Uždaryti

Oda

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Pirties poveikis » Karščio poveikis » Oda

Oda - didžiausias mūsų kūno organas, sudarantis 16-18% bendros kūno masės. Odos paviršius yra 1-1,5 m2, ją sudaro 3 sluoksniai : epidermis, tikroji oda ir poodinis sluoksnis. Pastarasis labai priklauso nuo žmogaus apkūnumo. Odoje yra labai daug prakaito ir riebalinių liaukų bei nervų receptorių, jautrių energetinių taškų bei zonų. Oda gamina apie 70 fermentų, reikalingų mūsų organizmui, padeda žmogui kvėpuoti.
Žmogui įėjus į garinę, prasideda labai intensyvus prakaito išsiskyrimas. Odoje yra per 2 000 000 prakaito liaukų. Visos procedūros metu per jas gali būti pašalinta apie 2-2,5 l prakaito su įvairiais šlakais. Skysčio praradimą būtina kompensuoti geriant daug skysčių. Pirtis pagerina odos dangos tonusą, išlygina raukšles. Naudojant tam tikras vantas, galima suminkštinti randus, išblukinti strazdanas. Pirtis aktyvina odos regeneraciją, nes pagerėja poodinio sluoksnio medžiagų apykaita.


Negalima į pirtį eiti sergant šlapia egzema, ypač jos paūmėjimu, venerinėmis ligomis, infekciniais bei virusiniais odos susirgimais, niežais, aštria psoriazės forma, šviežiais išbėrimais, grybeliniais susirgimais, esant odos tuberkuliozei.

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

Prakaitavimą skatinantis

Prakaitavimą skatinantis

Prakaitavimą skatinantis pirties eterinių aliejų mišinys kvepia aštrokai, specifiškai,tačiau jo poveikis pasireiškia daugiau per… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“