Uždaryti

Prakaitavimą skatinantis

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Aromaterapija » Pirties mišiniai » Prakaitavimą skatinantis

Tradicinėje medicinoje tikrųjų uosrūčių substancijos dažniausiai naudojamos kvėpavimo takų susirgimams gydyti. Aromaterapijos profesionalai uosrūčių eterinį aliejų itin vertina dėl jo diuretinių, prakaitavimą skatinančių, temperatūrą mažinančių ir bendrai organizmą valančių savybių.

Kitas prakaitą varantis eterinis aliejus gaunamas iš kvapiųjų bruknuolių lapelių. Daugelį šimtmečių kvapiosios bruknuolės yra naudojamos nuo raumenų, sąnarių, sausgyslių ir raiščių patempimų, sužalojimų ir skausmų, o taip pat nervų uždegimams, kosuliui, peršalimui, bronchitui ir astmai gydyti, dažniausiai įtrinamųjų balzamų sudėtyje ir garinimui. Jų preparatai šviesina galvą, taiso nuotaiką ir maloniai atpalaiduoja.Tradicinė liaudies medicina pasufleravo daug mokslinių farmacinių atradimų.  Bruknuolių lapeliuose buvo atrastas metilo salicilatas, pagrindinė veiklioji medžiaga, mažinanti skausmą ir uždegimus. Vėliau ji buvo imta gaminti komerciškai ir tapo šiuo metu visiems gerai žinomu aspirinu.

Greipfrutų ir kadagio uogų eteriniai aliejai yra klasikiniai odos toksinų „valytojai“ ir celiulito naikintojai.

Pirties mišinio vartojimas

Be nespecifinių, bendrų visiems eteriniams aliejams vartojimo pirtyje taisyklių, prakaitavimą skatinantis mišinys turi ir savo vartojimo ypatybių.

Kelis lašus šio mišinio įlašinkite į šiltą medų, gerai išmaišykite ir naudokite medaus masažui ar įsitrynimui pirties procedūrų pradžioje. Šis mišinys pagerins odos porų atsidarymą, prakaitavimą ir tuo pačiu paskatins toksinų pasišalinimą iš odos.

Sudėtis

Sparnuotųjų uosrūčių (zanthoxylum armatum) vaisių, greipfutų (citrus paradisi) žievės, kadagių (juniperus communis) uogų, kvapiųjų bruknuolių (gaultheria procumbens) lapų gryni eteriniai aliejai.Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

Oda

Oda - didžiausias mūsų kūno organas, sudarantis 16-18% bendros kūno masės. Odos paviršius yra 1-1,5 m2, ją sudaro 3 sluoksniai :… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“