Uždaryti

Dalyvių pasirodymai

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Vanojimo čempionatai » 2-asis Lietuvos vanojimo Čempionatas » Dalyvių pasirodymai

Vanojimo rungčių dalyvių pasirodymų eilės tvarka kaip visada buvo nustatyta burtų keliu. Pirmas buvo paskutinis užsiregistravęs pirtininkas iš Ignalinos Arnoldas Alešiūnas, kuris ištraukė 1 numerį.

Vanojimo rungties dalyvių pasirodymų eiliškumas

 1. Arnoldas Alešiūnas
 2. Albertas Kašėta
 3. Valdas Gudžiūnas
 4. Vladas Jokubauskas
 5. Ernesta Bajorinienė
 6. Valdemaras Misevičius
 7. Linas Daugėla
 8. Audra Staskevičienė
 9. Vaidotas Petrauskas
 10. Robertas Gruzinskas
 11. Rita Grinevičienė
 12. Rolandas Lukšta

Vanojimo rungties pasirodymai

Arnoldas Alešiūnas atvyko iš Ignalinos

Arnoldas Alešiūnas

Iš Ignalinos atvykęs Arnoldas Alešiūnas pasirodė pirmas - taip lėmė burtai. Arnoldas pradėjo pasirodymą labai ramiai, stabiliai, buvo malonu stebėti, kaip atidžiai jis parengė modelį vanojimui. Rūpinosi kaip tikras tėvas. Tačiau po pirmo gongo dūžio Arnoldas ėmė skubėti, jo vanojimas tapo kiek nervingenis. Ką gi - Čempionatas yra varžybos, scenos jaudulys jam būdingas. Teisėjai Arnoldo pasirodymą taip vertino įvairiai, tačiau daugumoje visai teigiamai.

 


Vanoja Albertas Kašėta. Pirtis.lt.

Albertas Kašėta

Alberto Kašėtos vanojimas šiek tiek liko paslėptas už „garo uždangos“ - gerai jį matė tik Teisėjai bei Čempionato pasirodymus komentavęs Teisėjų komisijos pirmininkas Rimas Kavaliauskas. Džiugu, kad Albertas neišsigando seniau vanojančių varžovų ir dar būdamas studentas, vis tik sudalyvavo čempionate. Albertas labai tiksliai pasirinko vanojimo temą - „darbą su probleminiais sanariais“ - ir čia buvo galima tikėtis labai aiškios ir detalios iliustracijos, kaip tai reiktų daryti... Tačiau, deja, vanotojas atliko tik vidutiniško lygio bendrą klasikinį vanojimą, tuos sanarius visai pamiršdamas. Nebuvo stiprių gerų klubo sąnarių garo kompresų, taip pat tokio saldaus net sveikam žmnogui stuburo, o ypač jo pagrindo, kryžkaukio, pašildymo. Be jokių abejonių, tai atliepė Alberto rezultatams – bendras „techninis“ balas jo atveju vos siekė 3,5 iš 6 galimų. O tai reiškia, kad  vanotojas kol kas nepasiekė kvalifikacinio pirtininko-profesionalo minimumo. Tačiau - nėra čempiono be „praeities“, tad Albertui dar viskas ateityje.

Atgal į pasirodymų sąrašą


Vanojimas gyvomis rožėmis lietuviškoje pirtyje. Pirtis.lt.Valdas Gudžiūnas

 

 

 

 

Atgal į pasirodymų sąrašą


Vanojimo rungties dalyvis Valdas Jokūbauskas. Pirtis.lt.Vladas Jokubauskas

 

 

 

 

Atgal į pasirodymų sąrašą


Vanoja pirties amazonė Ernesta Bajorinienė. Pirtis.ltErnesta Bajorinienė

 

 

 

Atgal į pasirodymų sąrašą


Vanojimas 2-ajame Lietuvos vanojimo Čempionate. Pirtis.lt.Valdemaras Misevičius

 

 

 

 

Atgal į pasirodymų sąrašą


Linas Daugėla vanoja. Pirtis.lt.

Linas Daugėla

 

 

 

Atgal į pasirodymų sąrašą


LPA Pirtininkų Gildija. Audra Staskevičienė. Pirtis.lt.Audra Staskevičienė

Audros Staskevičienės pasirodymas prasidėjo gražiu pristatymu, kurio metu pamatėme trumpą pavyzdį, kaip klientas turėtų būti sutinkamas – skambėjo nuoširdi pagarba, buvo uždegtos žvakutės ant stalo. Šios smulkmenos gal ir nepaveikė teisėjų, tačiau žiūrovai gavo gera pavyzdį, koks apdairus turi būti tikras pirtininkas.

Pirmasis Audros vertimas

Pasirinkusi klasikinio vanojimo su 2 vertimais schemą, Audra nuosekliai jos laikėsi. Pirmo užėjimo metu garas buvo pilamas labai palengva, o pirtininkė kvietė garą nusileisti įdomiu vienos rankos judesiu nubraukdama kūną nuo pėdų iki pečių ir vėl atgal. Po garo vaikymo galva dengiama didelėmis vantomis. Garas pilamas subtiliai, taupant galimybę matyti, kas vyksta kabinoje.
Po 2 pylimo – ištempimai nuo juosmens į galus, paskui – „garo maudymas“. Darbas palei patį kūną – tik riešo technika. Subtiliai paliečiamos pėdos, geri nubraukimai. Apskritai kūno šildymas buvo labai lėtas ir nuosaikus, kaip ir dera 1-am vanojimui. Pirmas vertimas truko lygiai 5 minutes.

Antrasis Audros vertimas

Antras vertimas vėl prasidėjo nuosaikiu garo vaikymu – ir vėl tas pats įdomus judesys viena ranka, laikančia dvi vantas. Tačiau pats judesys jau buvo kur kas energingesnis, labiau taktilinis. Toks įspūdis, kad Audra klientės nugarą tausojo labiau nei pilvą. Po vėdavimo sekė platus kompresas ant pilvo, paskui kompresas abiem pečiams. Džiugu, kad kompresai buvo padaryti jautriai, o ne pastebimai maigant ir purtant kūną, kaip tai darė kai kurie kiti varžybų dalyviai.

Įdomiausias momentas šiame pasirodyme man asmeniškai buvo kitoks nei įprasta rankų ir kojų šildymo eiliškumas. Paprastai klasikiniame vanojime pirma dirbame su apatine kūno dalimi, ir tik paskui einame prie rankų, o Audra pirma vanojo rankas, o tik po jų – kojas. Apskritai imant, 2-ojo vertimo metu ji daugiau šildė kūną „nuo viršaus į apačią“. Įdomu būtų ta tema išgirsti pačios sportininkės komentarą...

Ranką Audra vanojo atsargiai pakėlusi, švelniai paliesdama plačia beržine vanta, matyt, norėdama sukelti visiško apgaubimo lapais efektą, duodama aiškiai pajusti vantos švelnumą. Pats vanojimas lėtas, kreipiant didelį dėmesį į jėgų tausojimą.

Po rankų išvanojimo sekė tradiciniai kūno nubraukimai ir iškart – švelnūs garo kompresai pėdoms. Po pėdų Audra pademonstravo klasikinę Lietuviškos pirties akademijos vanojimo mokyklos sulenktų per kelius kojų išvanojimą su kelio sąnario vanojimu ir kompresu. Kojos vanojimas buvo užbaigtas nuglostymas nuo klubo iki pėdos.

Audros vantos šiek tiek ilgokai „gerdavo“ garą – tai gal ir leido joms labiau įšilti, tačiau klientei susidarė kontakto su kūnų pauzes iki 2 sekundžių, o tai jau yra daug. Ilgi vantų atitraukimai nuo kūno akivaizdžiai lėtino vanojimo tempą ir savotiškai primetė sportininkei ilgo ištęsto vanojimo modelį. Beveik 2 minutes brangaus laiko „surijo“ ir visiškai originalus ir autorinis sprendimas papildomai pakaitinti pėdas „koja ant kojos“ padėtyje klientei gulint ant nugaros. Šioje pozicijoje klientei antrą kartą buvo padaryti trumpi šildantys klubų kompresai.
Dėl lėtoko ritmo ir papildomos technikos 2-as užėjimas išsitęsė ir Audrai teko rimtai vėdinti garinę ir netgi esant atidarytoms garinės durims pertraukos metu dar nuglostyti modelį vėsiomis vantomis. Susidarė įspūdis, kad vanotoja itin rūpinosi modelio šiluminiu saugumu ir šiek tiek ištęsdavo taktilinius, glostomuosius judesius karštų vertikalių judesių sąskaita.

Trečiasis Audros vertimas

Trečiasis vertimas prasidėjo šiek tiek pavėluotai, nes Audra papildomai laiko sugaišo „vėdinimo“ pertraukai tarp 2-ojo ir 3-iojo vanojimų.
.
3-iojo vertimo pradžioje vėl buvo vėduojama – gal jau ketvirtą kartą, tuo tarpu kai garo pylimas mažomis porcijomis leido aiškiai suprasti, kad garas pakankamai nestiprus – tai buvo galima pateisinti galbūt tik sąmoningu garo „taupymu“, kad nerasotų kabinos langai. Iki užėjimo pabaigos likus vos 2 minutėms, Audra susigriebė, kad klientė dar „nepakaitinta“ ir parodė „pirties perkūniją“ – greitą ir intensyvų spurtą vantomis. Net su šūksniais. Vantų judesiai buvo labai greiti – tikriausiai patys greičiausi šiame Čempionate, ir turėjo sukelti labai malonius pojūčius.
Po tokio įkaitinimo, arba greičiau ritminio masažo vanotoja natūraliai turėjo pati nuvargti ir pakeisti techniką, nes taip intensyviai garinėje dirbti galima tik 10-20 sek. Pačioje užėjimo pabaigoje Audra dar suspėjo padaryti kelis intensyvaus masažo vanta judesius klientės nugarai. Tai buvo gražus klasikinis nugaros trynimas nedidele beržo vanta.

Apibendrinant Audros pasirodymą, reikia pažymėti, kad vanotoja sėkmingai prisitaikė prie vyresnio amžiaus klientės ir atsakingai pasielgė pirmojo bei paskutiniojo vertimo metu tausodama klientę ir dirbdama daugiau su kūno paviršiaus taktiliniais pojūčiais, o ne su intensyviu garu. Kūno įšildymas buvo labai tolygus ir saugus. Kita vertus, pakankamai „sudėtinga“ klientė šiek tiek išmušė Audrą iš įprastinių vanojimo vėžių ir kai kurie pasirodymo niuansai buvo per mažai fiziologiškai motyvuoti. Tai pasakytina visų pirma apie staigų kojų plakimą masažiniu plaktuku, kūno vėsinimą vantomis pertraukos tarp užėjimų metu ir tam tikrą nenuoseklumą dirbant su pėdomis – ši viena svarbiausių kūno dalių taip ir neparagavo tikro intensyvaus sušildymo, nors prie jos buvo sugrįžta net 4 kartus.

Kita išvada yra ta, kad Audros vanojime pasireiškė tam tikras neapsisprendimas kuriuo keliu eiti –„vidiniu“, besiremiančiu intuicija, empatija ar „išoriniu“, akcentuojant įvairias vanojimo technikas. Įvairiuose pasirodymo etapuose Audra tarsi „persijungdavo“ iš ramaus ir meditatyvaus darbo su kūnu į pakankamai „scenišką“ ir techniškai intensyvų vanojimą. Man regis, čia suveikė tas nelemtas sportinis azartas, stengiantis į pasirodymą „sudėti“ viską, ką moki, viską ką žinai. Išties – pamatėme puikų ir išbaigtą vanojimo metodų rinkinį, tačiau pristigo nuoseklumo bei motyvuoto perėjimo tarp jų. Ką gi – Audrą Staskevičienė yra tik savo vanotojos karjeros pradžioje ir kitaip, matyt, būti negalėjo. Be jokios abejonės, Audros vanojimas buvo labai stipri paraiška apie būsimus sėkmingus startus.

Audros pasirodymo video

Atgal į pasirodymų sąrašą


LPA Pirtinikų Gildija. Vaidotas Petrauskas vanoja. Pirtis.lt.Vaidotas Petrauskas

 

 

 

 

Atgal į pasirodymų sąrašą


Robertas Gruzinskas

Vanoja Robertas Gruzinskas - Čempionato prizininkas. Pirtis.lt.

Robertas Gruzinsko pasirodymo neneabejotinai laukėme, nes šis pirtininkas jau nuo 1-ojo Lietuvos vanojimo čempionato pasižymėjo savarankišku ir neabejotinai įsimintinu vanojimo stiliumi. Robertas nėra baigęs formalių pirties mokslų – jis tobulinasi pats, lankydamas įvairius pirties seminarus.
Šiame Čempionate Robertas pasirinko klasikinio vanojimo su 2 vertimais schemą, jo modelis buvo dailiai nuaugusi Birutė iš Kauno. Birutė yra įpratusi prie pirties procedūrų, o tai leido Robertui drąsiau jaustis pasirodymo metu.

Pirmas Roberto vertimas

Roberto pasirodymas prasidėjo ramiai – vanotojas užpylė pirmą garą, pamojavo vantomis ir, matyt, nusprendęs, kad šilumos mažoka, padėjo vantas klientei ant kojų ir ėmė rūpestingai dangstyti jos galvą vantomis ir tik tada pylė dar garo. Susidarė nemenka beveik 2 min. pauzė. Kaip ir dauguma vanotojų, Robertas garą vaikė plačiomis ąžuolo vantomis, kurias visada riša pats. Vos keli tokių plačių vantų mostai garo pagalvę išsklaidė ir 2 m 45 s Robertas pylė garą jau trečią kartą. Iškart po to ėmėsi pėdų šildymo.

Kojas Robertas šildė kombinuotu būdu, bandydamas iš dalies sekti „rusiška tradicija“, kurios sekėjai prašo kliento „palaikyti kojas“ ir naudoja abi vantas pėdų šildymui, tačiau nepamiršdamas ir paslaugiai prilaikyti kojas viena ranka, kaip tą daro dauguma Lietuviškos pirties akademijos auklėtinių. Sprendimas sušildyti kojas – tai pirmasis rimtesnis Roberto kūno šildymo veiksmas, visiškai pateisinamas fiziologijos požiūriu. Kojas vanotojas vanojo 1 minutę ir 10 sek. - pakankamai ilgai, kad išnaudotų nedidelę garo atsargą.

Matyt, pajutęs senkant šilumą Robertas penktos minutės pabaigoje pylė garą jau 4 kartą, iškart pereidamas prie šlaunų ir klubų vanojimo. Čia pamatėme kelis gerus vantų kompresų pavyzdžius, pertraukiamus jo mėgiamų ritmiškų smulkių kapojančių vantos judesiukų. Kiek teko stebėti, Roberto judesiai buvo taisyklingi, tačiau stokojantys riešo lankstumo, šiek tiek formalūs – matyt, vis dėlto treniruotis pačiam galima tik iki tam tikro lygio – kai kuriuos niuansus gali labai pagerinti asmeninis vanojimo instruktorius.

Pabaigai Robertas (vienintelis šiame Čempionate) pademonstravo malonius išilginius stuburo tempimus, jai gražiai pabaigdamas 1-ąji klasikinio vanojimo vertimą ir visiškai tilpdamas į oficialų 15 min. Vanojimo grafiką.

Antrasis Roberto vertimas

2as vertimas. Rankų ir pilvo vanojimas. Video.

Antrasis vertimas Čempionate visada yra įdomus tuo, kaip bus sprendžiamas rankų „klausimas“. Robertas pademonstravo labai nuosaikų stilių, garo nebuvo daug netgi vanojant pakeltas kūno dalis – kelius ir plaštakas. Kojos buvo vanojamos sulenktos, kaip įprasta jau susiformavusioje lietuviškoje Pirties akademijos tradicijoje, šiek tiek kitaip atliekant išilginius kojų glostymus – akcentuojant ne aktyvų odos trynimą, bet vadinamąjį energetinį „nubraukimą“, kurį, vienok, ant sulenktos per kelį kojos atlikti nebuvo patogu (žr. video siužetą).

Po kojų Robertas Gruzinskas šildė modelio rankas, švelniai laikydamas jas pakeltas už riešo, tačiau garo pagalvė buvo silpna, rankas jis vanojo „taktiliškai“, daugiau stengdamasis sukurti švelnų ąžuolinių vantų prisilietimo jausmą, o ne gerą šiluminį kontaktą, ko tarsi ir reiktų pakeltoms aukštyn plaštakoms. Visa tai buvo padaryta dailiai ir greitai, išlaikant pilną kairės ir dešinės pusės simetriją, o tuo pasižymėjo toli gražu ne visi sportininkai.
Rankų vanojimą Robertas baigė intensyviausiu priekinėje kūno pusėje pečių kompresu, per kabinos stiklą buvo gerai matyti kaip sujudėjo visa viršutinė klientės kūno pusė. Turint omenyje, kad visi kiti veiksmai buvo labai švelnūs toks staigus ir intensyvus poveikis arti galvos bent jau man sukėlė abejonių. Po pečių šildymo Robertas padarė epizodišką ir kaži ar prasmingą kompresą pėdoms ir visiškai taisyklingus viso kūno braukymus – pirma kojoms, paskui pilvui ir galiausiai krūtinei. Subtilus ir malonus buvo jo veido vėsinimas vantomis pačioje 2-ojo vertimo pabaigoje.

Trečiasis Roberto vertimas

3as vertimas. Intensyvus kojų išvanojimas. Video.

Trečiasis vertimas prasidėjo tame pačiame karščio lygyje, tik šiek tiek papildžius garo pagalvę. Pirmas veiksmas – kadagio vanta pėdoms, tačiau nustebino tai, kad jis truko tik... 12 sek., o to kadagiui yra ryškiai per mažai. Po kadagio Robertas sugrįžo prie 1-jame vertime jau parodytos plačių ir minkštų „garo malūnėlių“ vėdavimo technikos, kuri akivaizdžiai taip patinka šiam sportininkui, kad jam tiesiog sunku susilaikyti jos nepanaudojus.
Į vėdavimą Robertas įpynė ir kelis kompresus – inkstų, sėdmenų ir menčių srityje. Kompresus sekė labai gražūs įstriži nugaros tempimai (kurių taip stigo kitiems pasirodymams), tačiau pati pirtininko kūno padėtis juos darant nebuvo optimali.

Originaliausia Roberto parodyta technika buvo įdomūs „malūnėliai“ prakeičiant rankas. Jie atrodė išties gražiai, tačiau judesys buvo šiek tiek sklaidantis garą. Iškart po jų ėjo intensyvūs vertikalūs pliaukštelėjimai, vieną vantą leidžiant nuožulniai, o kitą – vertikaliai, tuo būdu padidinant klientės pojūčių įvairovę. Būtent šiuo metu ir buvo išgautas intensyviausias šiluminis poveikis.
Pasirodymo pabaigai Robertas paliko (kaip ir 2-me vertime) intensyvius kūno ištrynimus beržine vanta, tuo prasmingai mums primindamas pastaruoju metu šiek tiek pamirštas higieninių arba prausimo pirčių vanojimo tradicijas.

Gražu buvo stebėti kaip jautriai ir kvalifikuotai Robertas „išvedė“ klientę Birutę iš saldaus apsvaigimo, pravėdindamas garinę, uždėdamas šaltą vantą, iš lėto sodindamas klientę ir dar sykį vėsindamas vantomis ne tik veidą, bet ir kairiąją – širdies krūtinės pusę. Be jokių abejonių Roberto pasirodymas 2-jame Lietuvos vanojimo Čempionate yra nebloga paraiška dalyvauti tarptautinėje arenoje, ir tikėsimės, kad stebėjome šio pirtininko karjeros pradžią, o ne kulminaciją.

Atgal į pasirodymų sąrašą


Rita GrinevičienėVanoja Rita - vanojimo Čempionato naujokė. Pirtis.lt

 

 

 

 

Atgal į pasirodymų sąrašą


Pirtininkas Rolandas Lukšta apipila vandeniu klientę. Pirtis.lt.Rolandas Lukšta

 

 

 

 

Atgal į pasirodymų sąrašą


 

Vanojimosi rungtis


uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“