Uždaryti

4-asis Lietuvos vanojimo Čempionatas

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Vanojimo čempionatai » 4-asis Lietuvos vanojimo Čempionatas

2014 m. birželio 20-21 d. Palangoje vyko IV Lietuvos vanojimo čempionatas. Jame savo jėgas pasiryžo išbandyti 8 dalyviai iš visos Lietuvos. 

Pirmąją čempionato dieną, pusfinalyje, pretendentai į geriausio Lietuvos vanotojo titulą demonstravo privalomąją programą, klasikinį vanojimą, kuriame daugiausia dėmesio buvo skiriama technikai, privalomiesiems vanojimo elementams, procedūros saugumui. 

Į finalinį etapą pagal reglamentą turėjo patekti 6 dalyviai, tačiau specialiu Federacijos prezidento Vlado Jokubausko sprendimu kovą leista tęsti visiems. Taigi intriga išliko iki paskutinės minutės.

Finale dalyviai demonsrtavo laisvąją programą, kurioje turėjo galimybę parodyti ne tik vanojimo įgūdžius, bet ir fantaziją, artistiškumą, sugebėjimą patraukti dėmesį, originalumą, išskirtinumą. 

Čempionato nugalėtoja įtikinama persvara laimėjo vienintelė čempionate dalyvavusi moteris - Daiva Gruzinskienė iš Kauno. Jai atiteko ir apdovanojimas už geriausią vanojimo techniką.

Pirmų trijų vietų laimėtojai buvo apdovanoti federacijos piniginėmis dovanomis bei rėmėjų prizais, specialūs prizai atiteko už tautiškiausią pasirodymą, buvo paskatinti jauniausias ir vyriausias dalyvis.

Čempionato rezultatų lentelė

rezultatų lentelė

Apie Čempionatą - vanojimo žinovai

Rimas Kavaliauskas. Čempionato stebėtojas, ekspertas.

Yra sunku apie pasirodymus kalbėti, mes stebėti prisikišus yra vis tik ne tai, kas stebėti iš toliau. Sunkiau suvokti bendrą vaizdą. Ir vis tik pateiksiu kelis savo įspūdžius, nepretenduojančius į paskutinės instancijos nuomonę.

Renginyje pirmą kartą gausiau dalyvavo praktiškai dirbantys vanotojai. Jauni SPA centro Saulėja pirtininkai, kuruojami Antano Bagdono. Šis pasirodymas yra didelė asmeninė Antano sėkmė ir Antanas nuo šiol pagrįstai gali didžiuotis nusipelniusio pirtininko vardu. Apima tikrai šiltas jausmas, stebint kaip dirba jo vaikinai.
Čempionato nugalėtoja Daiva taip pat yra „praktikė“. Puikiai darbuojasi, plastiškai, jautriai. Jaučia garą, koncentruojasi į žmogų, skiria daug dėmesio masažiniams judesiams, trynimui - tai yra labai gera tendencija. Jos greiti, tikslūs kompresai, atliekami beveik nepriekaištingai, dinamiškai. Daiva tikrai vanoja „sistemiškai“, turi labai gerą supratimą apie vanojimo tikslus ir moka jausti žmogų. Be jokios abejonės ji nusipelnė savo titulo ir pagal parodytą lygį gali įeiti į pasaulio vanotojų elitą.

Dalies vanotojų pasirodymuose pastebėjau įprotį vantas pakėlus stipriai purtyti. Tai užima daug laiko, nors ir įspūdingai atrodo iš šono. O pats prispaudimas būna dažnai per trumpas. Taip pat nemažai sekundžių išeikvojama „servisui“ - vantų pakeitimu, jų dėliojimui, mirkymui, nupurtymams. Klientas tuo metu guli... Norėtųsi matyti daugiau praktinio vikrumo, kuris, beje mažintų ir pirtininko nuovargį bei įkaitimą.

Skirtingai nuo kitų Čempionatų, visi vanojimai buvo gana panašūs, nebuvo parodyta jokių didesnių inovacijų (jau rašiau). Tai parodo tam tikra vanojimo, kaip amato brandą, tačiau parodo ir tai, kad čempionate nedalyvavo pagrindinės kūrybinės Lietuvos vanotojų pajėgos. Tad ir kalbėti, vertinti yra sunkiau.

Daugiau analizės ir kritikos apie Čempionatą - Rimo Kavaliausko pirties bloge.

Čempionato fotogalerija

Žiūrėti visas nuotraukas

4-as Lietuvos vanojimo čempionatas

Video įspūdis

Daivos pasirodymo videoįrašas

 

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

1-asis Lietuvos Čempionatas, 2010

1-asis Lietuvos Čempionatas, 2010

Vanojimas yra pagrindinis pirties veiksmas. Sugebėjimas vanoti - pagrindinis pirtininko gebėjimas. Pirmasis Lietuvos vanojimo… Toliau

2-asis Lietuvos vanojimo Čempionatas

2-asis Lietuvos vanojimo Čempionatas

2-asis Lietuvos vanojimo čempionatas įvyko SPA viešbutyje ROMANTIC. Gausus geriausių Lietuvos vanotojų būrys dalyvaujant… Toliau

3-asis Lietuvos vanojimo čempionatas

3-asis Lietuvos vanojimo čempionatas

Vanojimo čempionatas - tai profesionalios varžytuvės turinčios pritraukti geriausius iš geriausiųjų. Proga pasimokyti iš… Toliau

Vanojimo menas

Vanojimo menas

Su vanta reikia elgtis pagarbiai ir jautriai, tada ji darys stebuklus. Vanta yra gyva, ji veikia ne tiek mechaniškai, kiek per… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“