Uždaryti

Dalyvių įspūdžiai

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Vanojimo čempionatai » Suomija, 2009 » Dalyvių įspūdžiai

Egidijaus Žukausko (2 vieta) įspūdžiai

Spalio 30d. Nijolė N., Ramūnas R., Audrius A., ir aš susidėję vanteles, medinius pakojus ir pogalvius, lietuvišką atributiką, dešras ir duonas, pajudėjome Suomijos link. Po apniurusių dienų, išlindysi saulutė kėlė nuotaiką ir leido pasigrožėti Lietuvos laukų
žalumu, Latvijos jūros peizažais ir Estijos uosto krantinėje sustatytais nameliukais. Helsinkis pasitiko naktinių žibūrių šviesomis ir suomiška ramybe.
Dar didžiuliame jūrų kelte susitikome ir Latvijos pirtininkų komandą.
Trys valandos kelio per Suomijos akmenynus, miškus ir tunelius, mes jau vietoj.

Prie Turku yra pirčių centras Herrankkukaro. Paprastas, jaukus, viskas iš medžio, prie jūros, tarp
akmenynų. Pasijutome kaip prieš 500m. pastatytame vikingų miestelyje.
Besidairydami naktinių žmonių, netikėtai sutinkame Rimą K., Vasilijų L. ir Sergejų M., iš Ukrainos, prisiekusį Ramūno "priešą" rusiškuose pirties internetiniuose forumuose. Broliški apsikabinimai, foto ir diskusijų "klubas" buvo iki ryto. Čempionatinės dūminės pirties, kurioje telpa 120 žmonių, krosnį šeimininkai užkūrė 1 val nakties.

Ryte didžiulis šurmulys, teisėjai laksto, dalyvius registruoja, nurodymus duoda, stresą kelią. Nieko. Pasipuošiam pirtine apranga su lietuviškais akcentais ir susirenkame į didžiają salę, atidarymui. Suvažiavo Ukrainos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos ir Suomijos pirtininkų komandos. Trumpas dalyvių prisistatymas, burtų traukimas.

1 didvyriškai pers Ramūnas R. 2 Nijolė N. 3 Egidijus Z. vėliau kiti 7 dalyviai.
Tesėjai skubina, laikas spaudžia. Pradžia 12,30. Paskutinė informacija iš teisėjų mažiau pasakoti, o parodyti pėrimo techniką. Pirtis iškūrenta, žiūrovų tribūnos užpildytos, teisėjai įsitempę laukia.
Laiko vienam pasirodymui 15 min. po to be pertraukos kitas 15 min. Vėliau trumpas atsikvėpimas ir viskas kartojasi. Varpelio skambutis ir spektaklis prasideda...

Ramūnas R. aukštas ir nesmulkus vaikinas, susidėlioja savo originaliuosius medinius pakojus, patikrina pėrimo stalo ant pakylos stabilumą, rėžia kalbą. Garo, dar ir rankos pakylą iki pat garinės lubų. Nuo lubų pažyra juodi suodžiai ir ir kaip sniegas nukloja žiūrovus, klientą ir pirtininką. Ramūnas pademostruoja tikrai puikią pėrimo techniką, kad ten jas šunys tas suodis. Plojimai, foto blykstės ir kita Nijolė.

Kaip įgeltas Ukrainos teisėjas komanduoja greičiau, greičiau ir "načinajem". Briedas. Nijolė neišsigąsta, skelia kalbą ir pirmyn. Truputi per greita pradžia, stebuklingi rankų ženklai su vantomis, kadagio čiužėjimas ir klientė rusaitė lydima ovacijų, užbaigia nuostabų Nijolės pasirodymą. Pirmoji dalis baigiasi. Pertrauka.

Trumpas mano prisistatymas publikai. Paruošiu gultą. Guldau Audrių ir pradedu. Visą kitą tikriausiai ęsate matę ar ir išbandę. Tik, kad kaip Vasilijus L. po to pasakė, kad per mano pasirodymą buvo net "musę" skrendančią girdėti, taip buvau sukaustęs žvilgsnius:) Nuvanotą Audrių pasodinu. Kontrastinė šalto vandens procedūra, rankos paspaudimas, Audriaus šypsena ir nykščiai į viršų, palydimi plojimų. Ačiū.

4-as eina rusas iš Sankt Peterburgo, prisikalbinęs Nijolę pabūti modeliu. Garo, garo, daug garo. Rusas su pirštinaitėm, mojavo vantomis, šildė ir nuleidinėjo vargšei Nijolei, kuri nesitikėjo tokių pojūčių. Kantri lietuvaitė atlaikė. Gražus ruso darbas su garu. Yra ko pasimokyti.

Vėliau pirtininkas iš Maskvos. Sergejus dirba jau 20 metų tokį darbą. Profas. Puikus šieno čiužinys, kėnio, milžininiškų kadagių ir daugybė vantų. Gale kliente pasodinama į lotoso pozą. Užbaigiamas vanojimas vertikalia padėtimi. Idomu.

Latvis , praminėm "pupų dėdė", vyriausias dalyvis. Dirba irgi pirtininku. Buvęs milicininkas ir kariuomenėj. Daug komanduoja ir burbuliuoja. Vanodamas vis klausinėjo ir klausinėjo kliento ar jam ne per karšta. Vargšas jo modelis vis sakė duok kiek gali, bet jautrus dėdulis vis ar gerai... Vanojimas didelio įspūdžio nepalieka, nors tikrai profesonalus požiūris.

Vėliau kiti. Spektaklis tęsėsi iki 18 val. Beliko laukti "rezultatų".
Teisėjai iš Suomijos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Lietuvos ilgai skaičiavo taškus, gal 2 val. Garbingi apdovanojimai. Ramūnas ir Nijolė pagerbti už gražius pasirodymus.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“