Uždaryti

Čempionato rezultatai

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Vanojimo čempionatai » 1-asis Lietuvos Čempionatas, 2010 » Čempionato rezultatai

Sveikiname plačiąją Lietuvos pirties bendruomenę su jau įvykusiu Pirmuoju Lietuvos vanojimo čempionatu. Visi, kas snieguotą šeštadienį atvyko į Druskininkų vandens parką, įsitikino, kad Lietuvos pirtininkai yra neabejotinai aukšto lygio vantos meistrai, sugebantys ne tik padaryti malonumą ant jų pirties plauto gulinčiam žmogui, bet ir sukurti estetinį malonumą teikiantį, įsimintiną reginį...

Čempionate startavo 14 pirtininkų iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Marijampolės, Tarkų, Garliavos, Švenčionėlių ir net iš mažai kam žinomo Žvėryno kaimo. Dalyvių amžius – nuo 28 iki 57 metų. 12 vyrų ir 2 moterys. 6 pirtininkai (tarp jų 2 prizininkai) baigė ar dar tebesimoko Pirties akademijos Pirties meistriškumo kursuose, kiti – vanojimo mokėsi savarankiškai, perindami vietos tradiciją, iš draugų, kolegų, ir, nors niekas to nepasakė garsiai, tačiau budri teisėjų akis pastebėjo – iš „You Tube“ paskelbtų įvairių vanojimo įrašų.
Čempionatas buvo atviras, jame galėjo dalyvauti visi pilnamečiai Lietuvos piliečiai, pažįstantys pirtį, karštą garą, vantas ir mėgstantys suteikti žmonėms malonumą.

Čempionato pasirodymus stebėjo jungtinė teisėjų brigada, suformuota iš patyrusių, Tarptautiniuose vanojimo čempionatuose dalyvavusių Lietuvos vanotojų (Egidijus Žukauskas ir Nijolė Nagurnaitė), gero garo entuziastų, savo darbais daug prisidėjusių prie pirties pažangos Lietuvoje (Valdas Rimavičius), kasdienį sunkų pirtininko darbą dirbančių vandens parko pirtininkų atstovų (Vytautas Dabašauskas), tarptautinio lygio teisėjų – nacionalinių pirties mokyklų vadovų (Rimas Kavaliauskas ir Aleksandras Marčenko). Teisėjų tarybai pirmininkavo Pirties akademijos vadovas, Tarptautinių vanojimo čempionatų iniciatorius Rimas Kavaliauskas.

OFICIALI 1-OJO LIETUVOS VANOJIMO ČEMPIONATO REZULTATŲ LENTELĖ
(Maksimali galima balų suma – 288)

1. Saulius DAVIDAVIČIUS (279 balai)
2. Arvydas MEDINIS (248 balai)
3. Vaidotas PETRAUSKAS (245 balai)
4. Robertas GRUZINSKAS (244 balai)
5. Ernesta BAJORINIENĖ (240 balų)
6. Justinas NAVIKAS (216 balų)
7. Audra STASKEVIČIENĖ (212 balų)
8. Rimas BRUSOKAS (206 balai)
9. Igoris MICHAILOVAS (204 balai)
10. Antanas BAGDONAS (204 balai)
11. Robertas PAŠKEVIČIUS (202 balai)
12. Virginijus BINGELIS (176 balai)
13. Mantas BALTRUŠAITIS (175 balai)
14. Valdas BALČIUS (156 balai)

Šioje lentelėje pateikta tik bendra balų suma, kuri dar neatspindi viso vanojimo vaizdo. Galutinė lentelė, kurioje matysis visi kriterijai, bus pateikta po savaitės, gruodžio 20 d. kartu su individualiais teisėjų komentarais. Kol kas tik pasakysime, kad skirstant vietas tais atvejais, kai bendras balų skaičius buvo vienodas, atsižvelgėme į geresnę „techninių“ balų sumą. Manome tai esant teisinga, nes Čempionate vertiname vanojimą kaip ypatingą darbo su kūnu techniką.

Čempionato pasirodymai buvo vertinami pagal 8 kriterijus:

1. Prisistatymas publikai. Apranga. Estetiškumas. Mandagumas. Artistiškumas.
2. Procedūros esmės gilus supratimas ir atskleidimas.
3. Psichologinio kontakto su klientu suradimas ir išlaikymas. Empatija, jautrumas.
4. Kontakto su kūnu kokybė. Masažo įgūdžių įvairovė ir kokybė.
5. Sugebėjimas atpalaiduoti.
6. Kūno ir jo dalių įšildymas. Darbo su karštu garu įgūdžiai ir sugebėjimai.
7. Vanojimo technikos metodai ir įvairovė.
8. Procedūros saugumas. Darbo vietos organizavimas ir darbo ergonomika (jėgų tausojimas).

Kiekvienas teisėjas nepriklausomai pildė savo vertinimo lapus, pasirodymą baigus 3 dalyviams, užpildydavo „švarraščius“. Jais ir buvo remiamasi, skaičiuojant oficialius čempionato rezultatus.

Svarbiausias čempionato rezultatas, organizatorių manymu – tai akivaizdus garinės pirties tradicijų Lietuvoje patvirtinimas. Mūsų vanotojai aiškiai parodė, kad gali kaip lygūs su lygiais rungtis su kaimyninių šalių varžovais. Dar daugiau – mūsų pirties mokykla pasižymi įvairių vantų naudojimu, jų gydomųjų savybių pažinimu. Taip pat tapo aišku, kad Lietuvos pirties kultūros nešėjai – pirtininkai, per pastaruosius 5-6 metus subrendo, įgavo pasitikėjimo savo jėgomis ir ėmė aktyviai mokytis iš kitų šalių kolegų. Ypač gerai Čempionate pasirodė tie, kas pastaruoju metu lankė Pirties meistriškumo kursus, kvalifikacinius Pirties akademijos seminarus. Tai nedviprasmiškai byloja apie tai, kad Lietuvoje turime tarptautiniu mastu pripažintą pirties mokyklą, kuri ne tik išugdė visą eilę pirties kultūros ambasadorių, bet ir pagimdė pačią Vanojimo čempionatų tradiciją.

Tą pačią dieną, kaip ir Lietuvoje, pagal tas pačias taisykles, kaip ir Lietuvoje, Rusijoje vyko Pirmasis Rusijos vanojimo čempionatas, kurio pagrindinis tikslas, kaip ir lietuviškojo – atrinkti atstovus, kurie startuos 3-jame Tarptautiniame vanojimo čempionate, kuris irgi vyks Druskininkų vandens parke vasario 12-13 dienomis.
Visa tai rodo, kad Lietuvos pirtis, Lietuvos pirtininkai po 400 metų užmaršties vėl grįžta į Europos pirties kultūrą, tęsdami geriausias 15-16 amžiaus kunigaikščių, dvaro bei miestiečių pirčių tradicijas.

Pirmojo Lietuvos vanojimo Čempionato organizacinis komitetas mano, kad tai yra didelė Čempionato organizatorių ir organizavimo partnerių – Pirties akademijos, Lietuviškos pirties bičiulių draugijos, Druskininkų vandens parko – sėkmė.

Organizacinis komitetas, teisėjai ir dalyviai nuoširdžiai reiškia padėką ir čempionato rėmėjams, be kurių šis renginys būtų neįmanomas: Druskininkų vandens parkui, UAB „Pirtelė“, UAB „Rūdupis“, „Harvia“.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“