Uždaryti

Šiluminis spinduliavimas

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Pirties poveikis » Šiluminis spinduliavimas

Kūnui intensyviai šylant prasideda natūralus prakaitavimas. Nustatyta, kad IR spinduliams šildant ornanizmą „iš vidaus", kūnas aktyviai prakaituoja esant švelnioms atmosferos sąlygoms – 40-60°C temperatūrai. Pasikeičia ir prakaito sudėtis - IR procedūros metu išskiriamo prakaito maždaug 80% sudaro vanduo, o 20% - kietosios medžiagos: riebalai, cholesterolis, toksinai, rūgštys, šlakai ir pan. Tradicinėje saunoje 95% prakaito sudaro vanduo ir 5% - kietosios medžiagos. Per pusvalandį išskiriamo prakaito kiekis 2-3 kartus viršija per tą patį laiko periodą 110°C temperatūros saunoje išskiriamo prakaito kiekį. Giliai išvaloma ne tik oda, bet ir poodinis sluoksnis, kūnas gauna energijos, pagerėja savijauta. Japonų mokslininkai paskelbė, kad infraraudonoji spinduliavimo šiluma sumažina neigiamą elektromagnetinių šaltinių (buvimas po aukštos įtampos elektros linijomis arba darbas prie kompiuterio displėjaus) poveikį.
Šiluminiams spinduliams prasiskverbiant į poodinį sluoksnį, suaktyvėja kraujo apytaka, odos poros išsiplečia ir vyksta odos valymas, būtinas daugeliui kosmetinių procedūrų atlikti. Prakaito lašeliai pašalina apmirusias ląsteles, oda tampa lygi, stangri ir elastinga. Gausiai išsiskiriant prakaitui, atsidaro net ir tos poros, kurios nefunkcionuoja jau daugelį metų. Oda įgauna gyvybingumo, ji atjauninama ir išvaloma, pagerėja būklė esant tokioms odos problemoms: spuogai, susidilginus dilgėlėmis atsiradęs bėrimas, pleiskanos ir kt., remiantis nepatvirtintais duomenimis egzemos ir psoriazės. Randai (įskaitant ir koloidinius) sušvelnėja, o daugeliu atvejų ir rezorbuojasi. Sumažėja odos išskiriamų nemalonių kvapų intensyvumas. Sumažėja celiulito sankaupos, todėl infraraudonųjų spindulių kabina - puiki bet kokios anticeliulitinės programos papildoma priemonė. Įkaitinus raumenis infraraudonųjų spindulių kabinoje, sušildančio tepalo masažui naudoti nebereikia.
Plačiau apie infraraudonųjų spindulių poveikį sveikatai galite paskaityti čia.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“