Studijų tvarka
Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Studijų tvarka
Pirtininko studijų etapai arba kaip tampama pirtininku
Lietuviškos pirties akademija siekia patektinti visų smalsumą ir poreikius. Vienam pakanka suprasti „kaip teisingai kaitintis“, o kitas norės „viską atlikti pats“. Trečias planuoja teikti pirties paslaugas ir jam reikia ne tik žinių, bet ir atitinkamo pažymėjimo. Dar kitas nuo seno renka augalus ir jam maga juos taikyti savo pirtyje - norėtų žinoti daugaiu būtent apie augalų naudojimą pirtyje. Įvairius studentų poreikius ir lūkesčius atitika studijų etapai.
Pirties gurmanas - įvadinis lygis - pirties sveikuoliams
Mėgstantiems pirtį ir norintiems suprasti, kaip maloniai, sveikai ir teisingai ja naudotis, pakaks dviejų užsiėmimų pirtyje - Sveikos pirties ABC bei Pirtininkystės įvado. Sveikos pirties ABC išgirsite apie sveikos pirties pagrindus ir ją išbandysite, o Pirtininkystės įvade dėstytojo profesionalo prižiūrimi pabandysite paprasčiausias pirtes procedūras atlikti praktiškai. Be to, išmoksite vanotis patys save.
Po šių trijų užsiėmimų galėsite vadintis pirties gurmanu ir sveikuoliu, o taip pat ... išmaniu pirties klientu, žinančiu, ko jis nori ir kuriam jau nebeužteks „tik pasikaitinti iki 100 laipsnių“. Jūs išmosite atskirti tikras tradicines ir sveikas pirties procedūras nuo pagyrūniško ir beprasmio kaitinimosi. Prireikus sugebėsite garinės kaimynui nugarą medumi patepti ar maloniai šiltomis vantomis paglostyti. O svarbiausia - galėsite stoti į Pirties meistriškumo klubą ir naudotis klubo nario nuolaidomis bei specialiais pasiūlymais. Kelias į profesionalią pirtį jums jau plačiai atviras!
Šeimos pirtininkas - vidutinis lygis .
Dažnas turi nuosavą pirtį ir norėtų joje suburti šeimą sveikai išsimaudyti, išsiperti vantomis, paragauti kvapnaus garo. Tam reikia išmokti atlikti pačią paprasčiasią klasikinę pirties procedūrą, susidedančia iš:
- vantų paruošimo
- garo pylimo
- savęs vanojimosi
- atpalaiduojamojo vanojimo
- kūno šveitimo natūraliomis priemonėmis
- kūno tepimo medumi
- sveiko maisto ir gėrimų
Ir kad žmona ar uošvė nenualptų, o vaikai neišsilakstytų - tai padartyti sveikai, neagresyviai, tausojančiai, jautriai. Jei iš aprašo atpažinote save - Pirtininko mėgėjo kursas - intesyvas kaip tik jums!
Šeimos pirtininko kursai skelbiami kartais nuo karto ir juos lanko ta pati grupė. Tačiau jūs galite reikalingas studijų temas „surinkti“ ir per ilgesnį laiką - lankydami atskirus seminarus. Visi jūsų lankyti seminarai ir užskaitytos temos bus kruopščiai išsaugoti jūsų asmeninėje „Pirties kursų sąskaitoje“, kurią matysite prisijungę prie Pirtis.lt. Ten pat ir registruositės į naujus seminarus bei renginius.
Pirtininkas profesionalas - norintiems dirbti ir užsidirbti
Jei apsisprendėte tapti pirtininku - profesionalu arba itin domina viena kuri pirties pusė - galite tęsti studijas pagal specializuotas pirties studijų kryptis. Kai kurioms jų turėsite parodyti, ko išmokote per pirtininko mėgėjo įskaitą.
Jei planuojate teikti paslaugas fizinės medicinos ir reabilitacijos, sveikatingumo paslaugas teikiančiose įstaigose, kaimo turizmo sodybose, pirtyse, turėsite surinkti visų krypčių temas bei gauti kiekvienos kryties įskaitą.
Surinkus visas temas, gavus studjų krypčių įskaitas, laikomas egzaminas, kurio tikslas yra patikrinti būsimojo pirtininko teorines žinias bei praktinius įgūdžius.
Papildomos pirties meistrų studijos
Studijų krypties įskaita gaunama, įskaičius visas tos krypties temas ir užpildžius atitinkamas žinių patikrinimo anketas. Papildomi reikalavimai taikomi Darbo su kūnu krypties įskaitai, kur studento įgūdžiai tikrinami praktiškai. Studentai, laikantys darbo su kūnu įskaitą, kuria procesą, o dėstytojai tik stebi. Įskaitinėje pirtyje dalyvauja mažiausiai 2 dėstytojai. Įskaitai gauti reikalinga jų abiejų teigiama išvada apie studento darbą.
Aukščiausias lygis - meistro studijos
Baigusiems studijas pirtininkams (o kartais ir pakankamai žinių turintiems studentams), norintiems kelti kvalifikaciją ir plėsti akiratį, LPA kartais pakviečia į specializuotus kvalifikacijos kėlimo seminarus, mokymus, ekskursijas, konferencijas, pirties keliones ir t.t. Šie mokymai į bazinę pirtininko mokymų programą neįtraukti, tačiau gali būti reikalingi kaip jūsų tolimesnės kvalifikacijos kėlimui ir specializacijai.
Baigiamasis vertinimas
Baigus šiuos mokymus ir atlikus privalomas praktikas, laikomas egzaminas. Sėkmingai išlaikiusiems egzaminą išduodamas kvalifikaciją patvirtinantis pažymėjimas. Plačiau apie baigiamąjį vertinimą.
Dažnai užduodami klausimai (DUK)
Pirmas žingsnis - tapti registruotu Pirtis.lt vartotoju. Tai labai paprasta: viršutiniame dešiniajame svetainės kampe rasite mygtuką „Užeiti!“, jį paspaudę įveskite savo el. pašto adresą ir slaptažodį, o prisijungę nustatymų skyrelyje surašykite savo duomenis (vardas, pavardė ir t.t.).
Užsiregistravę jūs:
- Gausite informaciją ir kvietimus į seminarus bei renginius, kuriuose galite dalyvauti;
- Galėsite patys registruotis į seminarus;
- Turėsite virtualią studijų knygelę, kurioje galėsite matyti, kur esate kviečiami dalyvauti, kur dalyvavote, kokių temų trūksta (žr. nustatymuose skyrelį „Akademija“).
Kita galimybė - užpildyti pageidavimo dalyvauti „Sveikos pirties ABC“ formą. Bet kokiu atveju - pradėti reikės nuo ABC.
Seminarai vyksta savaitgaliais arba vakarais. Paprastai viename seminare išdėstoma nuo 1 iki 4 temų, stengiamasi teoriją derinti su praktika. Jei yra numatyti praktiniai mokymai seminarai beveik visada vyksta tam tinkamose pirtyse (nors, pavyzdžiui, masažo kartais galima mokytis ir salėse, be pirties). Jei seminaro temos yra tik teorinės, jis organizuojamas salėje (dažniausiai Vilniuje, kartais Kaune, bet gali būti ir bet kurioje Lietuvos vietoje, kur susirenka pakankamo dydžio grupė). Teoriniai seminarai kartais organizuojami ir distanciškai, per internetą (webinarai).
Noriu mokytis tik vanojimo. Ar man būtinai reikalingas „Sveikos pirties ABC“?
Taip. Šis seminaras būtinas norintiems dalyvauti bet kuriame kitame seminare, taip pat ir vanojimo. Daugeliu atvejų būtinas ir „Masažo ir vanojimo įvadas“. Kiti būtini seminarai išvardinti lentelėje, vanotojo kryptyje.
Ar būtina baigti visas profesionalo studijas? Kada turiu dėl to apsispręsti?
Mokotės dėl savęs - tiek, kiek Jums atrodo reikalinga. Galbūt pakaks ABC, o gal domėjimasis pirtimi taps profesija. Dažnai „apetitas atsiranda bevalgant“, pradėjus norisi daugiau... Tiesa, būna ir priešingai. Baigti studijas galite tada, kai nutariate, jog jums jau pakanka, galima įgijus bazinį išsilavinimą (pvz. pirtininko mėgėjo) tiesiog kartkartėmis prisijungti prie vieno ar kito seminaro, į kurį esate kviečiami. Visgi kai baigiate I lygmens studijas norėtume žinoti, ar planuojate siekti profesionalo kvalifikacijos - grynai dėl organizacinių priežasčių, kad galėtume jums pasiūlyti reikalingus seminarus.
Kiek laiko trunka pirtininko studijos?
Fiksuotos studijų trukmės nėra, jų intensyvumą galite pasirinkti patys, pagal savo pageidavimus, šeimyninę ar finansinę padėtį. Pirtininko profesionalo (II lygmens) kvalifikacijai reikalingi teoriniai ir praktiniai mokymai paprastai trunka nuo pusmečio iki pusantrų metų. Šeimos pirtininko kvalifikacijai, priklausomai nuo krypties, reikalingus seminarus galima surinkti per kelis savaitgalius (2-6 savaitės), o jei organizuojami intensyvūs kursai - ir dar greičiau.
Ar taikomos kokios nors nuolaidos?
Taip. Nuolaidos paprastai nurodomos prie kiekvieno seminaro kainos. Jos taikomos:
- LPA pirties meistriškumo klubo nariams (paprastai 10-15%);
- kitais, atskirai paskelbtais atvejais.
Turiu pirtį. Ar gali mokymai vykti joje?
Jei pirtyje yra tam reikalingos sąlygos - taip. Be abejo, būtina suderinti organizacinius bei finansinius klausimus. Kreipkitės į LPA administraciją.
Mano vyrui labai patinka pirtis. Ar galėčiau jam padovanoti pirties kursus ?
„Sveikos pirties ABC“ - gana dažna ir populiari dovana. Galite dovanoti abu „nulinio lygio“ seminarus ( „Sveikos pirties ABC“ + „Masaži ir vanojimo įvadas“). Dėl I ar II lygio mokymų, matyt, reikėtų pasitarti su Jūsų vyru - tam visgi reikia ir jo paties noro bei įsipareigojimo.
Taip. Kreipkitės į LPA administraciją.
Pirties seminarai ir renginiai
Lankydami pirties meistriškumo kursus susidursite su keliomis pirties renginių formomis. Jos nusistovėjo praktiškai metams bėgant ir apima teorines ir praktines temas, studentų praktiką bei įvairias papildomas privalomas ir neprivalomas (fakultatyvines) edukacines temas.
Seminaras. Vienos dienos mokymo renginys, skirtas teorinei ir su ja susijusiai praktinei temai. Dažniausiai vyksta pirties svetainėje ir vėliau - pačioje pirtyje. Skirtas 8-10 dalyvių. Iš seminarų formuojamos teminės studijų programos. Seminarus LPA adminstracijos patvirtinti ir atitinkamą patirtį bei pasirengimą turintys profesionalūs pirtininkai ir dėstytojai.
Paskaita. Skirta vienai ar kelioms teorinėms temoms atskleisti. Paskaitą veda atitinkmos srities specialistas arba pirtininkas – dėstytojas, išsamiai pasirengęs šiai temai ir patvirtintas LPA administracijos. Paskaita gali vykti prieš praktinį užsiėmimą pirtyje arba atskirai - tam parinktoje patalpoje - mokymo klasėje ar salėje. Praktiškai visos paskaitos yra gausiai iliustruotos papildoma medžiaga ir prezentacijomis.
Pirties teorinių temų paskaitos dažnai organizuojamos darbo dienos vakarą, prisitaikant prie dirbančių žmonių grafiko. Paskaita būna skirta nedidelei 8-16 dalyvių grupei.
Kai kuriais atvejais paskaita gali būti organizuojama vebinaro būdu. Po vebinaro yra privalu užpildyti žinių patikrinimo anketą - be anketos veniare dėstyta tema studentui nėra įskaitoma.
Praktinis pirties užsiėmimas. Skirtas praktinei studijų temai atskleisti, pirties procedūrų ir technikų demonstravimui bei studentų praktinių įgūdžių ugdymui. Praktiniai pirties užsiėmimai yra vedami tinkamai pasirengusio pirtininko – meistro, turinčio atitinkamą patirtį ir patvirtinto LPA administracijos. Praktinis pirties užsiėmimas yra ištisai moderuojamas ar vedamas dėstytojo, renginio dalyviai atlieka tik dėstytojo paskirtas užduotis bei procedūras.
Praktinis pirties užsiųmimas vyksta pirtyje, o kartais - sporto salėje ar pan., trunka 3-4 val., jo metu įgijami ir tobulinimi praktinių įgūdžiai. Praktinio užsiėmimo metu kartais dirbama individualiai su kiekvienu dalyviu, todėl jų dalyvių skaičius yra ribojamas, o registracijos tvarkos laikomasi skrupulingai.
Edukacinė pirtis. Tai yra pirties vakaras, kurį veda tinkamai pasirengęs ir LPA administracijos patvirtintas pirtininkas - profesionalas. Edukacinė pirtis yra skirta nedidelės apimties ar papildomai (fakultatyvinei) praktinei studijų temai išdėstyti, o taip pat praktinių įgūdžių kartojimui ar papildomam pasigilinimui. Šios pirties metu paliekama laiko dalyvių savarankiškoms bei tarpusavio procedūroms, o pirtininkas pirtį prižiūri, užtikrindamas dalyvių saugumą bei procedūrų kokybę.
Edukacinės pirtys skelbiamos tada, kai mokymosi turinys yra daugiau praktinis, o jį organizuoti seminaro būdu yra nepatogu ar brangu.
Fakultatyvinė tema - tai teorinė arba praktinė tema, skirta pirtininko akiračiui plėsti bei individualumui formuoti. Laikantys profesionalo egzaminą privalo turėti bent vienos fakultatyvinės temos įskaitą.
Pirties praktika. Tai pirtis, kurioje studentas atlieka pirties procedūras, prižiūrimas pirtininko profesionalo, padeda ir asistuoja jam bei stebi jo darbą.Praktikos metu studentas susipažįsta su pirtininko darbu reaiomis sąlygomis.
Atsakymai į klausimus
Laba diena, jei gerai supratau, po vakar paskaitos per 24val. turiu išsisaugoti ir atlikti įskaitą, bet jos prie šios temos nerandu:)
Rimas Kavaliauskas
2022-01-14, 09:50:23
Taip, teorinėms temoms mes taikome žinių patikrinimą, bet anketų atsakymams studenti turi 90 dienų. Šis laikas duotas tam, kad studentas (jei nori) galėtų įsigilinti į temą ir ją papildomai pastudijuoti. 24 val. terminas yra duotas jau pradėtos pildyti anketos pabaigimui. Atsakant į klausimus studentas gali išsaugoti tarpinį rezultatą, papildomai pasigilinti ir vėl atsidaręs - pratęsti anktos pildymą. Po 24 val. anketa bus pateikta automatiškai - tokia kokia yra.
Sveiki. Negaliu rasti praeito vebinaro anketos, kad ją užpildyti. Ar aš kažkaip ne taip prisiregistravau? Tema buvo kūno reakcija į šilumą.
Rimas Kavaliauskas
2022-01-14, 09:46:26
Dažnai būna, kad užimtas dėstytojas ne iš karto pažymi studentų dalyvavimą renginyje. Kol tai nepadaryta - anketa neprieinama. Taip pat būna, kad anketa yra taisoma, tobulinama, pritaikome prie besikeičiančios metodikos. Tokiu atveju ji gali šiek tiek vėluoti. Jaudintis reiktų, jei anketos nematote daugiau nei savaitę. Tada verta ir paklausti - ar viskas tvarkoje.
Pastabos administratoriui
Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“