Uždaryti

Vyrai ir moterys pirtyje. Grupinės pirties vedimas.

Data: 2017-03-26, 11:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Šiuo intensyviu dviejų dalių seminaru baigiame kovo 18 d. pradėtą „pirties psichologijos“ temų ratą. Baigiame, paliesdami labiausiai intriguojančias ir labiausiai praktiškai reikalingas temas - vyrų ir moterų elgesio bei reakcijų skirtumus ir grupės valdymą pirtyje. Seminarui parinkta erdvi pirtis Brolių menė, apie kurios ypatybes galite pasiskaityti mūsų straipsnyje „Apsilankymas Brolių menėje“.

Vyrai ir moterys pirtyje?

Kai kas mano, kad vyrai ir moterys skiriasi iš esmės - sakoma, kad jie kilę iš skirtingų planetų. Kai susikivirčijame su savo „kitomis pusėmis“ esame linkę tuo patikėti... Yra nemažai faktų, patvirtinančių šią prielaidą. Tačiau praktiškai remtis vien tuo būtų klaida, nes vyrai ir moterys kartais yra labai panašūs. Ir su vienais ir su kitais galime susitarti...

Kviečiame Jus susipažinti su pagrindinėmis šiuolaikinės psichologijos prielaidomis, leidžiančiomis atskirti vyrišką psichotipą nuo moteriško. Jos pagrįstos ne vien ilgamečiais stebėjimais, bet ir šiuolaikiniais smegenų biochemijos tyrimais. Skirtingi hormonai ir iš to plaukianti skirtinga psichologinė elgsena sąlygoja skirtingą moterų ir vyrų reakciją į pirties procesus. Kartais tie reakcijos į pirtį skirtumai gali būti stulbinantys.

Grupinės pirties vedimas

Keičiantis pirties sampratai, keičias ir pirtininko vaidmuo, jo vieta pirties procese. Ne paslaptis, jog pirtis visais laikais buvo tam tikra grupinės psichoterapijos forma. Tačiau jei anksčiau ji visgi buvo labiau švaros, higienos, kūno sveikatinimo priemonė, tai dabarties žmonėms svarbiausias tampa psichologinis pirties poveikis, daugelis į pirtį eina nusiplauti stresų, atsipalaiduoti, pabendrauti...

Labai retai į pirtį einama po vieną. Beveik visada pirtis kuriama didesnei ar mažesnei žmonių grupei. Taigi iš šiuolaikinio pirtininko tikimasi ne tik pirties procedūrų išmanymo bei sugebėjimo valdyti pirties mikroklimatą, bet ir psichologijos žinių, sugebėjimo dirbti tiek asmeniškai, tiek su grupe, planuoti ir valdyti jos procesus, rasti išeitis iš keblių padėčių.

Kuo tik netenka būti pirtininkui! Renginių vedėju, šoumenu; psichoterapeutu ir žyniu; mokytoju, tėvu/mama ir kompanijos siela; tyliu stebėtoju ir gurmaniškų pirties procedūrų magu... Kekvienu atveju susiduriame su vis kitokiais žmonėmis ir situacijomis. Todėl sugebėjimas dirbti su grupe ne mažiau svarbus nei individualių procesų ir procedūrų išmanymas. 

Tai praktinė tema, kurioje bus ir šiek tiek teorinių paaišknimų bei pratimų, padėsiančių geriau suvokti ir valdyti grupėse vykstančius procesus. 

Tema

  • Darbas su grupe pirtyje

    Grupės valdymo įrankiai. Probleminiai klientai, probleminiai pirtininkai. Grupinės vandens procedūros. Kolektyvinės kosmetinės procedūros. Vantų panaudojimas. Žaidimai.

    Į pirtį galime žiūrėti įvairiais aspektais: kaip į higieninę procedūrą ar sveikatinimo priemonę, ritualą ar procedūrą... Tačiau beveik visada yra ir dar vienas aspektas - socalinis. Labai retai į pirtį einama pavieniui ir joje beveik visada maudomės grupėmis. Iš esmės grupe jau laikome 3 žmones, vienu metu esančius pirtyje. Kadangi pirties procedūra yra gana sudėtinga ir kompleksinio poveikio (šiluma, drėgmė, procedūros logika, žmonių nuotaika, jų sveikatos problemos ir pageidavimai) - ji retai apsieina be pirtininko, vedančio, moderuojančio ar bent jau užtikrinančio procedūros saugumą. Todėl pirtinkas privalo ne tik gerai išmanyti asmeninės pirties procedūros subtilybes, bet ir mokėti jas adaptuoti grupei žmonių - kad visi būtų patenkinti.

    Tradiciškai pirtyse dažniausiai susiformuodavo pirties bendruomenės, su savo papročiais ir įpročiais, tabu ir ritualais. Jų nemažai aprašyta mūsų pirties tyrinėtojų straipsniuose:

    Šiandien pirtininkams jau dažniau tenka dirbti ne su pirties bendruomenėms tradicine prasme, kiek vadovauti vienu ar kitu pagrindu susiformavusioms pirties grupėms. Ir čia iškyla nemažai iššūkių ir problemų:

    • Kaip suplanuoti pirties procedūrą, jei klientų yra daugiau nei 4 ir asmeninių procedūrų visiems nepadarysi?
    • Kaip suprasti, ko iš tavęs nori klientai?
    • Ką daryti, jei grupė labai didelė (pvz., 20 ar 30 žmonių)?
    • Kaip elgtis, kai grupėje yra žmonių su skirtingais lūkesčiais (pvz., vyrai nori vieno, moterys kito)?
    • Kaip pirtininko elgesys ir laikysena atsiliepia klientų savijautai?
    • Kaip suderinti veiksmus, jei dirbama komandoje?
    • Ar visada privalu laikytis klasikinio pirties scenarijaus?
    • Kaip atskiras „pirties operacijas“ suklijuoti į vientisą ir logišką visumą?
    • Ką daryti, jei visi nori būti išvanoti, o nei jėgų, nei laiko tam tikrai nepakaks?
    • Kaip elgtis su agresyviais, neadekvačiai besielgiančiais, depresyviais ar kitaip probleminiais klientais, kai negali jiems skirti asmeninio dėmesio?

    Šioje praktinėje temoje ir duodami atsakymai iš šiuos klausimus bei šlifuojami specifiniai įgūdžiai. Tema skirta jau susipažinusiems su svarbiausiais pirties procesais bei procedūromis. Joje praktiškai susipažįstama su grupės proceso organizavimu bei valdymu, mokomasi atpažinti ir reikiama linkme pakreipti įvairias problemines situacijas, suspažįstama su pirtininko etikos pagrindais. 



    Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

    Jums trūksta šių įskaitų:

    Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Birute

Pirtininkė Birutė Masiliauskienė

Rimas Kavaliauskas
LPA vadovas Rimas Kavaliauskas

Dalyvių atsiliepimai

Ne tiek nauja, kiek netikėta, kad galima viską (visą pirties procesą) taip aiškiai logiškai sudėlioti, surišant jį su teorija.
Elena Mačiulaitytė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“