Rezultatai
Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Vanojimo čempionatai » 3-sis tarptautinis vanojimo čempionatas » Rezultatai
2011 vasario 12-13 d. Druskininkų vandens parke vykusiame tarptautiniame vanojimo čempionate antrą kartą iš eilės nugalėjo Ukrainos atstovas Vitalijus Marčenko. Lietuvai atstovavęs ir į finalą patekęs Saulius Davidavičius liko ketvirtas.
Ukrainiečiui nusileido rusas Piotras Sokolanas, užėmęs antrąją vietą, o trečias liko baltarusis Genadijus Morozas.
Čempionate dalyvavo keturių garsių pirties mokyklų atstovai: „Pirties akademijos“ (Lietuva), Vasilijaus Liachovo (Rusija), Aleksandro Marčenkos (Ukraina), Zieduonio Karklinš (Latvija), taip pat savarankiškai mokęsi vanojimo meno atstovai.
Pasak „Pirties akademijos“ vadovo, Teisėjų tarybos pirmininko Rimo Kavaliausko,visi čempionato dalyviai parodė tikrai aukštą meistriškumą. „Kasmet į čempionatą atvažiuoja vis aukštesnio lygio pirtininkai. Tobulėja jų technika, kaskart parodoma naujų vanojimo būdų, – sakė Rimas Kavaliauskas. – Svarbiausia tai, kad einama kliento link – jei pirmajame dalyviai stengdavosi dėl teisėjų, jų programose buvo daugiau šou elementų, tai dabar didžiausias dėmesys skiriamas kliento poreikiams.“
Vanojimo čempionato dalyviai varžybas vertina kaip galimybę mokytis. „Kiekvienas mokėmės skirtingose mokyklose, todėl stebėdami konkurentų pasirodymus ieškome subtilybių, kokio ypatingo judesio, vantos pritaikymo ar garo valdymo technikos naujovių, – sakė 2011 metų tarptautinio vanojimo čempionato nugalėtojas Vitalij Marčenko. – Mums čempionatas daugiau yra mokykla, o ne varžybos.“
Čempionate dalyvavo 14 geriausių pirtininkų iš Rusijos, Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Latvijos ir Suomijos. Techniškiausiu buvo pripažintas Rusijos čempionas Piotras Sokolanas, „Pirties džentelmenas“ – Saulius Davidavičius, estetiškiausios procedūros meistras – Jevgenijus Kuts (Ukraina).
Pirties ir vanojimo tradicijos atskirose šalyse skiriasi. Štai suomiai visai neseniai iš naujo atrado šį metodą ir, pasak Pentti Tuohimaa, čempionato teisėjo, jiems yra ko mokytis. „Ypač aukštą meistriškumą rodo lietuviai, – sakė jis. – Ne veltui visi trys atstovai pateko į geriausiųjų dešimtuką.“
Latvių pirtis šiek tie mistiška. Pasak žymiausio Latvijos pirtininko Zieduonio Karklinš, labai svarbu atėjusiam į pirtį apvalyti sielą ir mintis. Rusų, baltarusių, ukrainiečių pirtys labai panašios, tik baltarusiai ir ukrainiečiai daug daugiau naudoja žolelių. Žolelėmis ir įvairiomis vantomis yra išskirtinė ir lietuviška pirtis.
Pastabos administratoriui
Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“