Uždaryti
Nijolė Nagurnaitė

Nijolė Nagurnaitė

Ateities g. 11-21
tel.: 861003676
Elektroninis paštas
http://nijole.pirtis.lt

Nuotraukos

 • Kviečiu į pirtį...Kviečiu į pirtį...
 • Aromatingi augalai jau surišti ir laukia jūsų...Aromatingi augalai jau surišti ir laukia jūsų...
 • Vantos turi būti gražios...Vantos turi būti gražios...
 • Vantų rišimo mokykla :)Vantų rišimo mokykla :)
 • Stebūklinga augalų magija per RasasStebūklinga augalų magija per Rasas
 • Pirties techniką pirma reikia išbandyti pačiai...Pirties techniką pirma reikia išbandyti pačiai...
 • Vantų kompresas ant viso kūno.Vantų kompresas ant viso kūno.
 • Poilsio minutė po darbų Druskininkų pirčių komplekse 2006 m.Poilsio minutė po darbų Druskininkų pirčių komplekse 2006 m.
 • 2-ajame Tarptautiniame vanojimo čempionate Suomijoje, pelniau dūminės pirties draugijos apdovanojimą2-ajame Tarptautiniame vanojimo čempionate Suomijoje, pelniau dūminės pirties draugijos apdovanojimą
 • VantavimasVantavimas

Patirtis


     Jauki šilta pirties garinės aplinka, stebuklingas garas, vantų  lapų šnarėjimas, svaiginantys augalų aromatai, pirtininko žinios, švelnios rankos ir geras nusiteikimas Jums padės atgauti fizines ir dvasines jėgas, nusimesti rūpesčių naštą, pagerinti sveikatą ir gyvenimo kokybę...
        Esu pirtininkė iš Ignalinos.  2004 m. baigiau Baltijos pirties akademijos kursą. Pirmąsias ir pagrindines žinias apie pirtyje vykstančius stebuklus gavau iš nuostabaus mokytojo, žiniuonio, gydovo, žymaus Latvijos pirtininko Ziedonio Karklinš.  Mokiausi įvairių masažų, baltiškų energetinių ženklų pažinimo ir jų praktinio panaudojimo. Dalyvavau dviejuose tarptautiniuose vanojimo čempionatuose. Antrajame, vykusiame 2009 m. Suomijoje, pelniau žiūrovų simpatiją.
        Gerai pažįstu augalus, išmanau jų gydomąsias galias ir magiškas savybes, kurios puikiai atsiskleidžia veikiant šilumai ir garui.         Parinkdama individualias pirties procedūras, atsižvelgiu į klientų pageidavimus, pirties erdvės galimybes, mėnulio ir saulės dienų kalendorių. Ypatingą dėmesį skiriu pirmojo garo svarbai.
        Esu masinių švenčių režisierė. Rengiu bei vedu  šventinius pirties vakarus, kuriuose gali būti ir didesnis žmonių skaičius. Puikiai suvokdama, kokią didžiulę svarbą turi ne tik fizinė sveikata, bet ir mūsų dvasinė būsena, proto ir širdies harmonija, žmogiška laimė, pirtyje rengiu įvairių asmeninių ir kalendorinių švenčių apeiginius pirties vakarus.

Procedūros

      TEMINIAI PIRTIES VAKARAI

      Prieštuoktuvinė pirtis. Tai palydėtuvės į sėkmingą santuoką ir motinystę. Tokia pirtis kūrenama prieš tuoktuves. Į pirtelę sukviečiamos draugės, jos dovanoja jaunamartei po mano paruoštą vantelę. Kiekviena jų turi simbolinę reikšmę: vaisingumo, šeimos tvirtumo, turtingumo, moteriškos išminties, švelnumo ir t.t. Merginos su ta vantele būsimą nuotaką prausia, pamalonina gerais žodžiais, linki įgauti to augalo galios. Pirtyje atsisveikinama su nerūpestingomis jaunystės dienomis, jos simboliškai paaukojamos deivei Laimai.

       Gimtadienio pirtis.  Gimtadienis - tai saulės grįžimo į mūsų gimimo laiką metas, tai kiekvieno iš mūsų asmeniniai naujieji metai.  Laikas prieš gimtadienį dažnam žmogui yra sunkus laikotarpis, kai sustiprėja jautrumas, pasireiškia įvairūs vidiniai prieštaravimai. Tuo metu daugeliui norisi verkti. Pasąmoningai taip siekiama apsivalyti, paleisti, kas nebereikalinga. Tuo metu patartina pasimelsti, laikytis pasninko, nueiti į pirtį, nes tai – apsivalymo laikas.
      
Gimtadienio vakaro pirtelė su artimaisiais  padės išlaikyti gerą nuotaiką, pažadinti savyje saugumo, meilės jausmus sau ir visatai, spinduliuoti gerumą, išgirsti savo vidinį balsą... O patys nuoširdžiausi artimųjų sveikinimai ir palinkėjimai, sumišę su pirties žolių aromatais ir  stebuklingu pirties garu, atras greitesnį ir tiesesnį kelią į išsipildymą.
 
        Ilgiausios dienos, rudens ir pavasario lygiadienių, ilgiausios nakties apeiginės pirtys.  Gamtos ciklai kiekvieno žmogaus gyvenime yra labai svarbūs. Jų metu mes drauge su visa visata dalyvaujame stebuklingame atsinaujinimo ir virsmo cikle. Tikima, kad tuomet net Dievas peržiūri mūsų likimus... Kalendorinių ciklų apeiginiuose pirties renginiuose - Ilgiausios dienos, Rudens ir Pavasario lygiadienių, Ilgiausios nakties – labai svarbu apsivalyti, pamedituoti, pasvajoti ir pabūti jaukioje bei saugioje erdvėje arčiau gamtos, o gal net pakeisti savo likimą...  Prieškalėdinio apsiprausimo pirtelėje labai svarbu sujudinti mūsų esybę, išlaisvinti kūnus iš sąstingio, žiemos miego, įsileisti šviesą į savo širdis ir akis. Pirtyje, kur susijungia ugnis ir vanduo, pakyla garas ir sklinda vantų kvapai, atpalaiduojantys nuo minčių ir įtampos, pakylėjantys virš kasdienybės, gali mus kilstelti į aukštesnę dvasinio vystymosi pakopą...            Sveikos pirties vakarai. Tokiuose vakaruose pasakoju apie pirties naudą kūnui ir sielai, mėnulio dienų kalendorių, eterinius aliejus, druską, medų, molį  ir jų poveikį. Supažindinu su skirtingų  rūšių vantomis. Vantos išbandomos čia pat garinėje, iš pradžių vanojant save, o vėliau ir savo kaimyną...  Pirties arbatų ragavimas vyksta pirties priešpirtyje ar jaukioje poilsio zonoje. Sveikos pirties renginio metu jūs esate ne pasyvūs stebėtojai, o aktyvūs dalyviai. Visi smagiai šveičiame savo odą ir bičiuliškai padedame kaimynui. Paskutiniajame užėjime į garinę lepiname odą medumi, o taip pat nepamirštame ir  savo bičiulio.

            INDIVIDUALIOS PIRTIES PROCEDŪROS

           • Įvyniojimas į medvilninius audeklus. Naudojami audeklai yra prisotinti druskos tirpalo ir eterinių aliejų. Druska valo odą, atidaro jos poras, skatina prakaitavimą, pagreitina organizme susikaupusių toksinių medžiagų šalinimą, nuo astralo tarsi ištrina neigiamą informaciją, o eteriniai aliejai teigiamai veikia ne tik psichoemocinę būseną, bet ir fizinį kūną.

           • Kūno šveitimas. Odos šveitimą atlieku su druska, kavos tirščiais, maltais kaštonais, smulkintu gintaru. Ši procedūra labai pagerina kraujo apytaką, veikia tonizuojančiai, skatina odos regeneraciją, atpalaiduoja įtemptas kūno vietas.  Ji ypač rekomenduojama tiems, kas nemėgsta karščio.
 
        • Energetinis valymas. Naudoju kiečio, kadagio ir drebulės vantas. Toks specialusis vanojimas valo mūsų aurą, išjudina užsistovėjusias energijas,  pagerina jų judėjimą. Ši procedūra yra nekasdienė. Ji ypatingai efektyvi žmogaus gimimo dieną, prieš kitus svarbius gyvenimo įvykius ir kalendorinių ciklų laiku. Po energetinio valymo gali įvykti net stebuklas – išnykti ir negrįžti kūno negalia.
 
            
          • Viso kūno vanojimas naudojant kelių rūšių vantas. Vanojimas - vienas archaiškiausių apvalymo ritualų. Vanojantis vanta vyksta simbolinis fizinio ir dvasinio apsivalymo-skaistinimosi procesas. Vanojimas atliekamas palaipsniui įšildant raumenis ir visą kūną, gerinant energijos tekėjimą, kraujo apytaką, nuimant ir išlaisvinant  susikaupusią įtampą.

 
        • Energetinis maitinimas – kompresas. Naudoju 5, 6, 7 ir daugiau skirtingų rūšių šiltas vanteles (drebulių, klevų, kiečių, beržų, ąžuolų, liepų, alksnių, šermukšnių, uosių, lazdynų ir kitokių augalų), kuriomis užkloju visą gulinčio pirtyje kūną pagal skirtingą vantos rūšies poveikį  tam tikrai kūno daliai ar  organui. Po tokiu kvapniu ir gydomuoju kompresu gulima apie 15 minučių. Veikiant šilumai ir drėgmei kūnas  maksimaliai priima gydomąsias ir energetines augalo savybes. Po šios procedūros žmogus pasijaučia saugesnis, žvalesnis, atgavęs fizines ir dvasines jėgas.
        • Atpalaiduojantis ir įtampą šalinantis masažas. Masažą darau pagal tam tikrą schemą su augaline vantele ir natūralaus  muilo putomis, kartais naudoju medų. Šis masažas yra paskutinioji pirties procedūra. Po procedūros pagerėja savęs vertinimas, dingsta įtampa ne tik kūne, bet ir jausmuose. Atsiranda pojūtis, kad kūnas yra nesvarumo būsenoje, veidas spindi palaima ir apima jausmas, kad išaugo sparnai...
       SIŪLOMŲ  PASLAUGŲ YPATUMAI
      Gimtadienių, mergvakarių, bernvakarių pirtyse procedūras atlieku tik vienam žmogui, o visus kitus esančius  pirtyje įjungiu į teminį vakarą ir aktyvų dalyvavimą visose pirties procedūrose. Teminio pirties vakaro dalyvių skaičių riboja tik garinės dydis.       Žmonių skaičius individualioms procedūroms yra ribotas, nes  per vieną vakarą atlieku apie 6 individualias pirties procedūdas (pasirinktinai). Matematika čia paprasta: vienas žmogus - visos 6 pirties procedūros, 2 žmonės – po 3 procedūras kiekvienam ir t.t...           Apeiginiuose pirties vakaruose (Ilgiausios dienos, Rudens ir Pavasario lygiadienių, Ilgiausios nakties) daug dėmesio skiriu subtiliam bendravimui su oro, ugnies, vandens ir žemės stichijomis. Tokie pirties vakarai vyksta pagal scenarinį planą ne tik pirties patalpoje, bet ir gamtoje, prie laužo. Per Rasas žoleliaujama, pinami vainikai, rišamos vantos „Trejos devynerios“, maudomasi visą naktį vandens telkinyje, semiamas stebuklingas vanduo, o ryte pasveikinama tekanti saulė ir nusiprausiama rasa.

     Galiu vykti į kliento pirtelę, arba pati parenku pirtelę Ignalinos krašte.
   

Daiva Andruliene 2012-01-09 12:57:38
Laba diena miela Nijole, labai noriu padėkoti Jums už naujus potyrius pirtyje. Kaip tai naudinga mūsų kūnui ir sielai. Likau sužavėta Jūsų atsidavimu šiam darbui. Karvio sodyba 2012-01-08

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.