuolatinio kurenimo krosnelė
Tipškas nuolatinio kurenimo krosnelės vaizdas