Uždaryti

Hamamo ritualas

Data: 2022-01-23, 10:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vietovė: Saulėja
Žemėlapis: K. Donelaičio g. 27, Kaunas

Po žodžiu hamamas (kaip ir po žodžiu pirtis) gali slėptis patys įvairiausi dalykai. Vieni jį supranta kaip šimtaprocentinio garo pilną kambarį, kiti -  kaip gulėjimą ant karšto akmeninio gulto, tretiems prieš akis iškyla įspūdingas muilo putų kalnas, kūno šveitimas bei kitos procedūros.

Apie įvairių pirčių mikroklimatą, hamamo istoriją ir jų tipus kalbame teoriniuose seminaruose, o šį kartą turėsime galmybę pasimokyti, kaip šis ritualas atliekamas.

Hamamo ritualas - turbūt viena populiariausių SPA procedūrų, todėl patogiausia to mokytis SPA centre, kurio sąlygos tam tinka idealiai. Lietuviškoje pirtyje visą ritualą ar atskirus jo elementus galima atlikti šiltame priepirtyje, prausykloje ar nekarštoje garinėje. Šią procedūrą ypač mėgsta moterys... Todėl vyrams tiesiog būtina to išmokti! Kita vertus, tai anaiptol nėra moteriška pocedūra (kaip ir bet koks kūno prausimas, šveitimas ar masažas).

Tradicinis hamamas
Tradicinis hanamo ritualas. Tbilisis XIX amž.
  

Seminaro turinys:

 • kūno šveitimas kese pirštine;
 • muilo putų masažo atlikimo eiga ir technika;
 • aliejinio masažo atlikimo technika;
 • kontraindikacijos.

Praktikuosimės ant dviejų šildomų masažo gultų, šildysimės tradicinėje garinėje pirtyje, o tarpuose tarp mokslų bus galima pasilepinti ir papildomais SPA malonumais - šiltu baseinu su sūkurinio masažo srovėmis. 

Seminaro trukmė - apie 4 val. 

Tema

 • Hamamo procedūra

  Ši praktika yra skirta išmokti atlikti tradicinio hamamo pagrindines procedūras:

  1. Kūno šveitimą kese pirštine
  2. Kūno prausimą muilo putomis.

  Ši praktika atliekama prižiūrint praktikos dėstytojui - patvirtintam pirtininkui.

Kas dėsto

Pirties mokytojas

Darius Vyžintas - sveikuoliškos gyvensenos propaguotojas ir sveikatingumo stovyklų lektorius. Masažuotojas ir sveikatinimo konsultantas nuo 2005 m. Masažo meistras, atliekantis SPA procedūras bei daugiau 10 rūšių masažus (ajuvedinius, Tailando, Šiatsu, nėščiųjų, atstatomuosius ir kt.).

Naudinga susipažinti

Turkiška pirtis

Turkiška pirtis

Turkiška pirtis arba hamamas pirtis gerokai skiriasi nuo mums įprastos garinės. Tai apvalus kambarys, kuriame lankytojai šildosi… Toliau

Turkiška pirtis Marmaryje

Žurnalo „Mama" direktorė Virginija pasakoja apie turkišką pirtį Turkijoje Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“