Uždaryti

Kalėdinė pirtis Kaune

Data: 2014-12-13, 12:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Kalėdos - šviesos sugrįžimo, naujos vilties užgimimo šventė. Tradiciškai jos švenčiamos su pačiais brangiausiais, pačiais artimiausiais žmonėmis. Prieš visas didžiąsias šventes nuo senų senovės buvo priimta kurti pirtį. Ypatingą. Tokią, kurioje prausiamas ne tik kūnas, bet ir siela.

Daugelis tų senųjų švenčių tradicijų pasimiršo. Daugelis tiesiog nebesvarbios dabarties žmonėms, nebeauginantiems avių ir nebesėjantiems linų, nelaukiantiems piršlių iš tolimo kaimo. Tačiau liko ilgesys atsvėrimo Paslapčiai, Sielos Erdvei. Poreikis stabtelėti, kad nepamestume savęs dienų tėkmėj. 

Likus mažiau nei porai savaičių iki Kalėdų, besigilinančius į pirties paslaptis kviečiame į Kalėdinės pirties edukacinius vakarus Vilniuje ir Kaune. Šie vakarai bus kai kuo panašūs, kai kuo - skirtingi. Nes kaip kiekviena šeima, kiekviena bendruomenė turi savo tradicijas, taip ir kiekvienas pirties meistras tai daro šiek tiek savaip. Tad šį kartą kviečiame ne į griežtą seminarą su formalia prezentacija, bet į gyvą procesą, patirtį. Būti to dalyviais, stebėti, tyrinėti - ir išsinešti namo, į savo šeimą, giminę, pirties bendruomenę. Tam, kad kitą savaitgalį, prieš pat Kalėdas, pakviestumėte į pirtį saviškius - pasidalinti tyla ir jaukiu buvimu. 

Vakaro temos ir meditacijos:

  • Erdvės atvėrimas;
  • Pirmojo garo ritualas;
  • Apsivalymo ritualas;
  • Vanojimasis ir prausimasis, "kol vanduo taps saldus";
  • Šviesos meditacija;
  • Erdvės užvėrimas.
     

Prieškalėdinis pirčių savaitgalis

Klubinės pirtys, gruodžio 19-21 d.

Savaitgalį prieš Kalėdas raginame visus burtis, kurti pirtis, kviesti į jas savo draugus, draugų draugus, pažįstamus. Tai neturėtų būti komerciniai renginiai. Priešingai - tai galimybė pasidalinti gerumu ir šiluma. Tuos, kurie turi savas pirtis, ragintume bent vieną iš tų dienų atverti duris kitiems klubo nariams, pirtininkams, draugams, kaimynams. Profesionalius pirtininkus irgi skatintume pabūti tokių pirties vakarų sielomis ir įkvėpėjais - pasidalinti savo žiniomis, fantazija, vantomis ir buvimu. Tai ne įpareigojimas - tik kvietimas, idėja. 

Tema

Kas dėsto

Pirtininkė Birutė Masliauskienė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Sveikos pirties dėsniai

2021-03-01
Liko 6 vietos
Vebinaras
Apie pirtį, kaip ir apie krepšinį, Lietuvoje išmano visi... O gal visgi ne? Kokia pirtis yra iš tiesų sveika ir gera?

Pirties kultūros kursas I: Pirties istorija

2021-03-04
Liko 12 vietų
Vebinaras
Pirties atsiradimas ir raida Europoje nuo Antikos iki XX a. Senosios Amerikos ir Azijos pirtys.

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2021-03-08
Liko 27 vietos
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirties kultūros kursas II. Lietuviška pirtis

2021-03-11
Liko 23 vietos
Vebinaras
Ir vėl prausiamės virtualiai. Kokia yra tikra lietuviška pirtis?

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2021-03-15
Liko 29 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties kultūros kursas III: Šiuolaikinė pirties kultūra

2021-03-18
Liko 20 vietų
Veninaras
Šiuolaikinė pirties kultūra įvairiose šalyse: hamamas (2 tipai), Šiaurės Europa( Suomijos, Rusija, Estija), Azija (Japonija, Korėja), Amerika (temeskalis, inipi, swtitz), Europa (aufguss).

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-03-29
Liko 30 vietų
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.