Uždaryti

Baigiamasis egzaminas 2010 m.

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Atsiliepimai, istorija » Baigiamasis egzaminas 2010 m.

 Pirties meistriškumo kursai baigiami žinių patikrinimu. 2010 m. Rugpjūčio mėn. Po kelių mėnesių svarstymo ir pasidalijimo patirtimi, pirmą kartą buvo suformuluoti pirtininko meistro ir šeimos pirtininko kvalifikaciniai kriterijai. Pirties akademija kaip mokymo organizacija ir PA Pirtininkų Gildija, kaip profesionalių pirtininkų bendrija išduodamos pirtininko diplomą patvirtina, kad pirtininkas „turi pakankamą kvalifikaciją savarankiškai atlikti kokybiškas tradicinės garinės lietuviškos pirties procedūras“. Tai – labai aukštas įvertinimas, tad turime būti tikri, kad diplomą gauną neatsitiktinis, aukštą kvalifikaciją turintis specialistas.
Diplomanto žinios tikrinamos 2 etapais: atsakant į teorinius klausimus ir pademonstruojant praktinius pirties procedūros įgūdžius. Plačiau apie tai: Baigimasis vertinimas.

Baigiamoji diplominė pirtis 2010 m. lapkričio 14 d. Sodyboje Trobelė

2010 m. lapkričio 14 d. Pirties akademija pakvietė Pirties meistriškumo kursų studentus ir Klubo narius į iškilmingą pirtį, kurios metu du seni studentai, Linas Daugėla ir Saulius Savickis, karštoje pirtyje parodė, ko išmoko kursų metu. Abu pasirinko antistresinės pirties temą ir ne tik pademonstravo, ko kiekvienas asmeniškai yra išmokęs, bet ir parodė puikių sugebėjimą dirbti komandoje, lanksčiai ir kūrybingai prisitaikyti prie įvairių aplinkybių bei situacijų.

Tradiciniu pirmojo garo ritualu ir gerais palinkėjimais pirtį pradėjo Linas. Kadangi ne itin didelėje Trobelės garinėje visiems diplominės pirties dalyviams buvo ankštoka, tai buvo gera proga pasiskirstyti į dvi grupes ir išbandyti skirtingus druskų mišinius – su balzaminių tuopų pumpurais ir su mėtomis. Ir, žinoma, pati įdomiausia dalis, vanojimas. Visų pirma, dalyviai liko nustebinti išties „prabangios“ šiuo metų laikų skirtingų vantų gausos: greta tradicinių ąžuolinių, beržinių bei kadaginių buvo ir šaldytų ievų, klevų, pelynų, bei kitų augalų vantų. Sauliui ir Linui teko dirbti su labai skirtingais „klientais“, tačiau tiek vienas, tiek kitas su užduotimi susidorojo kuo puikiausiai.

Saulius savo klientę pamalonino subtiliu ir gražiai atliktu energetiniu vanojimu, o po to dar ir vibraciniu-rezonansiniu masažu (vien įspūdinga įvairių medinių lazdelių, pagaliukų, plaktukėlių kolekcija ko verta!). Tuo tarpu Linui teko iš tiesų prisiminti visus vanojimo technikos įgūdžius ir sugebėjimus, vanojant savo mokytoją, Pirties akademijos vadovą Rimą Kavaliauską. Regis, tiek vienas, tiek kitas klientas liko patenkintas... Žinoma, be kolegiškų pastabų ir patarimų neapsieita. Tačiau tobulumui ir tobulėjimui ribų, kaip žinia nėra. Nors dėl nenumatytų techninių aplinkybių nepavyko parodyti visko, kas suplanuota, abu studentai tikrai parodė esą verti pirtininko vardo ir diplomo.

Renginyje dalyvavęs PA Pirtininkų Gildijos narys Aridas Pabedinskas pasidžiaugė gausėjančiomis pirtininkų gretomis, papasakojo apie PA Pirtininkų Gildijos veiklą, o Pirties akademijos vadovas Rimas Kavaliauskas pasidalino mintimis apie Pirties meistriškumo klubo veiklą, numatomas naujoves bei idėjas, ir, žinoma, šviežutėliais įspūdžiais iš Ukrainoje vykusio tarptautinio SPA čempionato.

Daugeliui buvo įdomu pasimatuoti ir naujus Pirties akademijos marškinėlius bei specialiai pasiūtus lininius pirtininko chalatus. Idėja patiko, todėl netrukus, tikimės, jų bei suvenyrinių lino rankšluosčių galės įsigyti visi norintys.

Baigiamoji diplominė pirtis tapo gera proga susitikti ir pabendrauti skirtingą patirtį turintiems pirtininkams: Pirtininkų Gildijos meistrams, baigiantiems pirtininkystės mokslus ir dabar besimokantiems. Įdomios diskusijos, idėjos, pokalbiai, naujos pažintys, gyvas, šiltas ir geranoriškas bendravimas – ko gero svarbiausia, ką kiekvienas dalyvis gavo šiame susitikime. O Linas ir Saulius, žinoma, gavo ir Pirties akademijos diplomus. Su kuo juos kuo nuoširdžiausiai ir sveikiname!

  

 

Pirties meistriškumo klubas

Saulius Savickis - pirtininkas

Linas Daugėla - pirtininkas

Pirties ritualas - linkėjimas

Pirties procedūra

Pirtininko darbo vieta
Tvarkinga pirtininko darbo vieta – sėkmingo vanojimo pagrindas

 Pirtininko diplomo gavimas
Diplomą gauna Saulius Savickis

Linas Daugėla gauna pirtininko diplomą
Linas Daugėla gauna pirtininko diplomą

Pirtininkai - diplomantai
Šviežiai „iškepti“ pirtininkai

Tekstas © Birutė Masiliauskienė 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“