Uždaryti

Darbas su grupe

Data: 2015-10-17, 11:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Nors pirtininko profesija sena kaip ir pati pirtis, akivaizdu, jog keičiantis pirties sampratai, keičias ir pirtininko vaidmuo, jo vieta pirties procese. Ne paslaptis, jog pirtis visais laikais buvo tam tikra grupinės psichoterapijos forma. Tačiau jei anksčiau ji visgi buvo labiau švaros, higienos, kūno sveikatinimo priemonė, tai dabarties žmonėms svarbiausias tampa psichologinis pirties poveikis, daugelis į pirtį eina nusiplauti stresų, atsipalaiduoti, pabendrauti...

Labai retai į pirtį einama po vieną. Beveik visada pirtis kuriama didesnei ar mažesnei žmonių grupei. Taigi iš šiuolaikinio pirtininko tikimasi ne tik pirties procedūrų išmanymo bei sugebėjimo valdyti pirties mikroklimatą, bet ir psichologijos žinių, sugebėjimo dirbti tiek asmeniškai, tiek su grupe, planuoti ir valdyti jos procesus, rasti išeitis iš keblių padėčių.

Kuo tik netenka būti pirtininkui! Renginių vedėju, šoumenu; psichoterapeutu ir žyniu; mokytoju, tėvu/mama ir kompanijos siela; tyliu stebėtoju ir gurmaniškų pirties procedūrų magu... Kekvienu atveju susiduriame su vis kitokiais žmonėmis ir situacijomis. Todėl sugebėjimas dirbti su grupe ne mažiau svarbus nei individualių procesų ir procedūrų išmanymas. 

Tai praktinė tema, kurioje bus ir šiek tiek teorinių paaišknimų bei pratimų, padėsiančių geriau suvokti ir valdyti grupėse vykstančius procesus. 

Tema

 • Darbas su grupe pirtyje

  Grupės valdymo įrankiai. Probleminiai klientai, probleminiai pirtininkai. Grupinės vandens procedūros. Kolektyvinės kosmetinės procedūros. Vantų panaudojimas. Žaidimai.

  Į pirtį galime žiūrėti įvairiais aspektais: kaip į higieninę procedūrą ar sveikatinimo priemonę, ritualą ar procedūrą... Tačiau beveik visada yra ir dar vienas aspektas - socalinis. Labai retai į pirtį einama pavieniui ir joje beveik visada maudomės grupėmis. Iš esmės grupe jau laikome 3 žmones, vienu metu esančius pirtyje. Kadangi pirties procedūra yra gana sudėtinga ir kompleksinio poveikio (šiluma, drėgmė, procedūros logika, žmonių nuotaika, jų sveikatos problemos ir pageidavimai) - ji retai apsieina be pirtininko, vedančio, moderuojančio ar bent jau užtikrinančio procedūros saugumą. Todėl pirtinkas privalo ne tik gerai išmanyti asmeninės pirties procedūros subtilybes, bet ir mokėti jas adaptuoti grupei žmonių - kad visi būtų patenkinti.

  Tradiciškai pirtyse dažniausiai susiformuodavo pirties bendruomenės, su savo papročiais ir įpročiais, tabu ir ritualais. Jų nemažai aprašyta mūsų pirties tyrinėtojų straipsniuose:

  Šiandien pirtininkams jau dažniau tenka dirbti ne su pirties bendruomenėms tradicine prasme, kiek vadovauti vienu ar kitu pagrindu susiformavusioms pirties grupėms. Ir čia iškyla nemažai iššūkių ir problemų:

  • Kaip suplanuoti pirties procedūrą, jei klientų yra daugiau nei 4 ir asmeninių procedūrų visiems nepadarysi?
  • Kaip suprasti, ko iš tavęs nori klientai?
  • Ką daryti, jei grupė labai didelė (pvz., 20 ar 30 žmonių)?
  • Kaip elgtis, kai grupėje yra žmonių su skirtingais lūkesčiais (pvz., vyrai nori vieno, moterys kito)?
  • Kaip pirtininko elgesys ir laikysena atsiliepia klientų savijautai?
  • Kaip suderinti veiksmus, jei dirbama komandoje?
  • Ar visada privalu laikytis klasikinio pirties scenarijaus?
  • Kaip atskiras „pirties operacijas“ suklijuoti į vientisą ir logišką visumą?
  • Ką daryti, jei visi nori būti išvanoti, o nei jėgų, nei laiko tam tikrai nepakaks?
  • Kaip elgtis su agresyviais, neadekvačiai besielgiančiais, depresyviais ar kitaip probleminiais klientais, kai negali jiems skirti asmeninio dėmesio?

  Šioje praktinėje temoje ir duodami atsakymai iš šiuos klausimus bei šlifuojami specifiniai įgūdžiai. Tema skirta jau susipažinusiems su svarbiausiais pirties procesais bei procedūromis. Joje praktiškai susipažįstama su grupės proceso organizavimu bei valdymu, mokomasi atpažinti ir reikiama linkme pakreipti įvairias problemines situacijas, suspažįstama su pirtininko etikos pagrindais.   Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jums trūksta šių įskaitų:

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Birutė

Birutė Masiliauskienė

Dalyvių atsiliepimai

Ne tiek nauja, kiek netikėta, kad galima viską (visą pirties procesą) taip aiškiai logiškai sudėlioti, surišant jį su teorija.
Elena Mačiulaitytė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“