Uždaryti

Vyrai ir moterys pirtyje

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Renginiai » Saviugda » Vyrai ir moterys pirtyje

Seminaras su Olegu Lapinu ir Dalia Lapiniene. Įvyko 2011 m. gegužės 27-28 d. sodyboje Vieneri vartai, (Vaineikių km., Rokiškio r.).

Pirtyje žmonės sušyla ne tik fiziškai. Nusimetę drabužius, drauge nusimetame ir savo kaukes, atsiveriame, esame jautresni sau ir kitiems. Sugebame išgirsti ir pamatyti tai, ko kitomis aplinkybėmis nepastebime.
Šis seminaras buvo savotiškas eksperimentas, laboratorija, bandymas patyrinėti paprastą ir seną kaip pasaulis temą - vyrų ir moterų santykius. O pirtis šiuo atveju labai tiko.

Seminaro vadovais sutiko būti žinomas psichoterapeutas, straipsnių bei knygų autorius Olegas Lapinas bei jo žmona, knygų bendraautorė, meditacijų specialistė Dalia Lapinienė.

Specialiai nepanavome ir neskaičiavome, tačiau dalyvių kaip pagal užsakymą susirinko 14: 7 vyrai ir 7 moterys. Ką gi... Likimo ženklas.

Beveik visi suvažiavo iš vakaro, tad seminaras iš tiesų prasidėjo dar penktadienį. Nors nieko ypatingo tarsi ir nevyko. Kas kalbėjosi, bendravo, kas žaidė biliardą, kas rimtai ar nerimtai atsakymų ieškojo Taro kortose. Artėjant vidurnakčiui, Vladas atsinešė gitarą... Bet visgi ilgai užsivakaroti nesinorėjo - rytą laukė mankšta ir... visi į pirtį! Berniukai į kairę, mergaitės - į dešinę...

Pirtinosi vyrai ir moterys atskirai, pagal savo supratimą ir taip, kaip jiems malonu. Vyrai - vyriškai, su visokiais įdomiais pasivanojimais (pačiau - Vanojimo menas), moterys - moteriškai, su masažais ir „pasitepliojimais“ (plačiau - Namų Spa). Po pirties - pietūs. Vyrai ir moterys vėl atskirai. Nurodymas - net nežiūrėti vieniems į kitus.  Būtų buvę nelengva, bet.... Moterys nebūtų moterys. Moteriškas laikas eina kitaip. Kol nusiprausė, pasidžiaugė, pasimasažavo, vyrai jau buvo ne tik pasipirtinę, bet ir pavalgę. Ir pradėję rimtą vyrišką pokalbį apie vyriškus reikalus. Moterims beliko prisijungti. Tiksliau, pradėti pokalbį savame rate.

Kai kuriuos seminaro dalyvius kiek nustebino tai, kad nebuvo dėstoma teorija, nereikėjo nieko konspektuoti ar užsirašinėti. Tiek vyrams, tiek moterims buvo pasiūlytas kitas kelias - tyrinėjimo, pokalbio, dalinimosi, vizualizacijų ir pan. Kaip pripažino po to kažkas iš dalyvių, pasirinkimas buvo teisingas: tiesos, kurias atrandi pats, yra kur kas tikresnės už tas, kurias "ant lėkštutės" atneša tegu ir pats gerbiamiausias autoritetas. Net jei tos tiesos ir nedidelės, bet svarbios asmeniškai tau.

Kadangi tai, kas vyko vyrų ir moterų grupelėse, visgi buvo labai asmeniniai atsivėrimai, sutarta, jog tai bus konfidencialu. Apibendrinant galima pasakyti tik tiek, jog moterų grupėje svarbiausia buvo, žinoma, jausmai - kaip kiekviena jaučia save, koks gyvenime davimo ir ėmimo santykis, kaip jaučiasi, kai negauna, ko nori ar kai peržengiamos jų ribos. Vyrai bandė atrasti, kas yra tikrasis vyriškumas, kada jis stiprėja, o kada silpnėja. Ir t.t.

Bene įdomiausia seminaro dalis - „karštoji kėdė“. Vyrai ir moterys po vieną ėjo į "priešininkų stovyklą" ir atsakinėjo į klausimus. Kiekvienas turėjo po 5 minutes. Klausimų buvo visokių - apie santykius, požiūrį į priešingą lytį, apie tai, kas kam patinka ir kas nepatinka ir t.t. Pagrindinė sąlyga - kalbėti apie save ir daryti tai visiškai atvirai, nuoširdžiai. Daug kam tai buvo didelis išbandymas. Bet, regis, visi liko ne tik gyvi, bet ir visai laimingi...

Seminaro kulminacija - vyrų staigmena moterims, moterų - vyrams. Vyrai surengė neįtikėtinai įspūdingą improvizacijų programą „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Moterys paeiliui sėdosi į Snieguolės sostą ir pateikinėjo vyrams improvizacijos užduotį - kokio nors žanro situaciją. Pamatėme ir pasaką, ir „siaubiaką“, ir pokalbių šou, ir dramą, ir... Vyrai išties sugebėjo nustebinti neįtikėtina fantazija, drąsa ir nerealiu "komandiniu žaidimu". Sunku buvo patikėti, kad jie drauge praleido tik vieną dieną, o ne repetavo tris mėnesius. Ir visa tai - su gyva muzika (ačiū Vladui).
Moterų staigmena buvo visiškai kitokia - švelnus ir subtilus meditacinis ritualas, palaiminimas, kuriame kiekvienas vyras išsitraukė raštelius su palinkėjimais. 

Visgi seminaras turėjo vieną neabejotiną minusą - per greitai baigėsi. Vos spėjome atrasti džiaugsmingą vyrų ir moterų buvimą drauge - ir jau namo... Ką gi, kitąsyk gal padarysime ilgesnį susitikimą? 

Birutė Masiliauskienė


Kiti panašus pirties renginiai

Taip pat skaitykite

Vyro ir moters santykių seminaras. Pirties pojūčių praktika

Sukvietėme besidominčius į neeilinį praktinį seminarą, skirtą temai, kuri paliečia visus mus ir labai įtakoja mūsų kasdienę… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“