Uždaryti

Lietuva, 2008

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Vanojimo čempionatai » Lietuva, 2008

Pirmasis tarptautinis vanojio čempionatas įvyko 2008 m. lapkričio 8 d. Druskininkuose, Vandens parke. Druskininkų vandens parkas (www.akvapark.lt) buvo ir pagrindinis Čempionato sponsorius. Čempionatas sukėlė didelį susidomėjimą pasaulyje, reportažus iš jo transliavo dešimtys TV kanalų.

Čempionato dalyviai

1. Nijolė Nagurnaitė, Lietuva, Ignalina
2. Ramūnas Račkauskas, Lietuva, Vilnius
3. Kęstutis Gurevičius, Lietuva, Marijampolė
4. Aurimas Bezaras, Lietuva, Panevėžys
5. Romualds Lamsters, Latvija
6. Vasilij Liachov, Rusija
7. Pentti Hakalla, Suomija
8. Juozas Austrotas ( Lietuva, Druskininkai)
9. Antanas Fedaravičius ( Lietuva, Druskininkai

Žiuri komisijos nariai

1. Rimas Kavaliauskas komisijos pirmininkas. VšĮ Pirties akademija vadovas. Pirties ekspertas, Pirties meistriškumo kursų vadovas.
2. Darius Kauneckas, Ajurvedos SPA centro vadovas, masažuotojas, Ajurvedos masažo kursų dėstytojas
3. Pentti Tuohimaa, Suomija. Tarptautinės dūminės pirties draugijos pirmininkas, pirties ekspertas.
4. Benjaminas Čepas, gydytojas, Lietuvos šeimos gydytojų asociacijos valdybos pirmininkas.
5. Nikolaj Aleksejev - nepriklausomas pirtininkas, laisvalaikio centro „Jazzhotel“ vadovas.

Varžybų nugalėtojai

Vasijijus Liachovas
1-a vieta
Vasilij Liachov, Rusija

Romualds Lamsters
2-a vieta Romualds Lamsters, Latvija

Aurimas Bezaras
3-a vieta
Aurimas Bezaras, Lietuva, Panevėžys

Pentti Hakala
Artistiškaisio pasirodymo diplomas
Pentti Hakalla, Suomija

Vasilijaus Liachovo interviu Pirtis.lt tinklapiui

Kokia Tavo bendra nuomonė apie čempionatą, vis tik pirmą kartą, kaip atrodo iš šalies?
Manau, kad tai labai gera idėja ir reikia ją tęsti.Sveikinu, jog radote laiko tai suorganizuoti ir tikiuosi jog tai vyks kiekvienais metais. Tęsti tokioje pačioje dvasioje ir pasikviesti dalyvių iš kitų šalių, kad renginys būtų dar labiau pripildytas patirtimi. Svarbu, kad ne tik dalyviai gali dalyvauti, bet ir žiūrovai gali stebėti.

Kaip įvertintum dalyvių pasiruošimo lygį- ar jis nustebino, nauja pamatei, ar tokio ir tikėjaisi?
Manau, kad dalyvių pasiruošimo lygis buvo pakankamai aukštas. Žinoma, jog kiekvienas profesionalas turi savo individualų stilių, kuris labiausiai vadovauja procesui ir rezultatas - jei klientas sako, jog gavo tai, ko tikėjosi ir lieka patenkintas, reiškia, jog sistema veikia. Aš pats stengiuosi daug keliauti ir dalyvauti įvairiuose seminaruose, kursuose, lekcijose ir galiu su įsitikinimu sakyti, kad kiekvieną kartą, kai susitinku ar klausausi vedėjo ar autoriaus - pirmą, antrą, trečią sykį- sužinau vis kažką naujo.

O kriterijai įvertinant Tavo manymu yra logiški ir tinkami, ar buvo galima geriau padaryti? Sekančiais metais ką galima pakeisti?
Geriau padaryti galima visada. Pakankamai objektyviai ir pakankamai daug buvo parinktų kriterijų vertinimui, pagal kuriuos galima analizuoti, pagalvoti. Dar galima įnešti papildymus vertinant vandens procedūras. Aš žiūrėjau - kai kurie baiginėjo tik vanojimu, kiti apipilinėjo ir taip tarsi tęsė vandens procedūras. Galima būtų tiksliau suformuluoti, ką būtent proceso eigoje čempionato dalyviui reikia atlikti saunoje, pvz. apipylimas vandeniu įeina, ar tik pavanojimas.

Kaip Tau pačiam pavyko pasirodyti? Padarei viską, ką planavai, ar netgi daugiau?
Pasakysiu sąžiningai - man pačiam toks pasirodymas, kai mane kažkas įvertina, buvo pirmą kartą. Žinoma, aš pats organizuoju, vedu seminarus, lekcijas ir manes netrikdo susirinkusi publika. Bet šįkart buvo kitaip - kai tave vertina, į tave žiūri, todėl aš ruošiausi, keletą dienų pergalvojau, ką ir kaip darysiu, keletą kartų keičiau. Kalbant apie tai, pavyko viską padaryti ar nepavyko, apskritai pavyko parodyti, ką korėjau. Reikia pasakyti tai, ko aš ir bijojau pačioje pradžioje, žinodamas, kiek kuri procedūra užima laiko, bijojau, kad man pritrūks penkių minučių. Tiek panašiai ir pritrūko. Kai man pasakė, jog liko penkios minutės, aš skubėjau ištepti išvanotąjį aliejumi ir pamojavau vanta, todėl žmogus negavo to malonaus pojūčio, kokį galėjo apturėti. Reikėjo pasakyti susirinkusiems, kokie judesiai, kodėl aš juos atlieku, ...

Tikriausiai nereikėtų apriboti pasirodymo laiko? Pati garinė, karšta aplinka riboja būti joje ne ilgiau 15-20 min.
Teisinga pastaba, bet reiketų pridurti, jog jei tu garinėjė praleidai pusvalandį, nebūtinai įvertinimas bus aukštesnis.

Koks pačiam išliko stipriausias įspūdis iš čempionato, ką naujo sužinojai be to, ką jau žinai?
Nuo kiekvieno dalyvio po kruopelyte - kokį tai judesį, principą. Beveik visuose pasirodymuose buvau ir atidžiai stebėjau, kaip kuris dirba. Neginčytinai stiprus pretendentas, kuris užėmė pirmą vietą, ir iš jo aš daug pasimokiau. Bet ne tik, - man patiko Nijolės darbas, ji po to prie manęs priėjo ir kartu mokėmės keletą judesių. Apgailestauju, jog dėl daugumos neįsiminau vardų, bet buvo keletas stiprių pasirodymų iš lietuvių grupės. Grįžęs į namus rasiu laiko pagalvoti, peržiūrėsiu įrašą. Paprastai, jei ką nors naujo sužinau, išsyk ir pritaikau.

Užrašė Rimas Kavaliauskas, 2009 11 09, Vilnius

Tekstas © Rimas Kavaliauskas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“