Uždaryti
Brolių menė

Brolių menė

Uosio g. 20, Neveronys, Kauno r.
tel.: 8 646 18840
Elektroninis paštas
http://www.broliumene.lt

Trumpai apie

Naujai rekonstruota pirtelė pakeitė savo vaizdą. Ši pirtelė ir dabar įsimins kiekvienam joje pabuvojusiam dėl orginalios dūminės garinės. Šeimininkai kviečia čia atšvęsti Jūsų šventes ar šiaip pailsėti pirtyje po darbo. Vos 12 km nuo Kauno, Neveronyse, įsikurusi pirtis yra gražioje vietoje ir nesunkiai randama. Pobūviui  prie pirties yra 20 vietų priepirčio salė. Yra miegamasis kambarys. Šalia pastate įrengta pokylių „Brolių menė“ . Didelė erdvi menė sutalpins apie 50 žmonių.
 

Nakvynė

Nakvynei paruoštas atskirame name didelis kambarys, kuriame medinėse plačiose lovose suguls apie 20 - 26 svečių. Patalynė pagal susitarimą.

Poilsio zona

Priepirčio salėje yra stalas su suolais. Galima susodinti apie 20 svečių. Iš priepirčio patenkama į atvirą lauko terasą, iš kurios atsiveria gražus vaizdas į tvenkinį. Vieta rami, niekas netrukdys Jums ilsėtis.Yra indai serviravimui, virdulys, šaldytuvas, mikrobanginė krosnelė. Lauke yra kepsninė, duodami iešmai. Reikia pasiimti tik gerą nuotaiką. Šalia esančiame pastate naujai įrengta pokylų salė „Brolių menė“ kuri gali sutalpinti apie 50 žmonių. Puikus vaizdas į tvenkinį, kuriuo grožėsitės tiek iš pokylių salės, tiek iš pirties. 

Kaina

150€ už pirties vakarą.

Architektūra

Pirties interjero akcentai - stori ąžuolo kamienai, remiantys lubas, įrėminantys langus bei duris. Geltonomis plytomis grįstos grindys gerai dera su ąžuolo spalva. Duris puošia kalvio darbo apkaustai.

Išplanavimas

Pirties išplanavimas yra gana logiškas ir patogus. Garinės išėjimas yra netoli įėjimo, tad šlapias žmogus gali išeiti į lauką iš karto - netrukdydamas sėdintiems salėje.
 

Garinės išvaizda

Garinė didelė, talpina apie 14 pirties mėgėjų vienu metu. Originalumo priduoda įrengti platūs patogus gultai iš masyvaus medžio. Garą kuria periodinio kūrenimo masyvi krosnis.

 

Patogumas kaitintis

Šioje pirtyje nekyla abejonių kur daryti procedūras - ant plautų. Vienu metu galima vanoti 4 žmones.

Krosnis

Krosnis mūrinė, baltai tinkuota. Garas išgaunamas pilant vandenį į krosnies vidų, pravėrus garo dureles. Ties krosnimi laikoma didelė vandens talpa iš kurios patogu pasisemti vandens. Ant krosnies patogu pasidėti mažus metalinius kibirėlius, ypač jei norime, kad jie išdžiūtų.

Pirties garas

Pirties garas priklauso nuo pirties įšilimo. Geriausias ji būna antrą pirties kūrenimo dieną. Tada krosnis jau būna įkaitinusi masyvius plautus ir sienas ir pirtyje tvyro sausa maloni šiluma. Vandens tokiu atveju nereikia pilti labai daug ir garas gaunamas lengvas, sveikas, vidutiniškai kandus.
Pirmąją kūrenimo dieną pirtis būna švelnesnė, temperatūrą žemesnė.

Galimybė nusiprausti

Dušai pirtyje yra „miestietiško tipo“, kombinuoti - su žarna ir lietaus. Įrengtos dvi atviros dušo kabinos.

Persirengimas

Atskiros patalpos persirengti nėra. Lankytojai persirengia koriduriuje - praėjime tarp garinės ir dušų. Drabužius kabina ant sienoje įkaltų kalviškų vinių. Yra suolas pasidėti krepšiams. Kadangi pirties poilsio patalpa yra tikrai didelė - galima ir ją panaudoti persirengimui.

Tualetas

Tualetas yra prie dušo.

Darius 2017-01-24 08:37:27
Pirtis gal ir nebloga, bet tik jau labai didelė garinė daugiau pritaikyta dideliai kompanijai.Jei žmonės vanojasi tai vienas žmogus turi būtinai būti atsakingas už garo palaikymą ir kontrolę.
Trūkumas rubinės nes visi netelpa ir tenka persirengti susigrudus,ner kur normaliai rūbų pasidėti.Garinės durys atsidaro į vidų o tai nepatogu ir pavojinga.
Labai gera erdvė poilsio zonoje tai labai gerai nes nereikia ieskoti vietos kur pailseti.O siaip gera pirtis

Tomas 2011-12-01 16:38:12
Pirtis ir pokylių salė aukšto lygio. Teko ne kartą lankytis, tikrai smagiai praleidome laiką. Jei keliais žodžiais apie šią pirtį tai : Lengva surasti, sunku palikti.<br><br>PS kaimynams : susitvarkykit pirma savo &quot;lytinius santykius&quot; tada žiūrekit kas už tvoros vyksta! Tipiškas lietuviškas JUODAS PAVYDAS.

Pirties kaimynams 2011-11-24 15:51:28
Dbr taip, gražia forma.. Siūlau jums pagraužti ažuolo žieve.. Žmonės moka pinigus, kad galėtu atsipalaiduoti, o kaip jie atsipalaiduoja, tai yra jų asmeninis reikalas.. Nepatinka - išsikraustykite ;D

Jore 2011-10-04 15:01:06
Labai smagu,grazu,garas karstas,net pagyvene zmones sako gera pirtis.Tik keli pastebejimai-lieptelis slidus,buna bedu ir sveciams patiems atejus reikejo suolus nusivalyti,nes neimanoma buvo atsisesti!

rytis 2011-07-19 22:40:40
Sveiki,esu Neveroniu gyventojas.Karta teko svesti gimtadieni pagrindineje saleje ir mane istikruju nustebino ,geraja prasme, tai ka as pamaciau uzejes.Galiu draziai sakyti,kad daugumai sodybu iki to toloka,nors tikrai teko buti nevienoje,patikekit....Kas del triuksmo pirteleje,tai as jo negirdziu,nes gyvenu per toli,bet problema su kaimynais cia uzprogramuota.Ir tai tikrai ura didelis minusas visam siam verslui,nors pastatas su puikiu &quot;kantri&quot; stiliumi pelno labai labai riebu pliusa.

Julius Liaudanskas 2011-06-08 20:27:12
Labai gera pirtis, labai geri seimininkai, puiki aplinka. Jau berods sesta ar septinta karta lankysiuosi. Patogus apmokejimas, labai gerai suderinama data, bei rezervacija. Puikus aptarnavimas, puiki aplinka, daugiau nieko nereikia. Jokiu nusiskundimu. Kaimynai galit sleptis, ir nebevaiksciot su sunimis naktim, arba juos prisiriskit, nes viena nakti galit ir nerast, kai vyksta vakarelis, o aplink pirti begioja stambus vilksunis. Cia tam kaimynui, kuris pastoviai sika del kiekvieno garso.

Ramune 2011-06-08 12:13:30
Super bania, labai geri seimininkai, tik viena beda , kad kaimynai paranojikai.

Apsilankiau 2011-06-07 15:57:39
Pirtele SUPER, patalpos taip pat labai grazios ir puikiai sutvarkytos. Didelis pliusas, kad salia yra tvenkinys.

pirties kaimynai 2011-04-12 15:09:12

Mindaugas 2010-12-22 01:29:12
Labai gera pirtis!!!

Rolandas.G 2010-12-02 10:52:48
Puiki pirtis, kurią pamėgo Motomanų bendruomenės nariai. Puiki didelė garinė.

Birutė Masiliauskienė 2010-11-16 00:40:38
Įdomi pirtis. Su savais &quot;kabliukais&quot; ir charakteriu, bet gali būti visai šauni, kai &quot;prisijaukini&quot;. Svarbiausias privalumas - garinė didelė. Ir vasarą smagu. Tik tiems, kas plaukti nemoka, visgi tvenkinyje giloka.

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

Kaip rasti

Mūsų pirtis tik 12 km nuo Kauno. Važiuoja ir visuomeninis transportas.

Mikroklimato grafikas 2019-03-03

Mikroklimatas pamatuotas „Tradicinės pirties procedūros“ vedimo metu. Grafike labai akivaizdžiai matome 6 garo „stulpus“ - tai reiškia, kad per dvi su puse valandos 6 kartus šioje pirtyje buvo skurta aktyvaus,žmones šildančio, o gal net ir kaitinančio garo atmosfera. Tačiau 2 ir 3 „stulpai“ priklauso tam pačiam 2-am užėjimui. Taigi užėjimų viso buvo tik 5: pirmas užėjimas su pirmo garo ritualu, 2-as užėjimas su pasitrynimu druska, 3-as užėjimas, kurio mentu buvo vanojamasi ir vanojama (žr. fragmento atrašymą) ir 4-as užėjimas su pasitrynimu medumi. Matavimai buvo atlikti 60 cm virš viršutinio gulto paviršiaus, ties toliasia nuo krosnies siena (dešinėje nuo durų). Vadinasi, ties lubomis ir arčiau kronsnies buvo karščiau, nei čia parodyta ir tas matėsi iš dalyvių elgsenos. Juk daviklis nefiksavo šiluminio krosnies spinduliavimo, kuris buvo gana aktyvus. Temperatūra pirtyje kito nuo stabilios 60°C pradžioje iki stabilios 50°C pabaigoje ir aiškiai matėsi, kad jai įtaką darė aktyvus garinės vėdinimas tarp užėjimų. Santykinė drėgmė taip pak kito tarp 50 ir 60% - kas labai gerai atitinka plačiai paplitusį sveiko garinės mikroklimato supratimą.

  Grupinio vanojimosi mikroklimatas

Tvid = 52.7 ℃ Dvid = 61.5 % Šis fragmentas parodo Brolių menės garo klimatą vanojantis ir vanojant. Dešinėje garinės pusėje vanojosi 8 kursų dalyviai, o kairėje - vyko 2 poriniai vanojimai. Garą pylė kurso vadovas Rimas Kavaliauskas. Puikiai matome, kad vanojimo metu pirtyje stebėjome pakankamai gerą, nors ir ne ekstremalų pirties garą, kurį galime apibūdinti kaip labai tinkamą ir rekomanduojamą pirties procedūroms. Akivaizdu, kad visos procedūros metu rasos taško temperetūra išliko didesnė nei 41°C ir beveik neviršijo 45°C. Tai labai geri rodikliai pirčiai, kurioje vanojama.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Pirties užsakymas

Paaiškinimai.
Spalvos: uždaryta laisva rezervuota užimta.
Jei norite rezervuoti paspauskite datą.

Uždaryti

Pirties rezervacija

  • Rezervuojama datai: