Uždaryti

Pirties aromaterapija

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Specialūs kursai » Pirties aromaterapija

Mokslas labai mažai ką gali pasakyti apie kvapo pojūtį. Diskusija apie uoslės pojūtį apie 300 metų būvio ištrinta iš mokslininkų diskusijų dienotvarkių. Jis buvo laikomas „kažkuo žemesniu“, „nevertu išsilavinusio žmogaus dėmesio“... Panašus likimas ir pirties – ji taip pat buvo gerai primiršta ir išliko tik „civilizuotos“ Europos pakraščiuose – Baltijos jūros rytiniame ir šiauriniuose krantuose bei toliau į rytus...

Civilizuotas žmogus išstūmė iš savo dėmesio rato ir kitus subtilius savo kūno pojūčius – lytėjimą, skonį, mėgavimąsi natūraliais garsais. Kiek labiau pasisekė regėjimui – poreikis perduoti iki vartotojo reklamines žinutes sukūrė galingą vaizdo pramonės mašiną, kuri prieš mūsų valią braunasi į kiekvieną, net patį privačiausią gyvenimo kampelį. Apie tai – atskira kalba...

Šiuolaikinis žmogus į pirtį eina norėdamas atsipalaiduoti, sumažinti kasdienio streso krūvį. Tai žino visi, kas tik pradeda mąstyti apie savo kelionės į pirtį tikrąjį tikslą. Dažnas iš mūsų ir pirtyje lieka vartotoju – tiesiog mėgaujasi malonia pirties atmosfera, kitokiais nei kasdieniai pojūčiais. Jeigu pirtis patiko, kai kas užduoda sau kitą klausimą – „ar gali būti DAR geriau“? Patirtis sako – TAIP, gali. Gali būti žymiai, nepalyginamai geriau. Tik... reikia įnešti į pirties procesą šiek tiek žinojimo ir asmeninės kūrybos.

Koks pojūtis Jums pirtyje yra svarbiausias? Koks antras pagal svarbumą? Turime akis, ausis, liežuvį, nosį bei odą... Kurie iš jų turėtų „pailsėti“, o kurie, atvirkščiai – atsiverti? Ar galima tai padaryti kūrybiškai?
Į visus šiuos klausimus mes stengiamės rasti atsakymus Pirties meistriškumo kursų seminaruose.

Viena svarbiausių temų – apie uoslės pojūtį pirtyje, apie pirties kvapą...

Sakoma, kad vienas iš svarbiausių pirties kokybės rodiklių yra paprastas – tai „noras pirtyje maudytis“. Nėra noro – nėra ir malonumo. Ar galima mylėtis, nejaučiant noro :), gal ir galima, bet ar verta? Ar galima pertis pirtyje nejaučiant noro? Taip pat galima – „už kompaniją“. Tačiau ar ilgai norėsite TAI kartoti?

Malonus aromatas, jaučiamas pirties procedūros metu yra vienas iš svarbiausių pirties poveikių žmogui. Normaliomis sąlygomis žmogus aromatą uodžia uoslės organais, o pirtyje – dar ir visu odos paviršiumi. Sudarius kūrybinę sąjungą su pirties kvapu ir jį sumaniai naudojant galima daryti tiesiog stebuklus – malšinti galvos skausmą, pakelti nuotaiką, gydyti nudegimus, skatinti virškinimą, nuraminti ir įaudrinti jausmus...

Pirties kvapų seminaras šiek tiek skiriasi nuo klasikinės aromaterapijos seminaro. Pirtyje naudojame ne tik ir ne tiek aukštos potencijos grynus eterinius aliejus, bet daugiau minkšto, ramaus poveikio vandenines kvapiųjų augalų ištraukas, mirkinius, trauktines. Mokomės sudaryti jų kompozicijas, pritaikyti jas įvairiuose pirties procedūros etapuose: prakaitavimo skatinimui, poilsio metu, vanojimui, kosmetinių kaukių sudėtyje.

Norint kūrybiškai panaudoti kvapiąsias medžiagas, jas reikia pažinti, ir ne tik jas, bet ir patį kvapo pojūtį, reikia apie jį kalbėti, paversti sąmoningos asmeninės erdvės dalimi. Apie tai kalbamės „Pirties aromaterijos“ seminare.

Pirties aromaterijos seminaro temos

Teorinė dalis:

  • kas yra kvapas ir uoslė ?
  • kokia mūsų reakcija į kvapą?
  • kokios yra natūralios lvapiosios medžiagos?
  • kaip gaminami ir kaip vartojami kvapieji preparatai?
  • kokius kvapus naudoti pirtyje?
  • kokie yra pagrindiniai eteriniai aliejai?

Praktinė dalis

  • kvapiųjų žolynų ištraukų gamyba
  • žolynų garo ruošimas, receptai
  • žolynų garo degustavimas
  • garinės aromatizavimo būdai
  • kvapo suvokimas pirtyje

Pirties aromaterapijos seminare naudojami aukščiausios kokybės Aromata mirabilia eteriniai aliejai, garantuojantys procedūrų kokybę ir saugumą.

Seminaro fotogalerija

Pirties aromaterapija

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“