Uždaryti

Pirties krosnis

Jūs esate čia: / » Įrengimas » Pirties krosnis

Krosnis – tai kiekvienos pirties širdis. Ji turi būti karšta ir „plakti" be priekaištų. Ji užtikrina pirties mikroklimatą ir pasitenkinimą pirtimi. Nuo jos pasirinkimo prasideda pirties projektavimas. Šiomis dienomis labai paplito nenutrūkstamo veikimo krosnys. Jos dažniausiai kūrenamos iš priepirčio ir šyla nuolat. Jei pirtis yra vieša ir nuomojama, toks sprendimas yra beveik neišvengiamas, tačiau individualiam naudojimui vis tik rekomenduojame periodinio veikimo krosnį. Iškūrenta tokia krosnis išlaiko šilumą bent 12 val. Konstruojant krosnį, reiktų vengti atviro įkaitusio metalo. Jis labai įkaista ir dėl savo puikaus šiluminio laidumo stipriai nudegina prisilietus. Be to jis stipriau kaitina orą nei akmenis. Krosnį planuokite tokio dydžio, kad sukauptos šilumos pakaktų pirties procedūroms ir dar pirties išdžiovinimui po jų.

Kokia turi būti gera krosnis?

Taupantys vietą, lėšas ir laiką, dažnai renkasi fabrikines pirties krosneles. Jos būna nedidelės, dažnai kūrenamos iš garinės, labai lengvai įrengiamos, nes nereikalauja atskiro pamato. Jos puikiai tinka mažai pirčiai apšildyti.

Gera pirties krosnis turi teikti pakankamai šilumos, kad sušildytų garinę, dušą, pagalbinę patalpą bei priepirtį. Tačiau ir pakankamai ekonomiška, kad būtų sukūrenama mažiau malkų. Akmenų įkrova turi įgauti pakankamą šilumos atsargą ne tik garo gamybai, bet ir drėgnų garinės sienų išdžiovinimui po pirties procedūrų.

Ji taip pat turi sušildyti karšto vandens, kad pakaktų visai šeimai nusiprausti. Be abejo, pirties krosnis turi būti saugi ir neskleisti smalkių.

Ir dar vienas dažnai netikėtas dalykas – ji neturi per stipriai įkaitinti garinės, nes tradicinėje garinėje pirtyje šiluma gaunama ne nuo krosnies, o garo pavidalu, užpilant kiek reikia vandens ant akmenų. Jei garas išgaunamas nuo įkaitusių akmenų, pirtininkas gali plačiose ribose keisti garinės klimatą, prisitaikydamas prie kiekvieno užėjimo poreikių.

Visus šiuos reikalavimus geriausiai išpildo tradicinė periodinio veikimo krosnis, būtent tokia labiausiai tinka mažai šeimyninei pirčiai. Vienintelis jos trūkumas – kad pertis galima tik kurui visiškai sudegus. Na, o ten, kur maudomasi be pertraukos visą dieną, tinka tik nepertraukiamo veikimo krosnelės, tiek malkomis kūrenamos, tiek elektrinės. Ir vienos, ir kitos privalo turėti akmenų įkrovą, ant kurios galima būtų užpilti vandens.
 

Atsakymai į klausimus

2016-01-14, 19:34:55

Ar galima prie pirties krosnelės jungti kombinuotą boilerį?

Laimis Gerulaitis
2016-01-29, 10:18:04

Prie pirties krosnelės visada rekomenduojama jungti atvirą boilerį. Pirties krosnelės pagrindinė užduotis yra prikaitinti pirtį ir tik pagalbinė šildyti vandenį, tad pasirinkus per mažą boilerį yra tikimybė, kad vanduo užvirs. Atvirame inde tai nesukels jokių neigiamų pasekmių, nenorint kad vanduo stipriai garuotų galima paprasčiausiai pripilti šalto vandens. Turint uždarą boilerį nesvarbu ar jis kombinuotas ar ne virdamas vanduo gali stipriai pakelti slėgį sistemoje ir ją sugadinti. Atsakymas būtų galima, bet papildomai reikalinga išsiplėtimo indas ir apsauginis vožtuvas (rekomenduotina netgi keli), kad apsisaugoti nuo nemalonių padarinių.

 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Nugaros, pečių, pėdų, rankų masažas


2016-02-13
Renginio vieta: Kareivių g. 11-3c, Vilnius

Pirtininkas mėgėjas. Odos šveitimas ir priežūra.


2016-02-16
Renginio vieta: Skaidiškės, Vilnius

Pirtininkas mėgėjas. Sveikata. Pirties procedūros vedimas.


2016-02-21
Renginio vieta: Pirčių sodas, Pikeliškių sen. Vilniaus raj.

Kas laukia 2016. Prognozių pirtis su Nagliu.


2016-02-23
Renginio vieta: Uosio g. 20, Neveronys, Kauno r., Kaunas

Pirties krosnis. Pirtis.lt