Uždaryti

3-sis tarptautinis vanojimo čempionatas

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Vanojimo čempionatai » 3-sis tarptautinis vanojimo čempionatas

3-asis Tarptautinis Vanojimo Čempionatas

2011 m. vasario 12-13 d.
Druskininkų vandens parke

Vasaris šiemet Lietuvoje bus karštas kaip niekada. Vasario 12 – 13 d. į Druskininkų vandens parko pirčių erdvėje„Pirties akademijos“ organizuojamą III-ąjį tarptautinį vanojimo čempionatą suvažiuos geriausi Europos vantos meistrai. O kadangi vanojimo menas – apskritai unikalus reiškinys, galima teigti, jog pamatysime ir geriausius pasaulio vanojimo virtuozus.

Dalyviai ir teisėjai

Čempionate dalyvaus Suomijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ir, žinoma, Lietuvos atstovai. Šiemet tarptautinis vanojimo čempionatas pirmą kartą buvo organizuotas dviem etapais: iš pradžių buvo varžomasi šalių nacionaliniuose čempionatuose, o geriausiai juose pasirodžiusieji įgijo teisę atstovauti savo šalims tarptautinėse varžybose, kurių pasirodymus vertins autoritetinga tarptautinė komisija: Rimas Kavaliauskas (Lietuva), Vasilij Liachov (Rusija), Aleksandr Marčenko (Ukraina), Romualds Lamsters (Latvija), Pentti Tuohimaa (Suomija). Pagal reglamentą, čempionato pasirodymai vyks dvi dienas. Pirmoji diena – atrankinės varžybos, antroji – finalas.

Atrankinis etapas

Vasario 12 d. atrankiniame etape, kiekvienas dalyvis pristatys 15 minučių programą, kurioje demonstruos ne tik vanojimo techniką, gebėjimą saugiai ir gerai įšildyti kūną, bet ir gražiai prisistatyti, atskleisti ir paaiškinti procedūros esmę, užmegzti psichologinį ryšį su klientu. Pirmąją dieną bus išrinkti dalyviai, pademonstravę geriausią vanojimo techniką, estetiškiausią pasirodymą ir pelnę pirties džentelmeno vardą.

Finalinis etapas

Keturi geriausiai vanotojai dalyvaus finaliniame etape vasario 13 d. Finaliniame etape bus pristatyta čempionato naujovė – dalyviai rungsis originaliose ir pirmą kartą vykstančiose pirties dvikovės varžybose, kuriose vien idealios vanojimo technikos nepakaks – reikės kūrybingumo, puikių psichologijos žinių, išradingumo, gebėjimo improvizuoti, sukurti įspūdingą ir įdomią programą. Šiame etape kiekvienai rungčiai bus skiriama 20 minučių. Pirmoji rungtis – pademonstruoti sugebėjimą ir išradingumą naudojant įvairias vantas ir kitus vanojimo reikmenis; antroji rungtis – atsižvelgiant į modelio papasakotą situaciją, parinkti vanojimo procedūrą ir argumentuotai paaiškinti pasirinkimą.

Žiūrovai galės įvertinti vanojimo malonumus

Greta pagrindinių pasirodymų abi čempionato dienas vyks specialiai žiūrovams skirtos ypatingos pirčių programos, kuriose jie galės dalyvauti nemokamai. Vasario 12 d. skirtingose Druskininkų vandens parko pirčių erdvės pirtyse „Pirties akademijos“ bei „Lietuviškos pirties bičiulių draugijos“ pirtininkai kvies pasilepinti pačiomis įvairiausiomis pirčių programos: specialiais vanojimais moterims su paslaptingu ritualu, vanojimais vyrams su ąžuolinėmis vantomis, lietuviškomis hamamo procedūromis, vantų kvapų degustacijomis, ekstremaliais vanojimais ir t.t. Antrąją Čempionato dieną žiūrovų laukia dar didesnė intriga – nacionalinių Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Suomijos ir Lietuvos vanojimo mokyklų pasirodymai, kuriuos šalių delegacijų išrinkti atstovai demonstruos pirčių erdvės GRANDE pirtyje. Žiūrovai turės galimybę ne tik išbandyti skirtingų šalių pirtininkų sugebėjimus, bet ir juos įvertinti, balsuodami už labiausiai patikusius pasirodymus.

Čempionato renginiai Druskininkų vandens parko pirčių zonoje vyks nuo 10 iki 18 val. (žr. Čempionato grafikas). Žiūrovams jie yra nemokami (kainuoja tik įėjimas į Druskininkų vandens parko pirčių erdvę).

Trumpai apie vanojimo čempionatus

Pirmasis vanojimo čempionatas vyko 2008 m. Lietuvoje, antrasis – 2009 m. Suomijoje. Trečiasis vanojimo čempionatas pirmąkart organizuojamas dviem etapais. Geriausi vanojimo meistrai šį kartą buvo išrinkti nacionaliniuose čempionatuose. Lietuvoje vykusiame Pirmajame Lietuvos vanojimo čempionate geriausiojo vardą pelnė Saulius Davidavičius (Vilnius). Jis kartu su Arvydu Mediniu (Kaunas) bei Vaidotu Petrausku (Kaunas) ir atstovaus Lietuvai Tarptautiniame vanojimo čempionate.
 

Išsamesnė informacija:
Rimas Kavaliauskas,
Organizacinio komiteto pirmininkas,
tel. 8 655 47774,
el. paštas: info[eta]pirtis.lt

Tekstas © Rimas Kavaliauskas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“